top of page

Dragon's Dogma 2: Astrasit Nasıl Elde Edilir

Astrasit bir mineral olsa da Dragon's Dogma 2'de belirli bir düşmandan almanız gereken bir kaynaktır.Malzemeler , Dragon's Dogma 2'de silahları ve zırhı yükseltmek için kullanabileceğiniz değerli kaynaklardır . Astracite böyle bir kaynaktır ve çeşitli oyun ortası ve oyun sonu donanımlarını yükseltmek için ona ihtiyacınız olacak.


Bu malzemenin adı ve görünümü, astrasit'i mağaralarda veya madencilik düğümlerinde bulabileceğinizi düşündürebilir ancak durum böyle değildir. Aslında goblin boynuzları ve canavar postları gibi bir canavar kaynağıdır, ancak bu eşyayı düşüren canavarları sürekli olarak avlamak istiyorsanız Battahl'a ulaşmanız ve geceleri çölü keşfetmeniz gerekecek .


Hayaletler Nasıl Bulunur?Astrasit düşüren tek yaratık hayalettir. Geceleri Battahl'ı keşfederek hayaletler bulabilirsiniz. Çölün hemen hemen her yerinde ortaya çıkabilirler, bu yüzden Bakbattahl'da veya bir kamp alanında geceyi bekleyin, rastgele bir yol seçin ve uzakta hareket eden mavi ışıklar görene veya onların ürkütücü kahkahalarını duyana kadar yürümeye devam edin. Hayaletler Batı Vermund'da da ortaya çıkabilir, ancak bazen onun yerine hayaletler bulabilirsiniz. Hayalet karşılaşmaları garanti etmek için Battahl'a bağlı kaldığınızdan emin olun.


Hayaletler Vermund'da bulabileceğiniz hayaletlerle aynıdır, yani aynı saldırı düzenlerine ve zayıflıklara sahiptirler. Temel fark, fantazmaların beyaz yerine mavi olması, daha fazla can puanına sahip olmaları ve daha fazla hasar vermeleridir. Hayalet tipi düşmanlarla savaşırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu:


  • Büyülü kaynaklardan ekstra hasar alırlar ancak normal silahlardan daha az hasar alırlar.

  • Ölümsüz oldukları için hayaletler ışık bazlı hasara karşı zayıftır. Büyü zayıflığıyla birleştiğinde, Empyrean'ın tek bir kullanımı, kullanan kişi düşük seviyeli bir Büyücü olsa bile çoğu hayaleti yok edecektir .

  • Hayaletler etrafa ışınlanabilir ve katı nesnelerin içinden geçebilirler. Bu, yakın dövüş mesleklerinin onları hedeflemesinin zor olduğu anlamına gelir, ancak menzilli meslekler hareket ettikçe onları takip edebilir. Üstelik büyüler nesnelerin üzerinden bile onları hedef alabilir.


Tüm bunların anlamı , astrasit avına çıktığınızda her zaman bir büyücünün veya büyücünün grupta olduğundan emin olmanız gerektiğidir .


Astrasit Nasıl ToplanırDiğer canavar malzemeleri gibi fantasmların da yok ettiğinizde rastgele astrasit düşürme şansı vardır. Astrasitin ortaya çıkma ihtimali fantazma başına yaklaşık yüzde 20'dir.


Hayaletler toplayabileceğiniz bir şeyi düşürdüklerinde arkalarında "ceset" olarak parlak mavi kristaller bırakırlar, ancak bu cesetler her zaman astrasit içermez. Aslında astrasit bazen parlak mavi bir kristal yerine kendi başına ortaya çıkabilir. Yukarıdaki görüntüde astrasit, Arisen'in sağındaki soluk kristaldir, soldaki iki parlak kristal ise fantazmalardan düşen diğer nesneleri içerir.


Astrasit alabileceğiniz diğer bir yer de gezgin tüccarlardır . Özellikle tüccar Folkes astrasit stokluyor ve tanesini 600 altına satıyor. Onu Checkpoint Rest Town ile Antik Savaş Alanı arasında veya içinde bulabilirsiniz.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires