top of page

Don't Starve Together Wilson'ın İçgörü Puanları Nasıl Kullanılır?

Don't Starve Together'da artık Wilson için içgörü puanları mevcut ve oyuncuların bu avantaj hakkında bilmesi gereken her şey bu.Don't Starve Together tartışmasız en iyi karanlık bağımsız hayatta kalma oyunlarından biridir ve haklı olarak geliştiriciler, oyuncular her oturum açtığında çeşitli karakterler ve heyecan verici yeni dünyalar yaratma konusunda harika bir iş çıkardılar. Ön bölümü Don't Starve'a kıyasla denenecek birkaç karakter daha var , bazı karakterlerin diğerlerinden daha iyi olduğu biliniyor. Pek çok oyuncunun kaçındığı başlangıç ​​karakterlerinden biri denitelik eksikliği nedeniyle Wilson'dur . Onu stil sahibi ve sıcak tutan inanılmaz sakalı büyük övgüler alıyor ancak oyuncuların kadroda gördüğü ilk karakter olması dışında kullanışlı olmaktan çok uzak.


Neyse ki Klei Entertainment her iki oyunu da güncel tuttu. Çok oyunculu versiyondaki en son güncellemelerden biri Wilson'a odaklanıyor, onun nitelikleri üzerinde yeniden çalışılıyor ve ona bazı avantajlar sağlanıyor. Artık oyuncular, ek avantajlar ve zayıflıklar eklemeden önce oyunu kendi başına kavramak için Wilson'ı kullanmak yerine, çeşitli yeni becerilerle hayatta kalmalarına yardımcı olan İçgörü Puanları kazanabilecekler. Bu sadece Wilson'ı daha iyi karakterlerle zirveye çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda Wilson'ı deneyen yeni gelenlere The Constant'tan sağ çıkarken ek bir avantaj sağlıyor. İçgörü Puanları kazanma ve bunları Don't Starve Together'da nasıl kullanacakları hakkında oyuncuların bilmesi gereken tek şey budur .


İçgörü Noktaları Nelerdir?Birçok hayatta kalma oyununda olduğu gibi , oyuncular da beceri satın almak için kullanabilecekleri puanlarla şu ya da bu şekilde ödüllendirilir. Bu beceriler, oyuncuların daha iyi öğeler oluşturmasına, dövüşlerde daha uzun süre dayanmasına veya usta bir şef olmasına yardımcı olmak gibi çeşitli şeyler yapmasına yardımcı olur; her bölüm, bireyin hayatta kalma şansını artırmanın bir yoluna sahiptir. Bu, bu türdeki pek çok oyunun sahip olduğu bir özellik ve artık Wilson bu güce tamamen sahip.


Bununla birlikte, bazı oyunlar oyunculara aktivitelere veya başarılara göre puan verirken, Don't Starve Together hayatta kalan günlere göre puan dağıtır. Toplamda 26 beceri var, ancak oyuncular yalnızca 15 puan alacak ve oyuncuların tüm bu puanları kazanması bile biraz zaman alıyor. Şu anda tüm puanları almak yaklaşık 160 gün sürüyor. Ne yazık ki bu, oyuncuların mevcut her beceriyi satın alamayacakları anlamına geliyor, bu nedenle oyuncuların ne istedikleri konusunda seçici olmaları gerekiyor.


Nasıl Kullanılır?Oyuncular bir puana sahip olduklarına dair bildirim aldıklarında, bu puan sol üst köşede bir pankartta göz olarak görünecektir. Oyuncular bir noktaya ulaştıktan sonra, araç çubuğunun en sağında, altta, Wilson'un siyah siluetinin bulunduğu ağaca gitmeleri gerekecek. Bu resme tıkladığınızda beceri ağacı açılacaktır. Başlangıçta, gelecekte yavaş yavaş yeni öğelerin açılmasını sağlayacak yalnızca üç beceri olacak.


Bu puanlar aynı zamanda diğer dünyalara da aktarılacak. Oyuncular başlangıç ​​karakteri olarak Wilson'ı seçip Git düğmesinin yanındaki Beceri düğmesine tıklarsa, oyuncular onun becerilerine göz atabilir ve hatta yeni bir yapı denemek isteyenler için bunları sıfırlayabilir. Bu, her seferinde farklı bir oyun deneyimine olanak tanır .


İçgörü Noktası Kategorileri


Oyuncular oyundaki tüm noktaları inceleyebilirken, daha iyi bir açıklama isteyenler ve dalmadan önce her kategorinin avantajlarını potansiyel olarak görmek isteyenler için bu, her beceri ağacının bir dökümüdür. Dört kategori olmasına rağmen, oyuncular ilk başta yalnızca üçüne odaklanabilirler ve dördüncüsünün kilidini açmak için çok çalışmak zorunda kalacaklar.


SakalWilson'la ilgili bir şey de muhteşem bir sakalının olması. Soğuk gecelerde onu biraz sıcak tutsa da artık çok daha büyük amaçlar için kullanılabilir. Oyuncular, oyuncuların çok daha kolay bir şekilde daha sıcak kalmasına yardımcı olacak Yalıtımı yükseltmeyi seçebilir. Ancak Büyüme aynı zamanda oyuncuların daha sık tıraş olmalarını ve Et Heykelleri yaratmalarını sağlayan harika bir kategoridir.


Oyuncular bu ağacın dibine ulaştıklarında, sakallarını içeride yiyecek depolanabilecek noktaya kadar uzatabilirler ; bu da oyuncuların maceraya atılırken yiyecek bulabilmesini sağlamanın harika bir yoludur.


MeşaleMeşale kategorisi tam olarak söylediği şey. Oyuncular artık basit meşale öğesini genişletebilirler. Uzun ömür , Meşalenin süresine yardımcı olurken, Menzil yarıçapı genişleterek gecenin oyuncular üzerinde hiçbir etkisinin olmayacağından emin olur.

Hattın sonunda oyuncular meşaleyi fırlatma yeteneğine sahip olacak şekilde yükseltebilirler; bu, zor durumlarda son derece yararlı olabilir .


SimyaSimya birçok nedenden dolayı çok faydalı bir kategoridir. Zanaatkarlık yapmak zor olabilir , ancak bu kategoriyi yükseltirken oyuncular bir eşya yapmak için daha az kaynak kullanabilir, hatta daha önce yapamayacakları eşyaları üretebilirler. Simyanın altında belirli yönlere odaklanan üç kategori vardır. Birincisi, dalların kütüklere ve kütüklerin dallara dönüştürülmesini içeren Cevher veya minerallerdir. Hatta Nitre'yi Altın Külçelerine dönüştürün ve bunun tersi de geçerlidir.


Mücevherler bir sonraki kategoridir ve eğer oyuncular belirli bir mücevhere sahip değilse, bir mücevher üretirken faydalı olabilir. Sonuncusu et, saç veya yün, gübre ve hatta kemik parçalarının işlenmesine odaklanan Icky'dir. Bu, oyunun herhangi bir noktasında kullanışlı olabileceğinden diğerlerine göre tercih edilebilecek harika bir kategoridir.


YakınlıkOyuncular sağ tarafta kendilerine kilitlenmiş bir ağaç olduğunu fark edeceklerdir. Bu Affinity beceri ağacıdır, ancak bunların kilidini açmak için bazı gereksinimler vardır. Bunlardan en önemlisi, oyuncuların Affinity yolculuğuna başlamadan önce 12 becerinin kilidini açması gerekmesidir. Hangi tarafa odaklanmak istediklerine bağlı olarak oyuncuların belirli düşmanları da yenmeleri gerekecek .


Shadow Courtier beceri seti üzerinde çalışmak için oyuncuların Ancient Fuelweaver'ı yenmeleri gerekecek. Ve Ay Yenilikçisi için oyuncuların Göksel Şampiyonu yenmesi gerekiyor. Ancak oyuncular her iki tarafa da değil, yalnızca birine odaklanabileceklerini unutmamalıdır. Diğerini tamamlamak için zıt bir Yakınlığa sahip olmaları gerekmez, bu nedenle hangi yolu istediklerini akıllıca seçtiğinizden emin olun. Shadow Courtier, oyuncuların gölgelerden %10 daha az hasar almasına yardımcı olacak ancak mutantlara, Celestial Champion'a ve Gestalt'lara %10 daha fazla hasar verecek ve oyuncular Lunar Innovator'ı seçerse tam tersi gerçekleşecek.


Her iki durumda da, oyuncuların bu becerileri kullanmanın her türlü harika yolunu bulma şansı var ve bu, Wilson'a olan sevgiyi yeniden alevlendirme şansı olabilir. Bu güncellemede herkes için bir şeyler olduğundan, oyuncuların kendileri için en iyi beceri kombinasyonunu ve nasıl oynadıklarını bulmaları gerekiyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page