top of page

Don't Starve Together Nasıl Balık Tutulur

Balıkçılık, oyunculara sadece harika bir yiyecek kaynağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda malzemeleri hızlı bir şekilde toplamak isteyenler için de kullanışlı olabilir.Yiyecek, oyuncuların hayatta kalma oyunları oynarken üzerinde çalışması gereken ana kaynaklardan biridir ve Don't Starve Together'da da durum farklı değil. Karanlıkta veya kavga olduğunda düşen bir Sanity ölçerin olması nedeniyle mekanik, oyuncuların alışık olduğundan farklı olsa da , çoğu hayatta kalma oyunundan çok farklı değil. Neyse ki, oyuncuların Don't Starve Together'ın çılgın dünyasında yiyecek bulmalarının birçok yolu var .


Oyuncuların Açlık ölçeri, çiftliklerinin ayak uydurabileceğinden daha hızlı düştüğünde, balık tutmak asla kötü bir fikir değildir ! Bu, günlerce beklemeden yiyecek stoklamanın mükemmel yoludur. Hayvanları tuzağa düşürmek ve çiftçilik yapmak, oyuncuların bir şeyler yemek için başka bir yere bakmalarına gerek kalmadan çok uzun süre dayanmasını sağlayabilir. Ancak mekanik , Stardew Vadisi'nde veya Hayvan Geçidi'nde balık tutmaya alışkın olanlar için daha yanıltıcı olabilir ; işte oyuncuların nasıl balık tutabileceği.


Yiyecek ve Kaynaklar İçin BalıkBalık tutmak sadece yemek için harika bir şey değil , aynı zamanda oyuncuların bir gün boyunca etrafta dolaşmak istemedikleri takdirde yiyecek aramaya yetişmeleri için de bir yol. Fazladan ganimet bulmak isteyenler, okyanusta gemi enkazlarından bulunan yüzen enkaz olan Flotsam'ı yakalamak için oltayı kullanabilirler. Oyuncular bunları kaptıklarında Tahtalar, Kütükler, Kesilmiş Çimler, Rop, Dallar ve hatta Batırılmış Mumlar, Eski Çizme, Sekstant, Oyuncak Tekne veya Deniz Worther gibi Biblolar bile bulabilirler.


Tezleri alma şansının temel ganimetten daha düşük olduğu kabul edilir, ancak bulunduklarında Domuz Kral ile Altın Külçeler karşılığında takas edilebilirler. Ayrıca Flotsam'ı yakalamanın oltanın dayanıklılığını da etkilediğini unutmayın.


Oltayı KullanmakNeyse ki çok oyunculu versiyon Don't Starve Together'da oyuncuların balık tutabilecekleri iki su kaynağı var . Bunlardan ilki, Bataklıklarda, Ormanlarda ve Çayırlarda kolaylıkla bulunabilen ponglardır. Oyuncular yolculukları sırasında kurbağalarla karşılaşırlarsa genellikle onları kolayca bulabilirler. Ancak ikinci kaynak, eşyaları sarmak için özel bir çubuk gerektiren okyanustur.

Temel Olta


Balık tutma yolculuğuna başlarken oyuncuların sahip olması gereken ilk şey bir oltadır. Bu hayatta kalma aracının, 2 Dal ve 2 İpek ile temel tür için işlenmesi kolaydır . Ancak oyuncuların bunu yapabilmeleri için bir Bilim Makinesine ihtiyaçları olacak, bu yüzden önce bunun yapıldığından emin olun. Ve oyundaki çoğu araç gibi bunun da bir dayanıklılığı var. Temel olta, kırılmadan önce yalnızca 9'a kadar balık veya yılan balığı yakalayabilir.


Oyuncuların göletin su kaynağına vardıklarında oltayı donatmaları ve ardından göletin etrafında balık tutmaya teşvik edecek bir yer bulmaları gerekecek. Gölete tıklayın ve balığın ısırmasını bekleyin. Balık tutarken iki uyarı olacaktır. İlki, balık ısırdığında oyunculardan balığı oltaya takmak için tıklamalarını isteyecek ve bundan sonra oyuncudan balığı sudan çıkarmak için bir kez daha tıklamasını isteyecek.


Zamanlama ve iki kez tıklama ihtiyacı nedeniyle bazı oyuncular için titizlik gösterebilir, ancak istenmeyen tıklamalardan kaçınmaya çalışın çünkü oyuncular balık ısırmadan önce gölete tıklarlarsa oltalarını çıkarırlar ve yakalamak daha fazla zaman alır. balık.


Deniz Oltası

Bu öğe Together'a özeldir ve oyunculara okyanusta balık tutmanın bir yolunu sunar. Bu eşyayı üretmek için oyuncuların 1 Board ve 6 Silk'e ihtiyacı olacak. Çubuğun bazı mekaniklerini geliştirmek için oyuncuların öğeleri yerleştirebilecekleri iki yuva vardır. Bunlardan ilki, atış menzilini ve doğruluğunu artıran Şamandıralardır. İkincisi, balıkların kamışa gelme hızını artıran Lures içindir. Bu oltanın yalnızca okyanus için olduğunu ve herhangi bir gölet için kullanılamayacağını unutmayın.


Yemler ve Şamandıralar isteğe bağlı olsa da, harcanan zamanı ve aynı zamanda kaç balık oyuncusunun tek bir balık avlama girişiminde bulunabileceğini artırmanın harika bir yoludur. Yemler için oyuncuların Meyvelere veya Tohumlara ihtiyacı olacak ve Dallar, Şamandıralar için harika bir öğedir. Oltayı geliştirmek için gereken öğeler ucuzdur ve genellikle okyanusa doğru giderken bulunabilir, bu nedenle stoklamanın hiçbir zararı yoktur.


Balık tutmak için oyuncuların öncelikle okyanusta karanlık gölgeler ve balık silüetleri gördükleri bir yeri keşfetmeleri gerekecek. Oradan oyuncuların oltalarını balığın yakınındaki suya atmaları gerekecek. Mekaniğin havuz mekaniğinden büyük ölçüde farklı olduğu nokta burasıdır.


Çubuk açısına dikkat edin. Düşükse, bu, oyuncuların balığı yakalamaya devam etmesi gerektiği anlamına gelir, ancak balık havaya yükseldiğinde, karakter balığın bağlı kalması için mücadele ettiğinden oyuncuların durması gerekir. Olta yüksekteyken oyuncular sarsılmaya devam ederse olta kopacaktır. İkisi arasında mutlu ortamı bulmak zor olabilir, ancak biraz pratik yaptıktan ve iyi yemlerden sonra, oyuncular çok geçmeden bir grup balığın sersemlemesine başlayacaklar.


Daha Büyük Okyanus Balıklarını Yakalamak


Daha büyük balıkları yakalamak söz konusu olduğunda pek bir fark yoktur. Mekanikler aynı, tek şey oyuncuların bir tekneye ihtiyacı olacak. Bir tekne kiti 4 Tahtadan yapılmıştır ve Denizcilik Sekmesinde bulunur. Yemleri ve Şamandıraları kullanmak isteyen oyuncular için, Mücadele Haznesini işledikten sonra kullanabilecekleri daha gelişmiş seçeneklere de ihtiyaç duyacaklar. Bunun maliyeti 1 Driftwood Piece, 1 Kemik Parçası ve 1 Electrical Doodad'dır. Bu yapıldıktan sonra oyuncular gelişmiş Yemler ve Şamandıraların prototipini oluşturabilir ve üretebilirler.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page