top of page

Dragon's Dogma 2: Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar Çözüm Yolu

Bu Vernworth görevini kaçırmak kolaydır ancak Till Death Do Us Part'ı tamamlamak size Dragon's Dogma 2'de nadir bir başarı elde etme şansı verir.Görevler Dragon's Dogma 2'nin kuzey yarısı olan başkent Vernworth'un her yerinde . Bazı görev vericiler, neye ihtiyaç duyduklarını anlatmak için doğrudan Arisen'ınızın yanına koşacak, ancak diğer görevler için söylentileri takip etmeniz veya şehrin çeşitli köşelerini keşfetmeniz gerekecek.


"Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar" ikinci kategorinin bir parçasıdır. Siz şehirde dolaşırken bir kurye bu görevle ilgili bir söylenti ortaya çıkaracak olsa da, görevin günlüğünüzde görünmesini istiyorsanız yeni bir konumu ziyaret ederek takip etmeniz gerekecektir. Bununla birlikte, bu görevin ana tehdidi çok tehlikelidir, bu yüzden onu Dragon's Dogma 2'ye ilerleyene kadar saklamak isteyebilirsiniz .


Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir?Bu göreve başlamak için yapmanız gereken ilk şey onun var olduğunu öğrenmek. Bu bilginin kaynağı Oswald adında bir kuryedir.


Oswald , muhtemelen "İsimsiz Köy" de dahil olmak üzere Kaptan Brant'ın birkaç görevini tamamladıktan sonra ortaya çıkıyor gibi görünüyor, ancak bundan sonra Vernworth'un herhangi bir yerinde rastgele ortaya çıkabilir. Sör Ludolph, nöbetçi Gregor ve Gregor'un karısı Margit hakkında duyduğu bir söylenti hakkında konuşmak için sizinle bir sohbet başlatacak. Ludolph, Margit'i kendisi için ister ve Gregor, onu almasına izin vermeyince Gregor'a gidip bir dulahanı öldürmesini emreder.


Ölüm Bizi Ayırana Kadar Nasıl Başlanır?Oswald'ın söylentisini duymak görevi başlatmaz ancak size bundan sonra nereye gideceğiniz konusunda bir ipucu verir. Vernworth haritasında Noble Quarter'da "Watchhead's Home" adında bir malikane görmelisiniz. Sarayın hemen altında, uzun merdivenin yanında, kapının önünde de vakit geçirebileceğiniz iki bank var . Margit'i içeride ya da bahçede dolaşırken bulabilirsiniz.


Margit sizi kocası Gregor aracılığıyla duymuş. Bunun nedeni, "Ejderhanın Uyanışında" ana görevi sırasında size Vernworth'a kadar eşlik eden kişinin Gregor olmasıdır. Aslında Gregor bu görev sırasında ölebilir ve eğer onu bir Wakestone ile geri getirmediyseniz , "Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar" görevi Margit'e onun vefatını bildirme meselesi haline gelir.


Gregor hala hayattaysa, Margit size bir sonraki görevinden bahsedecektir: Kötü niyetlilerin Dinlenme Yeri'nde bir dulahanı öldürmek. Daha sonra ona Sör Ludolph'u sorabilir ve Oswald'dan duyduklarınızı ona anlatabilirsiniz. Eğer bunu yaparsan, Gregor kendini öldürtmeden önce ona yardım etmen için sana yalvaracak. Kabul ettiğinizde göreve başlayacaksınız.


"Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar" süreli bir görevdir . Birkaç gün geçmeden kendisine ulaşmazsanız ya da dulahan kavgasında ölürse sonunuz kötü olur. Bunu aklınızda tutarak, tehlikeli, ölümsüz bir düşmanla savaşmaya hazır olana kadar Margit'le konuşmaktan kaçınmalısınız.


Bir Dullahan ile Nasıl Savaşılır?


Görev işaretçisi sizi, ölümsüz canavarların günün her saatinde ortaya çıkabileceği kadar sisle kaplı bir alan olan Misty Marshes'a götürmelidir. Bataklıklara girdikten sonra mangalları takip ederek sonunda İldoerlerin Dinlenme Yeri'ne ulaşın ve yol boyunca savaşmak zorunda kalacağınız ölümsüzler üzerinde çok fazla kaynak kaybetmemeye çalışın.


Dulahan tehlikeli bir canavardır. Wight gibi ölümsüzdür ancak daha fazla sağlığa sahiptir ve çoğu saldırı türüne karşı yüksek bir savunmaya sahiptir. Aynı zamanda hızlıdır, sert vurur ve genellikle Dragon's Dogma 2'deki bir düşmandan çok Dark Souls'un patronu gibi davranır . Karakteriniz en az 40-45. seviyede olmadığı sürece birkaç Wakestone getirdiğinizden emin olun .


  • Ölümsüz olarak dulahanlar kutsal ışık saldırılarından ekstra hasar alırlar. Ancak bu onların tek zayıf noktası gibi görünüyor.

  • Dullahanlar bazen aynı anda üç veya dört kez zıplayarak ışınlanabiliyorlar. Saldırılarından etkilenmemek için ışınlanmaya başladıklarında hareket halinde kalın.

  • Dullahanlar başlarını dışarı çıkarıp çığlık atabiliyorlar. Bu, birkaç metre yakınındaki tüm canlıların yere çökmesine neden olur. Etkilenen insanlar hızla tekrar ayağa kalkabilirler, ancak bu, dulahan bir sonraki saldırı dizisine başlama şansı elde etmeden önce mümkün olmaz.

  • Dullahanlar ayrıca yerdeki bir kişiyi alıp, sağlık ve kayıp göstergesini eşit derecede tüketen özel bir saldırı kullanabilirler . Daha sonra kurbanlarını atıyorlar ve muhtemelen daha fazla hasar veriyorlar. İşin tek güzel yanı, hedefte olmayanların, hareketsiz dulahanın üzerine darbe yağdırmakta özgür olmasıdır.

  • Bir dulahanı "tökezletmek", onu tek dizinin üstüne çökmeye zorlamak mümkündür, ancak bunu yapmak diğer canavarların çoğundan daha zordur. Normalde düşmanları yakalayan veya hareket ettiren diğer özel saldırılar, dulahanlar üzerinde işe yaramaz.


Bu arayış için dulahan mücadelesi iki yönden daha kolaydır. İlk olarak, canavarla savaşmaya yardım etmek için Gregor ve birkaç asker daha oradadır. İkincisi, eğer kavga yeterince uzun sürerse, dulahan eninde sonunda kaçacaktır. Bu, henüz bir dulahanı yenecek kadar güçlü olmasanız bile "Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar" için iyi bir son elde edebileceğiniz anlamına gelir.


Elbette, eğer becerebilirseniz, dulahanı yok etmek çabaya değer. Bunu yaptığınızda 10.000'den fazla XP kazanacaksınız, ayrıca nadir bir oyun sonu malzemesi olan Cursed Dullahan Bones'u düşürme şansınız da yüksek. Eğer bu yok ettiğiniz ilk dullahansa, Dragon's Dogma 2'nin "Before Dawn Breaks" başarısını veya ödülünü bile alacaksınız .


Gregor güvende olduğunda yardımınız için size teşekkür edecek ve doğruca eve gidecek. Aslına bakılırsa, Ferrystone'u kullanarak Vernworth'a geri dönseniz bile oraya ilk o ulaşacaktır. İyi haberi duymak için Gözetleme Başının Evi'ne geri dönün: Gregor sadece karısıyla yeniden bir araya gelmekle kalmamış, "biri" Sör Ludolph'u hediye edilmiş bir şişe şarapla zehirlemiştir. Ancak Gregor ölürse ( ve onu diriltmezseniz ), Margit artık Sör Ludolph'u uzak tutmak için ortalıkta olmayacağı için onun geleceği hakkında endişelenecek.


"Ölüm Bizi Ayırıncaya Kadar"ı tamamlama ödülünüz 2.800 XP, 5.000 altın , bir Parlak Targe (kalkan) ve bir Çelik Fazilettir (tek elli kılıç). Gregor herhangi bir nedenle ölürse Parlak Targe'ı alamazsınız ancak diğer tüm ödülleri alırsınız.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios