top of page

Dragon's Dogma 2: Melve'ye Nasıl Gidilir?

Dragon's Dogma 2'de Melve'yi bulmanın birkaç yolu vardır, ancak oyunun başında değilseniz, bir Öküz Arabası almak en kolay yoldur.Dragon's Dogma 2'nin açılışı, oyuncuları oyunun giriş sahnelerinde, Kazı Alanında kısa bir eğitimde gezdiriyor ve sonunda Arisen'ı kuzey Vermund'da bir yere bırakıyor. Arisen bir devriye tarafından bulunur ve Borderwatch'a geri getirilir, ancak kısa süre sonra onlara Melve'ye gitme talimatı verilir.


Melve, Arisen'ın ana görevin bir parçası olarak ziyaret etmesi gereken bir yerdir . Borderwatch'ta yakınlarda keşfedilecek birkaç yan görev ve alan var, ancak sonunda Melve'ye gitmekten başka yapacak pek bir şey kalmıyor. Melve'ye nasıl ulaşılacağına dair bu kılavuz iki rotayı ayrıntılarıyla anlatıyor: biri yeni başlayan DD2 oyuncuları için, diğeri ise oyunda daha sonra görevler için Melve'ye dönmek isteyen oyuncular için veya güçlü ve gösterişli yeni bir Mesleğin kilidini açmak için .


Dragon's Dogma 2 Melve KonumuMelve, Borderwatch Outpost'un güneyinde yer alır ve oraya ilk kez giden oyuncuların oraya ulaşmak için güneye giden yollardan birini takip etmesi gerekir. Ancak oyunun ilerleyen kısımlarında Melve'ye dönmek isterseniz Dragon's Dogma 2'de Hızlı Seyahat sisteminin bulunmaması, oraya yürüyerek veya Oxcart'la gitmeniz gerektiği anlamına geliyor.


Dünya haritasında tamamen uzaklaştırıldığında Melve, dünya haritasının en kuzey ucuna yakın bir yerde bulunur. Oyunun başlangıcının büyük bir kısmı Vermund'un kuzey kesimlerinde geçiyor; eğer uzaktaysanız seyahat süresini kısaltmak için Ferrystone'u kullanarak Vernworth'taki Portcrystal'e ışınlanmayı düşünün.


Melve'ye Nasıl Gidilir - Borderwatch'tan


Borderwatch Outpost'tan Melve'ye gitmeye hazır olduğunuzda Outpost'un güneybatı veya güneydoğu çıkışlarına gidin.


  • Güneybatı yolu güneye dönecek, ardından batı ve güneydoğu yollarına ayrılacak; batıya giden ana yolu takip etmeye devam edin. Birkaç dakikalık yolculuktan sonra başka bir yol ayrımına geleceksiniz. Kuzeybatıya dönen yolu değil, güney yolunu takip edin ve dağların etrafından dolaşarak Melve'ye giden köprüye giden yolu takip edin, orada dinlenebilecek, ana göreve devam edebilecek ve birkaç yeni Mesleki Bilgi edinebileceksiniz. yetenekler .

  • Güneydoğu yolu güneydoğuya gidecek, ardından keskin bir şekilde güneybatıya dönecek. Ve batıya ve ardından güneye dönen yoldaki küçük tümsek dışında bu yolu takip etmek nispeten kolaydır - yani Goblinler ve Haydutlar hariç.


Melve'ye Nasıl Gidilir - Vernworth'tanOyunun ilerleyen bölümlerinde Melve'ye dönmek isteyen oyuncular öncelikle yerleşim yerini (dünya haritasının en kuzeyinde) bulmalıdır. Mevcut konumunuza ne kadar uzak olduğuna bağlı olarak ya yürüyerek bir rota planlayın, bir Öküz Arabasıyla Vernworth'a gidin ya da bir Feribot Taşı kullanarak Vernworth Portcrystal'e hızlı yolculuk yapın. Başkente vardığınızda Melve Oxcart istasyonuna ulaşmak için şehrin kuzeydoğu tarafına gidin.


Bir Öküz Arabası gelene kadar burada bekleyin, ardından Melve'ye doğru yola çıkmak için geçiş ücretini ödeyin. Doze Off girişine basarak yolculuğunuzu hızlandırın, ancak uykunuzun bir grup Haydut, Goblin veya çok daha kötü bir şey tarafından bölünebileceği konusunda uyarılmalıdır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page