top of page

Dragon's Dogma 2: Körlenmiş Çelik, Soğuk Dövme Çözüm Yolu

Dragon's Dogma 2'deki "Körelmiş Çelik, Soğuk Dövme" görevi eski bir kılıcı onarmaya çalışmak etrafında dönüyor. İşte oyuncuların bunu nasıl tamamlayabileceği.Dragon's Dogma 2, hem anlatı açısından hem de karakter ilerlemesi için somut ödüllerle yan izlemeyi ve keşfetmeyi son derece ödüllendiren bir oyundur. Bu, ana olay örgüsü için daha fazla bağlam sağladıkları ve Arisen'i Vermund'un gerçek hükümdarı olarak yeniden görevlendirme girişiminde kilit bir rol oynadıkları için NPC görev dizilerine katılarak en iyi şekilde yapılır.


Oyuncuların Bakbattahl'da karşılaşacakları " Dulled Steel, Cold Forge " başlıklı görevlerden biri, eski ve güçlü bir kılıcı restore etme girişimine işaret ediyor. Oyuncular kılıcı kendilerine alamasalar da kazanılacak bir miktar Altın ve XP var . Bu kılavuzla Dragon's Dogma 2 oyuncuları, görevi tamamlamak ve sunulan ödülleri almak için gereken tüm adımları öğrenebilir.


Dragon's Dogma 2'de Körlenmiş Çelik ve Soğuk Dövmeye Nasıl BaşlanırBu görevi açmanın tek ön şartı Vernworth'teki " Sovran'ın Koltuğu " ana görevinin tamamlanmasıdır; bu görev Arisen'in ya genç adamı örtbas etmek için yalan söylemeyi ya da onu ifşa etmeyi teklif etmesini içerir. Oyuncular görevi tamamlarsa, takip görevleri de mevcut olacak ve "Körelmiş Çelik, Soğuk Dövme" bunlardan biri.


Bazı oyuncular, bu görevin kilidini açmadan önce " Çalınan Taht " ve " Disa'nın Komplosu " gibi ek görevlerin de tamamlanması gerektiğine dikkat çekti . Bunların her ikisi de ana görevler olduğundan, oyuncular büyük olasılıkla bunları zaten tamamlayacaklardır.Yukarıda belirtilen görevleri tamamladıktan sonra, birkaç günlüğüne Vernworth'tan çıkın ve gündüzleri Vernworth Kalesi'ndeki Kraliyet Mahallesi avlusuna dönün. Görev başında , oyuncuyu durduracak ve Kaptan Brant'ın Arisen için verdiği bekleyen görev hakkında onları bilgilendirecek olan Roman adında bir gardiyan olacak . Görev ayrıntılarını öğrenmek için çeşmenin yakınında daha özel bir yer bulmak üzere nöbetçiyi takip edin.


Arisen'a, artık "Körelmiş" terimini taşıyan antik Regalia Kılıcını onarmakla görev verilecek. Oyun içi bilgilere göre, bu tören bıçağı uzun zamandır Vermund'un hükümdarları tarafından kullanılıyor ve artık sürekli kullanım nedeniyle körelmiş durumda ve kullanılabilir hale gelmeden önce onarılması gerekiyor. Regalia Kılıcını Roman'dan almak "Körelmiş Çelik, Soğuk Dövme" görevinin başlangıcını işaret eder.


Dragon's Dogma 2'de Körlenmiş Çelik, Soğuk Dövme Nasıl TamamlanırKılıcı tamir etmenin bir yolunu bulma görevi verildikten sonra, oyuncular ilk içgüdülerini takip ederek onu Vernworth'taki Roderick'in Smithy'sine götürebilirler , ancak o size böyle bir kılıcı tamir etme sanatının yeteneklerinin ötesinde olduğunu rahatlıkla söyleyecektir.


Bu, kılıcın yalnızca Vernworth'un güneybatısındaki Bakbattahl'daki özel bir harikaya getirilebileceğini gösteriyor. Neyse ki bu zamana duyarlı bir görev değil , bu yüzden daha sonra diğer Smithy'ye gidebilirsiniz. Başkent Battahl'da oyuncular Brokkr'un Demircisini arayabilir ve kılıcı ona teslim edebilirler, ancak ne yazık ki en iyi cüce demirci bile artık aletlerini bırakmıştır.


Glimmercoal'u Nerede Bulabilirim?


Brokkr'ın bir an önce ayrılmasını bekleyin ve ardından Sara ile etkileşime geçin. Sara, oyuncunun Digger's Mine'dan değerli bir cevher çıkarmasını ve Brokkr'a zanaatını tekrar alması için ilham vermesini öneriyor.


Görev işaretini takip edin ve Bakbattahl'ın birkaç adım güneybatısında bulunan Digger's Mine'a gidin . Burada Glimmercoal adı verilen parlak yeşil cevherleri arayın . Bunlar yanıp söner ve en iyi şekilde tamamen karanlıkta görüntülenir, bu nedenle feneri kapalı tuttuğunuzdan emin olun.


Oyuncunun 15 Glimmercoal toplaması bekleniyor . Toplanan yeşil cevherin her parçası yalnızca tek bir Glimmercoal'u netleştirecek, bu nedenle oyuncunun 15 noktayı bulmak için mağarayı keşfetmesi gerekiyor.


Bu mağara, çok fazla sorun yaratabilecek bir Grim Ogre boss'una ev sahipliği yapıyor , bu nedenle oyuncuların en azından bu görev için buradan uzak durmaları önerilir. Aynı şekilde, mağaranın birinci katına düşmemek en iyisidir, çünkü tehlikeli sayıda Slime düşmanı vardır, bu da oyuncuyu ve grubunu yavaşlatır ve onları madendeki diğer tehditlere karşı daha duyarlı hale getirir. Görevin bu bölümünü optimize etmek için Glimmercoal'u almaya ve mağaranın girişine geri dönmeye odaklanın.15 Glimmercol topladıktan sonra tekrar Brokkr's Smithy'ye gidin, burada Brokkr yine etkilenmeden kalır. Sara, Brokkr yerine kılıcı onarma sorumluluğunu kendi eline alır. Teklifi kabul edin ve "Körelmiş Çelik, Soğuk Dövme" görevinin tamamlandığını işaret edecek olan süreci başlatmak için Regalia Kılıcını Sara'ya verin.


Dragon's Dogma 2'de Donuk Çelik, Soğuk Dövme Görev Ödülleri


Ne yazık ki oyunculara antik kılıcın kendisi verilmiyor çünkü hala bazı onarım çalışmalarına ihtiyaç duyuyor. Ancak yaşadıkları zorluklardan dolayı görevi tamamlamak oyunculara 12.000 Altın ve 2.800 XP kazandırıyor . Sonraki görev olan " Çelik Kararlılık, Alevli Ocak " da açılacak. Bu görev, Regalia Kılıcını restore etmek ve geliştirmek için daha fazla çalışmanın yapıldığını görecek.6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page