top of page

Dragon's Dogma 2: Düzensiz Dünya Açıklaması

Dragon's Dogma 2'nin Demirlenmemiş Dünya alanı, oyunculara başka türlü ulaşılamayacak yeni zorluklar ve ödüller sunan bir oyun sonu etkinliği görevi görüyor.  • Unmoored World, oyunun anlatımına uygun benzersiz bir harita ve hikayeye sahip, kuru ve zorlu bir oyun sonu alanıdır.

  • Demirlenmemiş Dünyaya ulaşmak, Ejderhaya meydan okuduktan sonra yeni görevlerin ve patronların fethedilmesine yol açan özel bir süreci içerir.

  • Unmoored World, Dragon's Dogma 2'nin hikayesiyle doğrudan bağlantılı olan bir oyun sonu alanından daha fazlasıdır.


Dragon's Dogma 2 keşfedilecek ilginç yerlerle dolu; bunların çoğu yalnızca oyunun oyuncularını keşfetmeye zorlamadığı alanları keşfederek bulunabilir. Bu konumların çoğu Dragon's Dogma 2'nin açık dünyasında bulunabilirken, bazılarına yalnızca oyundaki belirli anlatım yolları izlenerek erişilebilir. Bir bölge olan Demirlenmemiş Dünya'ya yalnızca oyunun gerçek sonunun tetiklenmesiyle erişilebilir ve oyundaki en belirgin konumlardan biridir.


Unmoored World, Dragon's Dogma 2'nin oyun sonu alanı olarak işlev görüyor ve aslında oyunun orijinal haritasının tamamen kuru bir versiyonu. Burada oyunun zorluğu artıyor ancak sonunda son derece ödüllendirici bir sonla sonuçlanıyor, özellikle de oyuncular ana hikayede Phaesus'u takip etmeden önce ana oyunun çeşitli yan görevlerinde ellerinden geldiğince başarılı olurlarsa. Bununla birlikte, Demirlenmemiş Dünya'nın gerçek doğası, oyunculara sunduğu oyun sonu aktivitelerinin ve ödüllerinin çok ötesine geçiyor ve oyunun kapsayıcı anlatımına bir eldiven gibi uyuyor.


Dragon's Dogma 2'nin Düzensiz Dünyası AçıklandıDemirlenmemiş Dünyaya Nasıl Ulaşılır?


Dragon's Dogma 2'de Demirlenmemiş Dünya'ya ulaşmak için oyuncuların öncelikle oyunun iyi sonunun peşinden gitmesi gerekecek, bu da onların Ejderhaya meydan okumasını gerektiriyor. Kısa bir süre sonra Ejderha, oyuncu sırtındayken uçmaya başlayacak, ancak tüm uçuşu sonuna kadar görmek yerine, oyuncular Ejderhanın kalbine inmeli ve Güçlendirilmiş Tanrı Felaketi Kılıcı'nı kendi üzerlerinde kullanmalıdır. Bu, döngünün etkili bir şekilde sona ermesini sağlar ve Dragon's Dogma 2'nin gerçek sonunu tetikler; bu, Arisen ve Dragon'un okyanusa dalmasıyla oyuncuların Brine aracılığıyla Demirlenmemiş Dünya'ya taşınmasını sağlar . Bu son, oyuncunun taç giyme töreni sırasında tahta geçmediği ve bunun yerine yakınlardaki bir masada oturan ve oyuncuya savaşı bitirmesi için ikinci bir şans verecek olan Yol Bulucu ile konuştuğu sürece Ejderhayı yendikten sonra da başarılabilir. dünyayı sonsuza dek canlı tutmak için tekrar tekrar Yükselen'i ve Ejderhayı çağıran döngü.


Demirlenmemiş Dünya Gerçekte Nedir?


"Çıkışmış" kelimesi "artık yerine bağlı değil" anlamına gelir ve bu da artık kırılmış olduğu için Demirlenmemiş Dünya'nın döngüden koptuğunu büyük ölçüde ima eder. Unmoored World'ün haritası , Dragon's Dogma 2'nin ana oyunundaki geri dönüşü olmayan noktaya gelmeden önce oyuncuların keşfettiği haritanın aynısıdır ; ancak oyuncunun döngüyü sona erdirme kararı dünyanın kurak bir çorak araziye dönüşmesine yol açmıştır. Oyuncular Güçlendirilmiş Tanrı Felaketi Kılıcı'nı kendi üzerlerinde kullandıktan sonra tam bir ay geçti ve oyuncuların takip etmesi teşvik edilen tuhaf bir mavi işaret de dahil olmak üzere dünya çapında garip işaretler ortaya çıktı.


Mavi işaret ışığını takip eden oyuncular, döngüyü kırmak için elinden geleni yapan Çılgın Sovran Rothais ile karşılaşırlar. Ne yazık ki, Ejderhayı yendikten sonra, kendisinin yalnızca Yol Bulucu'nun bir kuklası olduğunu fark etti ve çıldırdı ve ondan intikam almak için Yol Bulucu'nun ajanı olduğuna inandığı herkesi öldürdü. Rothais daha sonra Demirlenmemiş Dünya'da yaşayan eski Arisen'ı çağırır ve onları ve oyuncuyu insanları tahliye etmeye davet eder. Unmoored World'ün oynanış döngüsünün kurulduğu yer burasıdır.


Demirlenmemiş Dünyanın Oynanış Döngüsü


Unmoored World'de oyuncular, görevleri tamamlamak ve yeni patronları yenmek de dahil olmak üzere çeşitli oyun sonu aktivitelerine katılıyor. Tamamlanacak pek çok yeni görev olsa da bunların çoğu, oyuncuların dünyanın çeşitli liderleri için görevleri tamamladığı ve onları tahliyeye ikna ettiği tahliye görevleridir. Ayrıca Unmoored World'de, oyuncular haritadaki kırmızı işaretlerle etkileşime girdiğinde çağrılabilen, Arındırıcılar adı verilen benzersiz ejderhalar olan dört yeni patron var. Dört Arındırıcının tümü yenildiğinde, haritada son bir kırmızı işaret belirir ve oyuncular onunla etkileşim kurarak Dragon's Dogma 2'nin son sonunu tetikleyebilir.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page