top of page

Dragon's Dogma 2: En İyi Düzenbaz Silah Becerileri, Dereceli

Düzenbaz mesleği Dragon's Dogma 2'deki en alışılmışın dışında karakter sınıfıdır. Bunu denemek isteyenler için bu becerileri öğrenmeye değer. • Dragon's Dogma 2'deki Trickster doğrudan hasar vermez, bunun yerine düşmanları ölüme sürüklemek için hilelere güvenir.

 • Silah becerilerini akıllıca seçin çünkü aynı anda yalnızca dört tanesi donatılabilir; Hangisinin en iyi olduğunu bilmek Düzenbazlar için çok önemlidir.

 • Düşmanları alt etmek ve Düzenbaz becerilerinin etkinliğini artırmak için sahte duvarlar veya zeminler oluşturmak gibi yaratıcı stratejilerden yararlanın.


Düzenbaz, Dragon's Dogma 2'deki en benzersiz meslektir ; en azından kesinlikle doğrudan hasar vermemesi nedeniyle. Bunun yerine, oyuncular buhurdanlarıyla düşmanlarını sarhoş ederler, dikkatlerini başka yöne çekerler ve sonunda onları ölüme götürecek eylemlerde bulunmaları için onları kandırırlar.


Dragon's Dogma 2'deki diğer tüm mesleklerde olduğu gibi , oyuncular Düzenbaz olarak on basamak boyunca ilerleyecek ve Disiplin Puanları karşılığında kilidi açılabilecek yeni silah becerilerine erişim kazanacaklar . Ancak oyuncular aynı anda yalnızca dört silaha sahip olabileceğinden, Düzenbazlar için en iyi silah becerilerinin hangileri olduğunu bilmek önemlidir .


6

Hayali Ekran/Hayali Bölücü

Hareketi Durduran ve Düşman Görüşünü Sınırlayan Sahte Bir Duvar Yerleştirin • Sıra: 2/4

 • Maliyet: 300/1000


Yanıltıcı Perde, Düzenbazlar için iyi bir silah becerisi olabilir, ancak bu yalnızca oyuncuların onu etkili bir şekilde kullanması ve yaratıcı olması durumunda mümkündür. Arisen'ın, yalnızca düşmanın görüşünü engellemekle kalmayıp aynı zamanda içinden geçmesini de engelleyen sahte bir duvar yaratması şu şekilde çalışır. Dar bir geçitte kullanılırsa bu, Yükselenlerin ve Piyonlarının iyileşmek için zamanlarının olduğu diğer tarafta güvenlik aramalarına olanak tanıyabilir.


Okçular ve diğer menzilli sınıflar da bir perdenin arkasından istedikleri gibi ateş edebilirler. Oyuncular Illusive Divider'a yükseltme yaparak aynı anda iki duvar yerleştirebilecek ve her ikisi de daha uzun süre dayanacak, bu da onu daha değerli yükseltmelerden biri haline getirecek.


5

Mandal Tasviri/Bağlama Tasviri

Düşmanları Ele Geçirmek İçin Simulacrum'u Gönderin • Sıra: 6/8

 • Maliyet: 1800/2500


Mandallama Effigy, Düzenbazların kendi simulakrumlarını, Arisen formundaki illüzyon olan bir düşmana fırlatmalarına olanak tanıyan bir yetenektir. Eğer vurursa, düşman ele geçirilecek ve başsız bir tavuk gibi etrafta koşmalarına neden olacak. Ancak bu riskli bir harekettir, sanki yetenek ıskalanırsa simulakrum kaybolur, bu da Arisen'ın Effigial Incense'i tekrar kullanması gerektiği anlamına gelir.


Bu beceriyi bir sonraki seviyeye taşımak isteyen oyuncular, bu becerinin gelişmiş versiyonu olan Binding Effigy'yi donatabilirler. Yükseltilmiş sürüm, oyuncuların simulacrumlarını daha uzak mesafelerden daha yüksek hızlarda fırlatmalarına olanak tanıyor.


4

Espial Tütsü/Ziyaretçi Aura

Bir Ruh Olarak Keşfedin • Sıra: 4/6

 • Maliyet: 700/1600


Düzenbaz silah becerilerinin çoğunda olduğu gibi, Espial Tütsü de oldukça tuhaftır. Bu beceri onların kesintisiz oturmasını gerektirdiğinden, öncelikle oyuncuların güvenliğe ulaşması gerekiyor. Daha sonra, üçüncü şahıs kamerayla kontrol ettikleri, hatta arazi ne olursa olsun istedikleri gibi yükselip alçalabilme yeteneğine sahip oldukları, kendilerinin ruh versiyonunu ortaya çıkaracaklar. Bu, onu Dragon's Dogma 2'deki yerleri araştırmak veya tüm Arayıcı Jetonlarını bulmak için ideal kılar .


Bununla birlikte, simulakrum ruhun bulunduğu yere çağrılabildiğinden, Espial Tütsü'nün daha da iyi bir kullanımı, simulakrumu düşman için dezavantajlı olan bir konuma, örneğin havada çok uzakta veya Kararsız Zemine yerleştirmektir. bu da başka bir Düzenbaz silah becerisidir. Yükseltilmiş versiyon olan Visitant Aura daha az dayanıklılık tüketir.


3

Süpürme Kefeni/Boğucu Kefen

Çevrenizdeki Tüm Düşmanların Dikkatini Çekin • Sıra: 1/4

 • Maliyet: 100/1000


Süpürme Örtüsü Düzenbaz oyun tarzı için çok önemlidir, en azından çok sayıda düşmanın bulunduğu büyük dövüşlerde. Bunun nedeni Arisen'ın buhurdanlığını geniş bir daire şeklinde sallayarak isabet alan tüm düşmanların dikkatini çekmesidir. Elbette, saldırganlık kazanma etkisi Düzenbaz'ın temel saldırılarıyla elde edilebilir, ancak her düşmana ayrı ayrı vurmaları gerekir.


Düşmanın dikkatini çekerek, oyuncular düşmanlarını vahşi bir kaz kovalamacasına yönlendirirken , Piyonları da fark edilmeden hasar verebilir . Ancak oyuncular bu beceriyi kullanırken simulakrumlarını çıkarırlarsa, düşman Arisen yerine ona odaklanacaktır. Suffocating Shroud, bu becerinin daha etkili bir versiyonudur; artan menzil sayesinde daha fazla düşmana ulaşır ve dikkatlerini çekme olasılığı daha yüksektir.


2

Kararsız Zemin/Zorlu Teras

Düşmanların Düşmesi İçin Sahte Bir Zemin Oluşturun • Sıra: 5/7

 • Maliyet: 1100/2500


Fickle Floor, Dragon's Dogma 2'deki en ilginç becerilerden biridir , çünkü aldatılmış düşmanları ölüme göndermek için yaratıcı bir şekilde kullanılabilir. Oldukça basit bir şekilde, Arisen kendi seçtikleri bir yerde, örneğin bir uçurumun kenarında hayali bir platform yaratır. Daha sonra düşmanların dikkatini çekebilirler ve sahte zemine yürüyüp düşerek öleceklerini umabilirler.


Alternatif olarak oyuncular, simulakrumlarını zeminin üzerinde konumlandırmak için Espial Incense veya Visitant Aura'yı kullanabilir, böylece düşmanları daha tutarlı bir şekilde aşağıdaki derinliklere çekebilirler. Bu kombo, oyuncuların Espial Incense'i kullanmak için güvenli bir yere ulaşması gereken oldukça fazla kurulum gerektirdiğinden, geliştirilmiş Tricky Terrace, sahte zeminin daha uzun süre dayanması nedeniyle edinilmesi gereken iyi bir yükseltmedir. Ayrıca oyuncular aynı anda iki katı aktif hale getirebilecek. Birçok oyuncunun yaptığı hatalardan biri , kendi yarattıkları zeminde yürüyebileceklerini düşünmektir. Bu ne yazık ki işe yaramıyor.


1

Aromatik Ralli/Aromatik Diriliş

Müttefiklerin Hasarını Artırın • Sıra: 3/5

 • Maliyet: 450/1300


Günün sonunda Düzenbazlar destek karakterleridir ve hasar vermek için büyük ölçüde Piyonlarına güvenirler . Bu amaçla Aromatik Ralli silah becerisi kesinlikle çok önemlidir çünkü kırmızı dumanın temas ettiği tüm müttefiklerin saldırı yeteneklerini artırır. Bu aynı zamanda ne yazık ki Arisen'in Piyonları için küçük ve istikrarlı bir sağlık kaybına yol açsa da sağlıkları sıfıra düşerse savaşmaya devam edebilecekler.


Bu becerinin gelişmiş versiyonu olan Aromatik Diriliş'in de kilidi mümkün olan en kısa sürede açılmalıdır çünkü bu, müttefiklere daha fazla hasar sağlar ve daha uzun sürer. İdeal olarak, bu etkinin savaşta mümkün olduğu kadar çok Piyonda her zaman aktif olması gerekir.


Comments


bottom of page