top of page

Don't Starve ve Don't Starve Together Arasındaki Farklar

Don't Starve ve Don't Starve Together genellikle aynı oyun olsa da, onları iki benzersiz deneyim haline getiren temel farklılıklar vardır.Don't Starve, oyuncuların The Constant'ta hayatta kalmaya ve eve dönüş yolunu bulmaya çalıştıkları bağımsız bir oyundur. Oynanacak çok çeşitli karakterler , her köşedeki tehlikeler ve her oynanışta rastgele oluşturulan bir dünya ile asla sıkıcı bir an olmaz. Ve bu oyunu daha da heyecanlı kılan şey, tıpkı Don't Starve Together adında başka bir oyunun daha olmasıve çoğu zaman bu iki oyunun indirimler sırasında paket olarak gelebilmesidir. Ancak çoğu zaman oyuncular denemek isterken bu iki oyun arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.


Bununla birlikte hangisini satın alacağınızı anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Teknik olarak aynı oyun olsalar da bu iki oyunu farklı kılan bazı temel faktörler var . Hangi Don't Starve oyununu satın alması gerektiğini anlamak için ikisi arasındaki temel farklara göz atın . Lütfen bunların hepsinin temel oyunlar için geçerli olduğunu ve bu iki oyunu karşılaştırırken hiçbir mod düşünülmediğini unutmayın .


Arkadaşlarınızla mı Yoksa Tek Başınıza mı Oynayorsunuz?Bu ikisini ayıran en önemli şey, oyuncuların istediği oyun modudur. Don't Starve tek oyunculu versiyondur, Don't Starve Together ise adından da anlaşılacağı gibi oyuncuların The Constant'ta arkadaşlarıyla hayatta kalmasına olanak tanır.


Yani The Constant'ta arkadaşlarıyla birlikte hayatta kalmak isteyen oyuncular, oyuncuları Birlikte seçim yapmaya zorluyor . Ama şükürler olsun ki, oyuna tek başına dalanlar hâlâ ikisi arasında seçim yapabiliyor; Together aynı zamanda oyuncuların kapalı, özel bir oyuna sahip olmalarına da olanak tanıyor, böylece yabancıların veya herhangi birinin oyunlarına girmesi konusunda endişelenmelerine gerek kalmıyor. .


Seçilecek Pek Çok KarakterBu iki oyun için bir diğer büyük faktör de oynanabilecek karakterlerdir. Together, oyuncuların çeşitli karakterler arasından hemen seçim yapmasına olanak tanıyarak, birlikte çalışan en iyi istatistiklere sahip doğru takımı oluşturmayı çok daha kolay hale getirirken , Do n't Starve, oyuncuların kazanılan deneyim veya tamamlanan görevlerle karakterlerin kilidini açmasını sağlar.


Ancak Wheeler, Wilba veya Woodlegs gibi bazı karakterler yalnızca tek oyunculu olarak mevcut olduğundan bu durum sinir bozucu olabilir. Ve Wanda, Wortox ve Wurt gibi karakterler yalnızca Together'dan satın alınabilir . Bu benzersiz karakterlerin her biri, oyunu sürekli değişen bir deneyim haline getirdiğinden, bu, her oyunun oynanma şeklini değiştirebilir.


Farklı İçerik Her Oyunu Benzersiz Hale Getirir


Birçok oyuncu için arkadaşlarıyla oynayıp oynamamanın yanı sıra en büyük etken mevcut içeriktir. Bu da iki oyunu oldukça farklı kılıyor. Don't Starve'ın üç DLC'si var: Reign of Giants, Shipwrecked ve Hamlet. Together, oyuna halihazırda dahil olan ücretsiz bir DLC olan Reign of Giants'ın yanı sıra Cave and Ruins Güncellemesi, Return of Them, A New Reign ve oyunculara dünya patronları gibi bol miktarda içerik sağlayan Through The Ages gibi diğer güncellemelere sahiptir . Ancak oyuncular gerçek bir oyun sonu veya hikaye modu istiyorsa buna izin veren tek oyun Don't Starve'dır .


Don't Starve ayrıca Together'dan farklı şekilde çalışır . Together çok oyunculu olduğundan zaman her zaman geçer, tek oyunculu oyun ise oyuncuların duraklamasına izin verir. Oyuncular Together'da patronları yenerse mağaralar ve harabeler yeniden canlanabilir, ancak Don't Starve'da tamamen yeni bir haritanın oluşturulması gerekir. Birlikte ayrıca, tek oyunculu oyunda bu mevcut olmasa da düşebilecek ganimetler de var. Uyku da farklıdır, çünkü Don't Starve'da gün doğumuna kadar hızlı bir şekilde zaman ileri alınırken, Together'da oyuncular gece boyunca hareketsiz kalır. İçeriğin bu kadar farklı olması nedeniyle bu iki oyunu karşılaştırmak gerçekten zor çünkü bunlar kendilerine özgü benzersiz deneyimler.


Her Oyun İçin Farklı ModlarModlar yalnızca tercihlere dayalı olsa da her oyunun, oyunu inanılmaz derecede farklı kılabilecek kendi seçimi vardır. Birlikte için seçebileceğiniz beş mod vardır; Rahat, Hayatta Kalma, Wilderness, Endless ve Lights Out, Don't Starve'da ise yalnızca Lights Out, Adventure ve Sandbox bulunuyor.


For Together , Relaxed, endişelenmeden keşfetmek isteyenler için harika bir seçenek çünkü oyuncuların ölmesinin tek yolu savaşarak dirilişin her zaman mevcut olması . Hayatta kalma varsayılan seçenektir. Wilderness, tüm oyuncuları haritada rastgele olarak ortaya çıkarır ve öldüklerinde karakter seçim ekranına dönerek rastgele bir noktada yeni bir karakter olarak yeniden başlarlar. Sonsuz, hayatta kalma ve rahatlama karışımı gibidir, bu da onu çok stresli olmayan sonsuz bir hayatta kalma oyunu haline getirir. Ancak deneyime karanlık bir dokunuş katmak isteyenler için Lights Out gidilecek yoldur. Ve Don't Starve için Macera modu, oyuncuların oyunu 'yenebilmesinin' tek yoludur. Macera varsayılandır; Lights Out, Together ile aynıdır .


Hangisi daha iyi?


Sonuçta Don't Starve ilk oyundu, Together daha sonra çıktı ve neredeyse ilk oyunun devamı niteliğindeydi. Tüm bunlar, oyuncuların ne aradığına bağlı olarak bir fikir meselesi olsa da, oyuncuların öncelikle tek oyunculu sürümü edinmeleri önerilir . Bu, oyunculara oyunu olduğu gibi deneyimleme fırsatı verirken, aynı zamanda oyunu yenmek ve tüm hikayeyi deneyimlemek için de çalışıyor.


Ancak bariz nedenlerden dolayı, eğer oyuncular bir grup arkadaşıyla oynamak istiyorsa tek seçenek Birlikte'dir . Bütün bunlarla birlikte, Don't Starve'ın ihtişamını deneyimlemenin en iyi yolu her iki oyunu da almaktır ki bu da açık bir cevap olabilir. Bu şekilde oyuncular hikaye modunu deneyimlemenin yanı sıra arkadaşlarıyla dünyada hayatta kalabilecekler. Sürekli indirimler oluyor ve çoğu zaman bu iki oyun bir pakette bulunuyor, bu da bu muhteşem bağımsız oyunun keyfini çıkarmayı kolaylaştırıyor. Seçenek ne olursa olsun, oyuncular yeni bir hayatta kalma oyunu arıyorlarsa Don't Starve ve Together harika bir seçimdir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page