top of page

Don't Starve Together Tuzaklar Nasıl Kullanılır?

Tuzaklar, oyunculara yiyecek ve kaynakların yanı sıra bir savunma hattı da sağlar ve oyuncular bu araçları bu şekilde kullanabilirler.Don't Starve'da bir besin kaynağına sahip olmak çok önemlidir. Her hayatta kalma oyununda olduğu gibi, oyuncuların açlıktan sağlığa ve hatta akıl sağlığına kadar takip etmesi gereken çeşitli unsurlar vardır. Don't Starve, oyuncuların tehlikeli çetelerle dolu bir ülke olan The Constant'ta hayatta kalması gereken amansız bir hayatta kalma korku oyunudur . Ancak doğru savunma ve silahlarla oyuncular karada kolaylıkla hareket edebilirler. Ancak asıl endişe, zaman geçtikçe akıl sağlığının ve açlığın azalmasıdır , bu nedenle oyuncular mümkün olduğu kadar çabuk yiyecek bulmaya hazır olmalıdır.


The Constant'ta çeşitli yiyecek kaynakları olsa da, en eski yiyecek yollarından bazıları yolculuk boyunca en yararlı olanlar olabilir. Tuzaklar , hayvanları yakalamanın ve etlerini kullanmanın harika bir yoludur ve özellikle bu konuda kullanışlı olabilecek iki tuzak vardır. Tuzakların kullanılmasının ana nedeni yiyecek olsa da savunma olarak kullanılabilecek tuzaklar da vardır. Oyuncuların birkaç gün daha hayatta kalmalarına yardımcı olmak için bu araçları bu şekilde kullanabilirler.


TuzaklarTuzaklar çok kolay işlenebilir bir öğedir ve oyuncuları yiyecek bulmaya çalışırken birçok sorundan kurtarabilir. Oyuncular yalnızca 6 Çim ve 2 Dal ile toplamda 8 kullanım süren bu eşyayı yapabilirler. Bu öğenin ana kullanımı Otlaklar, Ormanlar ve Savanna gibi çeşitli biyomlarda bulunan Tavşanlar içindir.


Oyuncular, gün sonunda Tavşanların nereye gittiğini gösteren yerde delikler fark edeceklerdir. Oyuncular bu deliklerin yakınına bir Tuzak yerleştirerek onları yakalayabilecekler. Öldürüldükten sonra oyuncular onlardan bir lokma alacaklar; bu lokma, oyunun erken safhalarında harika bir yiyecek kaynağı olacak , ancak oyunun ilerleyen bölümlerine doğru çeşitli tariflerde kullanılabilir. Bir hayvanı tuzağa düşürmenin bir başka yolu da yem olarak yiyecek maddeleri eklemektir.


Tuzak, bir şeyi yakalasın ya da yakalamasın, ateşlendiğinde dayanıklılığını kaybedecektir, ancak yapımı inanılmaz derecede kolay olduğundan, elinizde biraz bulundurmak sorun olmamalıdır. Tek seferde makul bir miktar koymak, oyuncuların yiyecek stoklamasına da yardımcı olabilir, bu yüzden bunları yaparken çekinmeyin. Bu öğenin bir başka harika kullanımı da, oyuncular çeteler tarafından kovalanırken, bu düşman yaratıkları örneğin Örümcekler gibi tuzağa çekebilmeleridir.


Kuş TuzaklarıNormal tuzaklara benzer şekilde Kuş Tuzakları da tam olarak adından anlaşılan şeyi yapar. Oyuncular 3 Twigs ve 4 Silk'i birleştirerek bu eşyayı kuş yakalamak için kullanabilirler. Ve bu yaratıkları tuzağa düşürmek için oyuncular süreci hızlandırmak amacıyla içine Tohumlar veya Meyveler yerleştirebilirler, ancak oyuncular bunları başka bir şey için kullanmayı tercih ediyorsa buna gerek yoktur. Tuzaklara benzer şekilde, oyuncuların bu öğeyi 8'e kadar kullanma hakkı vardır ve tuzak kullanıldığında, kuş yakalansa da yakalanmasa da bir dayanıklılık kullanacaktır.


Bu tuzağın kullanımını geliştirmenin bir başka güzel yolu da Tüy Şapka kullanmaktır; bu, oyuncunun çevresine konacak kuşların sayısını artıracak ve süreci hızlandıracaktır. Bu şapkayı yapmak için oyuncuların 3 Jet Tüyüne (Kargalarda bulunur), 2 Kızıl Tüye (Kızıl Kuşlarda bulunur) ve Alchemy Engine ile 2 Dokunaç Noktasına ihtiyacı olacak. Bu eşyadan en iyi şekilde yararlanmak için oyuncular, bol miktarda kaynağın yakalandığından emin olmak için mümkün olduğu kadar çok kuş tuzağı yapmalıdır . Oyuncular öldürüldüğünde hem Morsel hem de Tüy alacaklar.


Böcek ağıAdında tamamen Trap kelimesi geçmese de bu ağ, Constant'ın etrafında uçuşan zavallı böceklere yönelik bir tuzak olarak düşünülebilir. Böcek Ağları yalnızca 4 Dal, 2 İpek ve 1 Halat ile kolayca üretilebilir ve 10'a kadar kullanıma sahiptir. Ancak oyuncular ağları silah olarak kullanırsa yalnızca 4 kullanım alanı vardır.


Ağlar, Arıları, Kelebekleri, Sivrisinekleri ve Ateşböceklerini yakalamaya çalışırken faydalıdır. İyileşmenin harika bir yolu olan Arı Kutuları için arılara ihtiyaç duyulduğundan, Bal yaparken çok önemli bir bileşendir . Madenci Şapkaları veya Balkabağı Fenerleri için ateşböceklerine ihtiyaç vardır. Kelebekler öldürüldüğünde Kanat veya Tereyağı düşürür. Tereyağı gıda maddeleri için mükemmel bir malzemedir ve kanatlar oyuncuyu 8 puan kadar iyileştirir, bu da bir tutam daha fazla sağlık kazanmanın hızlı bir yoludur. Ve Sivrisinekler için bu düşman çete, başka bir şifa yardımcısı olan Sivrisinek çuvallarını düşürebilir.


Oyuncular ayrıca onları öldürmeye çalışmaktan daha iyi bir alternatif olabilecek Katil Arıları da yakalayabilirler. Düşman böcekleri yakalamak, damlaları için öldürülebilir, hatta onları çetelerin üzerine bırakarak silaha dönüştürülebilir.


Diş TuzağıTüm tuzaklar yiyecek odaklı değildir; tehlikeli ortamla uğraşırken oyuncuyu korumaya yönelik bazı tuzaklar vardır ve Diş Tuzağı da tam da bu araçtır. Çetelere zarar vermek için yere Diş Tuzağı yerleştirilebilir . Toplam 10 kullanım alanı vardır ancak her kullanımdan sonra sıfırlanması gerekir. Bu eşya Hayatta Kalma Sekmesi yerine Dövüş Sekmesi altında bulunur. Bu eşyayı üretmek için 1 Kütük, 1 Halat ve 1 Tazı Dişi gereklidir; bunların tümünü elde etmek zor olabilir. Tazı Dişi yalnızca Hound saldırıları sırasında ve Kış aylarında Mors Kampını ziyaret ederken elde edilebilir.


Bu, tehlikeli bölgelerde bir üssü korumak için kullanılabilecek harika bir silahtır ve eğer oyuncuların bu eşyaları ortalıkta bulunduruyorsa, onları üslerinin çevresinde bulundurmak akıllıca olacaktır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page