top of page

Dragon's Dogma 2: En İyi Gürzler, Dereceli

Dragon's Dogma 2'de seçebileceğiniz çok sayıda silah var. Dövüşçü mesleğini kullananlar için bu topuzları dikkate almaya değer. • Dragon's Dogma 2'deki Gürzler Savaşçılar için en iyisidir; Bane of Bones, ölümsüz düşmanlara karşı oyunun erken safhalarında harikadır.

 • Dişli Sopa, arayan oyuncular için yüksek hasar çıkışı ve yere serme gücü ile saf güç sunar.

 • Molten Fury, oyundaki en iyi topuz olarak üstünlüğünü sürdürüyor ve ateş elementi bonusuyla önemli miktarda hasar veriyor.


Savaşçı Mesleğini seçmiş olanlar tarafından kullanılan gürzler, kılıçlar gibi tek elli silahlardır ve en iyi şekilde beraberindeki bir kalkanla birlikte kullanılır. Oyuncular Dövüşçüyü düşünüyor ancak kılıç kullanmak konusunda isteksizse topuz uygun olabilir . Şu anda Dragon's Dogma 2'de yalnızca 5 topuz var , ancak oyuncu oyunun hangi bölümüne ulaşırsa ulaşsın uygun bir tane olacaktır.


Her silahın alabileceği geliştirmeler hariç olmak üzere yalnızca 5 seçenek arasından seçim yapabileceğiniz bu liste, normalden daha fazla ayrıntıya girebilir ve bir silahın kalitesini inceleyebilir, ayrıca oyuncuların bu silahları ele geçirebilecekleri çeşitli yolları da detaylandırabilir. Buna sandıklardaki konumlar, mağazalardaki fiyat ve belirli düşman türlerinden düşme şansı da dahildir.


5

Kemik Felaketi

Ölümsüzlere Karşı Ölümcül • Güç: 145

 • Büyü: 0

 • Düşürme Gücü: 160


Bane of Bones, Dövüşçü Mesleğine sahip olanların oyunun oldukça erken safhalarında bulabilmesi gereken bir silahtır. Çeşitli mağazalarda 9.800 altına satılmaktadır ve Vermund'da, Dumanlı Bataklıklar'daki terk edilmiş bir evin yakınında bulunabilir . Bu silah, herhangi bir topuzun en düşük çekirdek gücünü sunar ve bu nedenle listenin en altında yer alır, ancak yine de kullanışlı bir silahtır.


Bane of Bones gürzü, bu listedeki diğer silahlardan daha yüksek olan ve oyunun 'iskelet şeytanlarına' karşı ek bir avantaj olarak tanımladığı şeye sahip, şaşırtıcı derecede iyi bir Yere Düşürme gücü sunuyor. Son olarak, oyuncular bir kılıca veya bu listedeki bir sonraki gürzüne yükseltme yaptıklarında, onu 3.270 altına satabilirler veya ona bir NPC hediye ederek 10 puanlık beğeni kazanabilirler.


4

Dişli Çubuk

Saf güç • Güç: 240

 • Büyü: 0

 • Düşürme Gücü: 300


Çok yüksek güç istatistiği ve son derece yüksek yere serme gücü istatistiğiyle Dişli Değnek, düşmanların ayaklarını yerden keserken yüksek hasar çıkışı sağlayan güçlü bir silahtır. Bu, 7,4 kg ile Bane of Bones'un ağırlığının iki katından fazla olan ağırlık istatistiklerine de yansıyor. Bundan daha fazlasını yapamaz, ancak bazı oyuncuların aradıkları şey bu olacaktır.


38.500 altın karşılığında satın alınabilen bu silahı elde etmek için oyuncuların en iyi bahisi Bakbattahl'daki Awaren's Arms'a gitmek olacaktır . Sonunda bir yükseltmeye ihtiyaç duyulursa, bu silah bir NPC'ye 30 iyilik karşılığında verilebilir. Satıcılar, oyuncu hakkındaki görüşlerine bağlı olarak %10'a varan indirim sunacağı için bu, potansiyel olarak bir sonraki silah alımını daha ucuz hale getirebilir .


3

Labirent

Hassas Oyuncular İçin En Uygun • Güç: 235

 • Büyü: 0

 • Düşürme Gücü: 275


Labyrinthus'u mağazadan 42.500 altına satın alabilirsiniz, bu da onu özellikle yetenekleri göz önüne alındığında oldukça pahalı bir silah haline getiriyor . Oyuncular Minotorları bulup öldürmeli ve canavarların yenildiklerinde bu silahı düşürme şansı %11,9 olduğundan şanslı olmaya çalışmalıdır . Silahı zaten almış olan oyuncular bu düşüşü alırlarsa, silahı 14.710 altına satabilirler.


İstatistiksel olarak Dişli Değnek'e çok benzemektedir, ancak Labyrinthus'un özellikle saldıran düşmanlara karşı yararlı olma gibi ek bir avantajı vardır. Bu, onu önceki silahın sunduğu saf güce kıyasla hassas vuruşlar arayanlar için daha uygun hale getiriyor .


2

Yüce

Tek Darbede Ölüm • Güç: 260

 • Büyü: 120

 • Düşürme Gücü: 100


Exalted, oyuncunun hem fiziksel hem de büyüsel hasar çıktısını büyük ölçüde artıran bir silahtır. Bu çok yüksek hasar, nispeten zayıf Düşürme Gücünü fazlasıyla telafi ediyor. Kutsal bir hasar elementiyle dolu olan 'kutsal büyüsü dokunduğu her şeyi temizler.'


Bu oyun sonu silahı 43.800 altın karşılığında satın alınabilir ancak belirli bir yerden ücretsiz olarak edinilebilir. Drabnir Korusu adlı bir mağaraya ulaşana kadar Bakbattahl'dan güney yoluna ilerleyin . Silah içeride bulunabilir. Bu silaha yapılan geliştirmeler, hasarına öncelik verecek ve güç ve büyü açısından sırasıyla 409 ve 260'a kadar ulaşabilecek.


1

Erimiş Öfke

Sınıfın en iyisi • Güç: 275

 • Büyü: 200

 • Düşürme Gücü: 265


Molten Fury, Dragon's Dogma 2'deki en iyi gürz olmasının yanı sıra , büyük ihtimalle Fighter mesleğinin kullanabileceği en iyi silahtır. Bu gürz önemli miktarda hasar verir ve eklenen ateş elementi hasarıyla birlikte soğuk tabanlı iblisleri yenmede uzmanlaşır. 'The Exalted'a göre bir bonus, burada yüksek hasar için herhangi bir ödeme gerekmemesidir. Devrilme gücü diğer tek elle kullanılan silahlar kadar iyidir.


Bu özel silahı elde etmek için oyuncular iki şeyden birini yapabilirler: Birincisi, bu silahı 48.800 altın karşılığında satın alabilirler ya da Dağ Üssü Mağarasına (haritanın en güneyinde yer alan) gidebilirler . Oyuncular ayrıca aynı mağarada savaşçı mesleği tarafından kullanılan oyun sonlarında bir çekiç olan Cinderspine ile de karşılaşacaklar.


7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Коментарі


bottom of page