top of page

Dragon's Dogma 2 İnceleme Bombalanıyor

Memnun olmayan Dragon's Dogma 2 oyuncuları, birkaç tartışmalı özelliği ve düşük performansı eleştiren Steam'de olumsuz yorumlar bırakıyor.  • Dragon's Dogma 2, performans sorunları, mikro işlemler ve sınırlı kaydetme sistemi nedeniyle Steam'de inceleme bombardımanına tutuluyor.

  • İlk tepkilere rağmen, oyunun inceleme puanları iyileşti ve temel oynanışına olumlu tepkiler geldi.

  • Oyuncular yeni karakterler başlatma ve performansı artırma konusunda zorluklarla karşılaşıyor, bu da Capcom'un lansman sonrası destek alanlarını öne çıkarıyor.


Dragon's Dogma 2, 22 Mart 2024'te, oyuncuların oyunun büyük sorunlarını protesto etmek için oyunu bombalayan incelemeler yapması nedeniyle Steam'de ağırlıklı olarak olumsuz tepkiler üzerine yayınlandı. Dragon's Dogma 2 , karakter yaratıcısını piyasaya sürdüğünde heyecanyüksek olmasına rağmen, oyunun tamamına ilişkin ilk izlenimler, üç platformun tamamında performans sorunlarından bahsediyordu; çok sayıda NPC'nin CPU'ları zorlaması nedeniyle şehirlerde kare hızları önemli ölçüde düşüyordu. .


Ancak Dragon's Dogma 2'nin tam sürümü , oyunun, oyuncuların Capcom'un son oyununda kaçınmasını umduğu birkaç özelliğe (ve bunların eksikliğine) sahip olduğunu ortaya çıkardı. Yani Dragon's Dogma 2, birinci sınıf bir tek oyunculu oyun olmasına rağmen, birçok hayranının pek de memnun olmadığı mikro işlemler ve para paketleri ile piyasaya sürüldü.


Dragon's Dogma 2 Steam'de Karışık Derecelendirmeye Sahip


Oyun Steam'de ezici bir çoğunlukla olumsuz bir derecelendirmeyle piyasaya sürülmesine rağmen Dragon's Dogma 2'nin inceleme puanı sürekli olarak karışık bir hale geldi. İnsanların Steam'de oyun için neden olumsuz yorumlar bıraktığını açıklayan üç temel faktör var: düşük performans, mikro işlemler ve uygun bir kaydetme sisteminin olmaması. Oyuncular Dragon's Dogma 2 karakteri başına yalnızca bir kayıtlı oyuna sahip olmakla sınırlı değil , aynı zamanda yalnızca bir karaktere sahip olmakla da sınırlılar; onu silmenin uygun bir yolu yok.


Dragon's Dogma 2'nin şu anda Steam'de 150.000'den fazla eşzamanlı oyuncusu var ve yükselen inceleme puanlarına bakıldığında topluluğun temel oyun deneyimi konusunda daha olumlu olduğu görülüyor. Mikro işlemler, oyun içinde kolaylıkla kazanılabilecek para birimi sunar ve oyuncuların görev ödülü olarak alabilecekleri hizmetler sunar. Dragon's Dogma 2'de yeni bir karakter başlatmak için oyuncuların fiziksel ve bulut kayıtlarını manuel olarak silmeleri, internet bağlantılarını geçici olarak devre dışı bırakmaları ve ardından yeni bir kayıt oluşturmaları gerekiyor.


Ancak Dragon's Dogma 2'nin kötü performansını aşmanın henüz bir yolu yok.

Her ne kadar bazı oyuncular kare hızlarını artırmak adına Dragon's Dogma 2'deki NPC'leri öldürmeyi düşünmüş olsa da , Capcom'un lansman sonrası desteği için performans düzeltmelerine öncelik vermesi gerektiği açıktır, çünkü üst seviye donanımlar bile daha kalabalık bölgelerdeki CPU taleplerini karşılamakta zorlanmaktadır. . Dragon's Dogma 2'nin özellikle Meslekler özelliğiyle önümüzdeki yıllarda gelişmesi ve büyümesi için pek çok yol var , ancak oyunculardan gelen inceleme bombardımanı, oyunun öncelikle ele alması gereken sorunları olduğunu gösteriyor.

Comments


bottom of page