top of page

Dragon's Dogma 2: Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır

Bu hızlı seyahat rehberiyle Dragon's Dogma 2 dünyasına adım atın.Öküz arabaları Dragon's Dogma 2'de çok erken bir zamanda tanıtıldı ve muhtemelen oyunun ilk bölümlerinde hızlı seyahatin en yaygın biçimi olarak hizmet edecek. Öküz arabaları birkaç temel kurala uyar:


  • Yalnızca tek bir belirlenmiş yol boyunca seyahat ederler. Oyuncu bir öküz arabasının varış noktasını değiştiremez veya değiştiremez. Örneğin Melve'den Vernworth'a giden öküz arabaları var, ya da tam tersi.

  • Öküz arabalarının her kullanım için tek bir ücreti vardır. Bu ücret rotaya göre değişmekle birlikte genellikle düşük bir tutardır.

  • Öküz arabaları yalnızca gündüzleri mevcuttur. Geziler genellikle geceye kadar sürebilir, ancak geziye yalnızca gündüzleri başlayabilirsiniz.


Dragon's Dogma 2'de Feribot Taşları ve Liman Kristalleri Nasıl Kullanılır?Ferrystones ve Portcrystals, geleneksel hızlı seyahat sistemleriyle daha uyumlu çalışan ancak oyuncuların onu kullanırken çok daha dikkatli olmalarını gerektiren bir sistemdir. Bu iki öğenin her biri süreçte önemli bir rol oynar ve aşağıdaki şekillerde çalışır:


Feribot Taşları:


Ferrystones, oyun dünyasının her yerinde hazine sandıklarında bulunan sarf malzemeleridir. Çeşitli tüccarların envanterlerinde bu ürünler bulunur, ancak oldukça pahalıdırlar. Örneğin Checkpoint Rest Town'daki Morris bunları 10.000 altına satıyor.

Ferrystones, oyuncuyu varış noktasına ulaştırmak için enerjisini harcayan tek kullanımlık sihirli taşlardır.

Ferrystone kullanıldığında, oyuncuların istedikleri konumu seçmelerine olanak tanıyan bir varış noktası listesi açılacaktır.


Port kristalleri:


Port kristalleri hızlı seyahatin varış noktalarıdır. Dragon's Dogma 2'de oyuncuların etkileşime gireceği iki tür Portcrystal vardır .

İlk tip kalıcıdır ve DD2'nin büyük kasaba ve yerleşim yerlerinde bulunacaktır . Oyuncular bir Portcrystal ile bir kez etkileşim kurduğunda, hedef listesinde her zaman mevcut olacaktır.

İkinci tip Portcrystal, oyuncu tarafından oyun dünyasında herhangi bir yere yerleştirilebilir. Eğitim bölümü, oyuncuların bu Portcrystal'lardan en fazla on tanesini yerleştirebileceklerini ve ayrıca oyuncunun istediği zaman alınıp farklı bir konuma taşınabileceklerini açıklıyor. Bu tür kristalin ne zaman piyasaya çıkacağı şu anda bilinmiyor. Bu bilgiler keşfedildiğinde buraya eklenecektir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント