top of page

Don't Starve Together Mevsimlere Hazırlanmanın En İyi Yolları

Oyuncuların bunu başarabileceklerinden emin olmak için gerçekten ileriyi düşünmeleri ve bir sonraki sezona hazırlanmaları gerekiyor.Don't Starve Together, hayatta kalma oyunu Don't Starve'ın çok oyunculu versiyonudur . Bu oyun, oyuncuları "The Constant" olarak bilinen gizemli bir dünyaya sokuyor ve onları ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaya zorluyor. Kolay değil, ancak oyuncular The Constant'ta başarılı olmak için ihtiyaç duydukları tüm eşyaları toplayabilir ve karakterleri sonunda yok olmadan önce kaç günü atlatabileceklerini görmekle görevlendirilirler.


Oyunda her birinin kendine has avantajları ve zayıflıkları olan çeşitli karakterler var ve oyun sezonluk bir formatta çalışıyor. Varsayılan olarak oyun sonbaharda başlar, ardından kışa, ardından ilkbahara, ardından yaza ve sonbahara geri döner. Her sezonun kendine özgü bonusları ve zorlukları vardır, bu da oyuncuların bunu başarabilmelerini sağlamak için gerçekten ileriyi düşünmeleri ve bir sonraki sezona hazırlanmaları gerektiği anlamına gelir. Her sezona hazırlanmanın en iyi yollarını görmek için okumaya devam edin!


10

Her Mevsim: Yaşanacak Güzel Bir Yer BulunOyuna gerçekten başlamadan önce bir üs inşa edecek bir yer bulmalısınız. Ancak siz ve arkadaşlarınız The Constant'ta karayla oynamaya başlar başlamaz yerleşmeyin! Birkaç gününüzü kamp ateşleriyle geçici üsler yaparak geçirin ve bir süreliğine dünyayı keşfedin. Keşfederken toplayabildiğiniz tüm kaynakları ve yiyecekleri toplayın ve bir üs inşa etmek için iyi bir yer bulun.


İhtiyaç duyacağınız tüm kaynaklara yarı yakın bir yerde yapmak isteyeceksiniz. Üssünüzün sığır eti, tavşanlar, orman ve kayalara yakın olması kesinlikle iyi bir fikirdir, ancak bunların hepsinin yakında olması her zaman mümkün olmayabilir . Yiyecekleri her şeyden önce önceliklendirin; gerekirse dünyaya çıkıp taş ve kütük toplayabilirsiniz.


9

Tüm Mevsimler: Mevsimsel Çetelere HazırlanınHer sezon özel sezonluk çeteleri beraberinde getirecektir. Örneğin, Deerclops kışın sonuna doğru yumurtlayacak, bu yüzden onun ortaya çıkmasına ve kampınızı yok etmesini engellemeye hazırlıklı olmak isteyeceksiniz. Deerclops'la baş etmenin en iyi yolu onu kampınızdan uzak tutmak ve orada savaşmak. Üşümeden önce mümkün olduğu kadar dışarı çıkın ve Deerclops'un ortaya çıkmasını sağlayacak bir işaret veya başka bir yapı yerleştirin ve üssünüz parçalanmadan bununla başa çıkabilirsiniz.


Diğer sezonlar da başka çeteleri getirecek. Herkesin bu devasa düşmanlarla ve patronlarla başa çıkmanın farklı yolları vardır ve onlar hakkında ve diğer insanların stratejilerini okuyabilseniz de, onlarla nasıl baş edeceğinizi öğrenmenin en iyi yolu deneyimdir.


8

Kış: Sıcak Giysiler YapınKışın en büyük mücadelesi sıcak kalabilmektir. Kış başlamadan önce, karakterinizin vücudunun ısınmasına yardımcı olacak sıcak tutan giysiler yapmak için tavşan, sığır kürkü veya catcoon kuyrukları toplayın. Her ne kadar kışın çoğunu evinizdeki ateş çukurunun yakınında geçirecek olsanız da, yine de eninde sonunda dışarı çıkmak zorunda kalacaksınız .


Sakal uzatma yeteneğine sahip birkaç karakter var, Wilson ve Webber ve Willow yangın çıkarabiliyor. Bunlar sizi sıcak tutmanıza yardımcı olabilir, ancak bu tür yöntemlere güvenmek yerine yine de sıcak tutan giysiler yapmak isteyeceksiniz çünkü bunlar o kadar etkili değil ve yıkıcı olabilir.


7

Kış: Termal Taş Üretİyi bir kampın olduğu bir yere yerleştiğinizde bir Termal Taş yapmak isteyeceksiniz. Ya birlikte oynadığınız herkesin kendilerine ait olmasını sağlayabilirsiniz ya da kaynaklar konusunda gerçekten sıkıntılıysanız, bir tanesini paylaşıp kamptan vardiyalar halinde ayrılabilirsiniz.


Termal Taş ateşe atılabilen ve ısınabilen bir hayatta kalma öğesidir. Karakterinizin envanterine girdiğinde sizi bir süre sıcak tutacak ve kaynak toplamak veya avlanmak için dışarı çıkmanız güvenli olacaktır. Kış bittikten sonra atmayın! Yaz aylarında soğuması için bir buz kutusuna veya Endotermik Ateşin yanına konulabilir.


6

Bahar: Güveç ve Buzluk Yapİlkbaharda avlanmayı daha zor bulabilirsiniz, ancak en azından çiftlikleriniz mahsulsüz geçen uzun bir kışın ardından yeniden büyüyecek. Bahar, sığır eti çiftleşme mevsimidir; bu, bu hayvanlardan oluşan bir grupla yakın ve kişisel olarak ilgilenmenin, saldırgan oldukları için tehlikeli olabileceği anlamına gelir.


Ayrıca, bahar aylarındaki yağmur akıl sağlığınızı gerçekten tüketebilir, bu nedenle muhtemelen kendinizi diğer mevsimlere göre daha fazla akıl sağlığınızı yönetmeye çalışırken bulacaksınız. Çeşitli tarifler pişirmek akıl sağlığınızı yönetmenize yardımcı olmanın iyi bir yoludur, bu nedenle bir güveç kabına ihtiyacınız olacak. Yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutmak için bir buz kutusuna ihtiyacınız olacak.


5

Bahar: Paratoner YapÇünkü bahar tonlarca yağmur getirdiği gibi şimşekli fırtınaları da beraberinde getiriyor. Bu yıldırımlar kampınızdaki her şeye çarpabilir ve bir şeyi ateşe verirse tamamen felaketle sonuçlanabilir. Hepimizin göğsüne yıldırım çarptı ve içindeki her şeyi kaybettik.


Bahar başlamadan önce bir paratoner yapın ve onu kampınıza yerleştirin. Bu çubuk yıldırımı çekecek ve değerli kaynaklarınızdan uzak tutacaktır, böylece hepsini bir yangında kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.


4

Bahar: Yiyecek StoklayınBahar başlamadan önce almanızı önerdiğimiz buz kutusunu hatırlıyor musunuz? Ciddi anlamda dolu olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. İlkbahardan önce ve ilkbaharda yiyecek stoklamaya başlamak isteyeceksiniz. Hem malzemeler hem de önceden pişirilmiş yemekler buzdolabınıza koymak için harikadır.

Bahar yağmuru akıl sağlığınızı tüketir ve ayrıca Wort oynamadığınız sürece her şeyi kayganlaştırır. Bu durum ava çıkmayı zorlaştırabilir ve kavganın ortasında silahınızı düşürmek hiç kimse için eğlenceli değildir.


3

Bahar: Çiftlik YapınÇiftlik kurmak muhtemelen sonbaharda halledeceğiniz bir şeydir çünkü bunlar yiyecek almanın iyi bir yoludur. Ancak yapmadıysanız, bahar başlamadan önce bunları yapmaya başlayın, böylece tüm sezon boyunca mahsulleriniz büyüsün.

Her ne kadar bu tohumlar yiyecek sıkıntısı çekiyorsanız hızlı bir atıştırmalık olsa da, onları bir dondurucuda sakladığınızdan emin olun ve öylece yemeyin . Bu tohumlar çiftliklerinize ekilebilir ve tarifler için değerli mahsuller yetiştirebilirsiniz. Bu meyve ve sebzeleri kafesteki bir kuşa verirseniz, söz konusu malzemenin tohumlarını elde edebilirsiniz!


2

Yaz: Buz FlingoMatic YapınYazla baş etmenin en zor kısmı sıcaklardır. Bu sadece karakteriniz için zor olmakla kalmıyor, aynı zamanda rastgele yangınların çıkmasına da neden olabiliyor. Kömür sıkıntısı çekiyorsanız bu kullanışlı olabilir, ancak bu yangınlar kampınızda da başlayıp her şeyi yok edebilir .


Muhtemelen üssünüz için zaten bir Alchemy Engine hazırladınız, bu nedenle yaz başlamadan önce bir Ice Flingomatic üreterek onu iyi bir şekilde kullanmak isteyeceksiniz. Kütük, çürük veya Nitre ile dolu tutun; yangınlar başlar başlamaz söndürülecektir. İlkbaharda buzlar erimeden buz hazırlamak için buzları topladığınızdan emin olun!


1

Yaz: Vahayı Bul - Oasis


Yazın bir diğer büyük zorluğu da Antlion'un sinirlenip hediye talep etmesidir. Antlion'u bulup hediyeleri teslim edemezsen, bu dev kampının etrafındaki zemini yok edecek, orayı çirkin ve üzerinde yürümeyi zorlaştıracak.


Yaz başlamadan önce vahaya dikkat edin. Bu bölge diğer mevsimlerde çölün ortasında kalacak ve büyük, kuru bir çamur birikintisi görünümünde olacak. Yaz aylarında toz fırtınalarının arasında görmek ve Antlion'u bulmak için ihtiyacınız olan gözlükleri almak için orada balık tutabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page