top of page

Don't Starve Together, En İyi Besin Kaynakları

Don't Starve Together dünyasında hayatta kalmak, oyuncuların açlıklarını yönetmelerini gerektirir. İşte hangi besin kaynaklarının en iyi olduğu.  • Don't Starve Together, türdeki oyuncuların sevdiği benzersiz ve zorlu bir hayatta kalma oyunudur.

  • Açlığı yönetmek oyunda çok önemlidir ve oyuncuların hayatta kalmak için en iyi yiyecek kaynaklarını seçmeleri gerekir.

  • Pişmiş Yılan Balığı, Kavrulmuş Sulu Meyveler ve Dondurulmuş Muzlu Daiquiri, oyuncular için farklı avantajlara sahip mükemmel yiyecek seçenekleridir.Karmaşık ve uzun süreli hayatta kalma oyunlarını oynamaktan hoşlanan oyuncular , bu türün en iyileri arasında yer aldığından şüphesiz Don't Starve'ı oynamıştır . Bunun nedeni, Klei Entertainment'ın, oyuncuları ya başarılı ya da başarısız olacak affetmez bir ortama sokan benzersiz bir hayatta kalma oyunu yaratmış olmasıdır. Dahası, Don't Starve oyuncuların nasıl hayatta kalmak istediklerini seçmelerine olanak tanıyor; ister pasifist bir hayatta kalan, ister haritadaki her canlıyı yok eden sert bir avcı olun.


Ve Don't Starve Together'ın çıkışıyla birlikte oyuncular artık arkadaşlarıyla güçlerini birleştirebilecek ve vahşi doğada ne kadar hayatta kalabileceklerini görebilecekler. Ancak Don't Starve Together önceki oyundan daha fazla hayatta kalma mekaniği içeriyor, dolayısıyla oyuncuların hayatta kalmak istiyorlarsa ne yapacaklarını öğrenmeleri gerekecek. Önemli özelliklerden biri de Açlığı yönetmektir , bu nedenle oyuncuların acımasız vahşi topraklarda hayatta kalırken hangi yiyecek kaynağının en iyi olduğunu bilmeleri gerekecektir .


Alexandra O'Leary tarafından 20 Aralık 2023'te güncellendi: Don't Starve Together, diğerlerinden farklı olarak farklı bir oyun yaratmak için hayatta kalma bileşenlerinin en iyilerini birleştiren olağanüstü derecede zorlu ve benzersiz bir oyundur. Bugüne kadarki en popüler bireysel bağımsız hayatta kalma oyunlarından biridir ve geliştiriciler Klei Entertainment, oyunu güncelleme ve yeni içerik ekleme konusunda harikadır. Oyunun üç temel yönünden biri açlıktır. Don't Starve Together'daki tüm karakterlerin hayatta kalmak için biraz yiyeceğe ihtiyacı var. Neyse ki, oyuncuların nasıl bilgisi varsa, oyunda pişirilmeye hazır çok sayıda tarif ve malzeme var. Tüm karakterler tüm yiyecekleri yemeyecek, bu nedenle iyi bir yemek tarifi seçimine sahip olmak önemlidir. En önemlisi, bazı yiyecekler akıl sağlığını ve sağlığını geri kazandıracak, dolayısıyla oyuncular yemeklerinden en iyi şekilde yararlandıklarından emin olmak isteyeceklerdir. Tüm yiyecekler açlığı gidermek için mükemmel değildir, ancak diğer faydaları en önemli kısım olabilir.


22

Pişmiş Yılan Balığı


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'da yılan balığı yetiştirme yeri

İstatistikler:

+8 Sağlık

+12.5 Açlık

+0 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Don't Starve Together'da balık tutmak, oyuncuların sudan balık çıkarabileceği çok sayıda yiyecek kaynağı olduğundan, yiyecek stoklamanın en etkili yollarından biridir . Yılanbalıkları Don't Starve Together'da balık tutmak için en iyi yiyecekler arasındadır çünkü hemen hemen her Gölet'te, özellikle de Vahşi Gölet'te bulunabilmektedirler.

Oyuncuların , başka bir malzeme eklemeye gerek kalmadan Pişmiş Yılan Balığı yapmak için Ateş Çukuru'na Çiğ Yılan Balığı yerleştirmeleri gerekir . Dahası, oyuncular yılan balığı yetiştirirken Domuz Kral'la takas yapmak için avantaj elde edebilirler çünkü o tek bir yılan balığı karşılığında beş altın külçesini takas edebilir. Yani, Pişmiş Yılan Balığı Akıl Sağlığını yenilemese bile, onu hızlı bir yemek olarak yapmak veya biraz altın karşılığında takas etmek yine de faydalı olacaktır.


21

Kavrulmuş Sulu Meyveler


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'da Kavrulmuş Sulu Meyveler çalıları

İstatistikler:

+3 Sağlık

+18.75 Açlık

+0 Akıl Sağlığı

1 günde yok oluyor

Kavrulmuş Sulu Meyveler yalnızca +3 Sağlığı doldursa da, bunun için bir çiftlik oluşturmak kolay olduğundan yine de bu DST en iyi besin kaynağı listesinde anılmayı hak ediyor. Oyuncular kendi üslerinin etrafına kolayca birkaç Juicy Berry çalısı ekebilir ve hasat edebilirler ve nispeten hızlı büyüdüklerinden, oyuncular bitmek bilmeyen bir kaynağına sahip olacaklar.

Ne yazık ki, hızlı Yok Olma Oranı (2 Gün) nedeniyle oyuncular yalnızca ihtiyaç duydukları miktarda hasat yaptıklarından emin olmalıdırlar çünkü aynı anda çok fazla hasat yapmak çok sayıda Sulu Meyve israfına neden olacaktır. Ancak olumlu tarafı, herhangi bir Perished Juicy Berry'nin diğer bitki bazlı çiftlikler için Gübre olarak kullanılabilmesidir.


20

Dondurulmuş Muzlu Daiquiri


İçin en iyisi: Sağlık

Don't Starve Together'dan Dondurulmuş Muzlu Daiquiri Tarif Sayfası.

İstatistikler:

+30 Sağlık

+18.75 Açlık

+15 Akıl Sağlığı

15 günde yok oluyor

Dondurulmuş Muzlu Daiquiri'yi yapmak için gerekli malzemeleri elde etmek, donmuş buzullara seyahat etmeyi gerektirdiğinden kolay olmasa da, Deliliği iyileştirecek en iyi besin kaynaklarından biri olduğu için bu çabaya değer. 1 Muz, 1 Buz ve 2 dolgu maddesinden yapılmıştır . Oyuncular ince dal eklememelidir, aksi takdirde Muz Pop yapacaklardır. Oyuncuların fark edeceği gibi, Frozen Banana Daiquiri, Sanity'yi 15 puan yeniler; bu , İtfaiye Asası gibi Sanity'yi azaltan menzilli silahlar kullanıyorlarsa faydalıdır .

Üstelik Dondurulmuş Muzlu Daiquiri'nin, oyuncunun ateşini 15 saniyede 15 derece düşüren özel bir yeteneği var ve bu yaz aylarında kullanışlı olacak.


19

Kuşkonmaz çorbası


İçin en iyisi: Sağlık

Don't Starve Together'da Kuşkonmaz Çorbası hazırlayan oyuncu.

İstatistikler:

+20 Sağlık

+18.75 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

15 günde yok oluyor

Kuşkonmaz Çorbası, yapımı hızlı ve basit olduğundan Bitkisel Yiyecek kategorisinde harika bir besin kaynağıdır. Oyuncuların yalnızca 1x Kuşkonmaz ve 1,5x Sebze Doldurucuya ihtiyacı olacak ; Bundan sonra oyuncular onu Crock Pot'un içine yerleştirip 10 saniye bekleyebilirler.

Üstelik Kuşkonmaz Çorbası, Wormwood'un ( Don't Starve Together'daki en iyi başlangıç ​​karakterlerinden biri ) en sevdiği yemeklerden biridir, bu da onu tüketmenin başka faydalar elde edecekleri anlamına gelir. Bu besin kaynağı aynı zamanda yok olmadan önce 15 güne kadar dayanır, bu da düşük istatistiklerine rağmen yüksektir.


18

Kavrulmuş Patates


İçin en iyisi: Açlık

Birlikte Açlıktan Ölmeyin'deki Kavrulmuş Patates Çiftliği

İstatistikler:

+20 Sağlık

+25 Açlık

+0 Akıl Sağlığı

Patates, oyuncuların büyük miktarda Sağlığı ve Açlığı geri kazanmak için yiyebileceği ucuz ve etkili bir yiyecektir. Ancak oyuncular bundan en iyi şekilde yararlanmak (ve Akıl Sağlığını ve Sağlığını kaybetmekten kaçınmak) istiyorlarsa, onu Ateş Çukurunda pişirmeleri gerekecek. Wolfgang olarak oynamayı seven oyuncular, Kavrulmuş Patates yemenin onu iki kat daha fazla doyurduğunu bilmekten mutluluk duyacaktır (40 Açlık).

birlikte açlıktan ölmeyin - en iyi modlar

İLGİLİ

Birlikte Açlıktan Ölmeyin: En İyi 18 Mod

Normal Tohumların Patates bitkisine dönüşme şansı çok düşüktür, ancak Patates Tohumu elde etmenin en etkili yöntemi, Patates Tohumu düşüreceği için Normal Tohumları Kuş Kafesindeki bir Kuşa beslemektir. Oyuncular ayrıca Kremalı Patates Püresi, Grim Galette ve Kabarık Patates Sufle yapmak için patatesleri kullanabilirler.


17

Salsa Fresca


İçin en iyisi: Akıl Sağlığı

Don't Starve Together'dan Salsa Fresca yemeği

İstatistikler:

+3 Sağlık

+25 Açlık

+33 Akıl Sağlığı

15 günde yok oluyor

Depolarında çok fazla fazladan Sebze bulunan oyuncular, DST'de Akıl Sağlığını iyileştirmek için en iyi yiyeceklerden biri olduğu için bu yemeği hazırlamak isteyeceklerdir. Salsa Fresca, Toma Root, Onion ve Berries veya Ice gibi iki Filler öğesi birleştirilerek hazırlanabilir . Üstelik hazırlanmak yalnızca 10 saniye sürer ve yok olmadan önce 15 Gün sürer.

Elbette Salsa Fresca Sağlığı iyileştirmek için en iyi besin kaynağı değildir, bu nedenle oyuncuların Sağlığı yeniden kazanmalarına yardımcı olacak ek yemekler getirmeleri gerekecektir .


16

dondurma


İçin en iyisi: Akıl Sağlığı

Dondurma tarifi kartı

İstatistikler:

+0 Sağlık

+25 Açlık

+50 Akıl Sağlığı

3 günde yok oluyor

Oyuncular büyük açlık noktalarının peşindeyse Dondurma pek fazla görünmeyebilir, ancak yemeğin en etkileyici yönü, geri getirebileceği akıl sağlığını büyük ölçüde sağlamasıdır. Dondurmanın dezavantajı, yapımının çok kolay olmaması ve kesinlikle oyundaki en özel yemeklerden biri olmasıdır. Bununla birlikte, en iyi DST akıl sağlığını geri kazandıran yemek olarak berabere kalıyor - bu nedenle akıl sağlığı düşük olan karakterleri oynayanlar dikkat etmek isteyecektir.

Dondurma yapmak için bir Süt Ürünü, bir Buz ve bir Tatlandırıcı gerekir (bal veya petek bulmak en kolay olanlardır). +50 Akıl Sağlığını yenileyecek ve herhangi bir karakteri 40 derece soğutacak, bu da onu aşırı ısınmayı önlemek için mükemmel bir yaz yemeği haline getirecek. Webber'ı sevenler için bu onun en sevdiği yiyecek ve yenildiğinde ona ekstra +15 sağlık kazandıracak. Bu en kolay seçim olmayabilir, ancak doğru koşullar altında kesinlikle büyük bir destek olabilir.


15

Yol Karışımı


İçin en iyisi: Sağlık

Don't Starve Together'da Trail Mix'i hazırlayan oyuncu.

İstatistikler:

+30 Sağlık

+27.5 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

15 günde yok oluyor

Trail Mix, Don't Starve Together'daki en iyi erken oyun besin kaynaklarından biridir çünkü yalnızca 1x Kavrulmuş Birchnut, 1x Berry ve 1x Meyve Doldurucu gerektirir . Dahası, Walter olarak Trail Mix'i yiyen oyuncular, fazladan +15 Açlık hissini iyileştirecek ve bu da onu daha da iyi hale getirecek.

Ancak elbette istikrarlı bir Trail Mix kaynağına sahip olmak için oyuncuların verimli bir Huş Ceviz Ağacı çiftliği oluşturmaları gerekecek ve bunu önceden hazırlık yapmadan bilmek zor olabilir . Ancak, oluşturulduktan sonra oyuncular istikrarlı bir Trail Mix kaynağının keyfini çıkarabilirler.


14

Balık çubukları


İçin en iyisi: Sağlık

Kış biyomunda Balık Çubukları tarif kartı

İstatistikler

+40 Sağlık

+37.5 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Daha yeni Don't Starve Together oyuncuları için Balık Çubukları harika bir erken oyun seçeneğidir çünkü ucuzdurlar ve yapımı kolaydır. Bunları yapmak için gereken miktara bağlı olarak pek çok şeyi geri yüklerler, bu da onları her zaman tercih edilen bir seçim haline getirir. Balık çubukları uygun bir isim çünkü onları yapmak için tam anlamıyla bir balık ve bir dal gerekiyor: yani balık çubuğu. Doldurma yuvalarında canavar eti veya mantar ve meyveler gibi sebze seçenekleri bulunabilir ve sonuç yine de Balık Krozesi olacaktır; bu da bunların yapılmasının çok kolay olduğu anlamına gelir.

birlikte açlıktan ölmeyin Wilson Insight Point özelliği photo

İLGİLİ

Açlıktan Ölmeyin: Wilson'ın İçgörü Puanları Nasıl Kullanılır?

Oyuncular The Constant'ta koşmayı daha rahat hale getirdikten sonra, Balık Çubukları bir Kittykit almak için de kullanılabilir. Bu, oyunculara kendilerini yalnız hissetmelerini engelleyecek eğlenceli küçük bir arkadaş verir. Wigfrid balık bazlı yemekler yiyecek, bu yüzden bu onun için de harika. Tarifte birden fazla dal kullanmanın onu mahvedeceğini ve Balık Köftesi ile sonuçlanmayacağını unutmamak önemlidir; dolayısıyla yalnızca bir dal kesinlikle çok önemlidir.


13

Fantezi Spiral Yumrular


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'dan Süslü Sarmal Yumrular Tarif sayfası.

İstatistikler:

+3 Sağlık

+37.5 Açlık

+15 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Çoğu oyuncu, HP çubuklarını ne kadar az doldurduğunu gördüklerinde Süslü Spiralli Yumruları kullanmaktan hemen vazgeçerler, ancak gerçek şu ki, oyuncular bu besin kaynağını esas olarak Deliliği iyileştirmek için kullanmalıdır. Üstelik oyuncuların yalnızca 1x Patates, 1x Dal ve 2 Et Doldurucuya ihtiyacı olduğundan yapımı oldukça kolaydır .

Ancak elbette oyuncular, kendilerini iyileştirmek için Süslü Sarmal Yumrulara güvenmemelidir, bu nedenle farklı bir yiyecek kaynağı taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Dahası, oyuncular envanterlerinde 40'a kadar Süslü Sarmal Yumru taşıyabilirler; bu, yok olmadan önce 10 güne kadar dayanır.


12

Kabarık Patates Sufle


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'da tatlı patatesli sufle hazırlayan oyuncu.

İstatistikler:

+20 Sağlık

+37.5 Açlık

+15 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Şişirilmiş Patates Sufle, oyuncuların vahşi doğada hayatta kalırken üretebilecekleri geçerli bir sebze besin kaynağıdır. Oyuncular, Orta Çiftlik kurdukları anda bu yiyecek kaynağını üretmeye başlayabilirler ancak ekebilmeleri için Tatlı Patateslere ihtiyaçları olacaktır. Bu yemeği hazırlamak için iki patates ve bir yumurta gerekir ve bu yalnızca Warly'nin Taşınabilir Güveç Tenceresinde mevcuttur.

Ve bir adım daha ileri gitmek isteyen oyuncular, Şişirilmiş Patates Suflesi yerine Pişmiş Tatlı Patates kullanabilir ve iyileştirici özelliklerini daha da artıran Ratatouille oluşturabilir. Ayrıca oyuncuların bu yiyecek kaynağını toplu olarak oluşturmasına yardımcı olabilecek Don't Starve Together modları da var .


11

Pierogi


İçin en iyisi: Sağlık

Don't Starve Together'da oyuncu birkaç Pierogis pişiriyor.

İstatistikler:

+40 Sağlık

+37.5 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

20 günde yok oluyor

Don't Starve Together'da sürekli yemek pişirmeyi sevmeyen oyuncular, Pierogi yiyecek kaynağının yok olmadan önce 20 güne kadar dayandığını bilmekten mutluluk duyacaktır. Üstelik Pierogi'yi pişirmek yalnızca 20 saniye sürüyor, bu da oyunculara onu stoklamak için başka bir neden veriyor. Bu eşyayı üretmek için 1 et, 1 yumurta ve 1 sebze gerekiyor .

Ne yazık ki, Pierogi Sağlığı ve Açlığı iyileştirmek için harika olsa da oyuncunun Akıl Sağlığını çok fazla artırmaz. Bu nedenle oyuncular, Akıl Sağlığını artıran veya akıllarını kaybetmenin sonuçlarına katlanan diğer yiyecek kaynaklarını taşımakta başarılı olurlar.


10

Midye Nigiri


İçin en iyisi: Sağlık

Don't Starve Together'da Barnacle Nigiri'yi işleyen oyuncu.

İstatistikler:

+40 Sağlık

+37.5 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Barnacle Nigiri, ilk olarak Mayıs 2021'de Don't Starve Together güncellemesinde tanıtıldı. Bu yiyecek kaynağı, Sağlık ve Açlık barını önemli ölçüde yenilediği için oyuncuların envanterinde bulundurması oldukça faydalıdır. Yalnızca 1 Midye, 1 Yosun Yaprağı ve 1 Yumurta gerektiren bu yemeğin yapımı biraz zor olabilir ama buna değer.

Açlıktan Ölmeyen Her Karakter, Sıralamalı

İLGİLİ

Her Don't Starve Karakteri, Dereceli

Ancak Midye Nigiri'yi üretmek için oyuncuların Kaba Okyanusta bulunan Deniz Filizlerini toplamaları gerekecek. Midyeler mevsime bağlı olarak her 2 ila 4 günde bir ortaya çıkar. Ancak, Deniz Yosunları birkaç gün sonra ortaya çıkma eğiliminde olduğundan, oyuncular Midyeleri toplarken dikkatli olmalıdır.


9

köfteler


İçin en iyisi: Açlık

Birlikte Köfte Açlıktan Ölmeyin

İstatistikler:

+3 Sağlık

+62.5 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

İlk bakışta oyuncular Köfte'yi zayıf bir besin kaynağı olarak görebilirler, ancak gerçek şu ki Köfte Don't Starve Together'daki en iyi et besin kaynağıdır çünkü sadece 1x Et pişirmeyi gerektirir (hepsi işe yaradığından herhangi bir et yeterli olacaktır). Güveç Tenceresi.

Ve bu tek başına onu seri üretim için mükemmel bir besin kaynağı haline getiriyor, özellikle de neredeyse her canavar Canavar Eti düşürdüğü için. Ancak tabii ki oyuncular Köfte'yi yalnızca +3 Sağlığı iyileştirdiği için Açlık Çubuklarını yükseltmenin bir yolu olarak kullanmalıdır.


8

Barnacle Linguine


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'da Barnacle Linguine pişiren oyuncu

İstatistikler:

+10 Sağlık

+75 Açlık

+20 Akıl Sağlığı

6 günde yok oluyor

Birlikte Açlıktan Ölmeyin yiyecek kaynaklarını tartışırken Crock Pot, oyuncuların Açlıklarına ve Akıl Sağlığına son derece faydalı benzersiz yemekler hazırlamasına yardımcı olduğundan sahip olunması gereken bir şeydir. Barnacle Linguine, hazırlanması kolay olduğundan ve tamamlanması yalnızca 40 saniye sürdüğünden, oyuncuların Crock Pot'ta yapmayı düşünmesi gereken başka bir yemektir.

Bu yiyecek kaynağı, özellikle oyuncu bir Midye ve Patates Çiftliğine sahip olduğunda elde edilmesi kolay olan 2x Midye ve 2x Sebze gerektirir . Barnacle Linguine hazırlamanın tek dezavantajı raf ömrünün kısa olmasıdır (6 Gün), yani uzun yolculuklar için uygun değildir.


7

Bal Jambonu


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'da birden fazla Bal Jambonu olan bir oyuncu.

İstatistikler:

+30 Sağlık

+75 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

15 günde yok oluyor

Bal Jambonu, Et Yiyeceği kategorisinden faydalı bir besin kaynağıdır çünkü oyuncuyu oldukça fazla iyileştirirken aynı zamanda iyi bir Akıl Sağlığı iyileşmesi de sağlar. Üstelik oyuncular hemen hemen her tür et (Morsel, Et, Normal Et, Canavar Eti ve Yapraklı Et) ve balla Ballı Jambon yapabilirler .

Ancak oyuncuların üslerini bol miktarda Güveç Çömleği ile kurmaları gerekecek, çünkü bir tanesini pişirmek 40 saniye sürüyor, bu nedenle oyuncular Ballı Jambon'dan en iyi şekilde yararlanmak istiyorlarsa onu seri üretmeliler. Ayrıca oyuncular Bal Jambonunu yok olmadan önceki 15 gün içinde yemelidir.


6

Doldurulmuş Balık Kafaları


İçin en iyisi: Açlık

Don't Starve Together'da balık tutan oyuncular.

İstatistikler:

+20 Sağlık

+75 Açlık

+0 Akıl Sağlığı

3 günde yok oluyor

Hemen hemen her hayatta kalma oyununda ( en acımasız olanları bile ) oyuncular yiyecek için balık tutar ve en iyi yiyecek kaynaklarından bazıları suda bulunduğundan Don't Starve Together da farklı değildir. Doldurulmuş Balık Kafaları, makul miktarda Sağlık ve Açlık geri kazanımı sağladığından, oyuncunun envanterinde bulunması gereken önemli bir besindir. 1 Midye ve 1 balıkla yapılan bu yemeğin yeniden yaratılması kolay olabilir.

Ancak olumsuz tarafı, Doldurulmuş Balık Kafaları diğerlerine kıyasla oldukça hızlı (3 gün) yok olur, bu nedenle oyuncular yalnızca Sağlık veya Açlık ihtiyaçlarını karşılayacak kadar üretim yapmalıdır.


5

Pastırma ve yumurta


İçin en iyisi: Açlık

aç kalmayın birlikte ektiğinizi biçin sağlık

+20 Sağlık

+75 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

20 Günde Yok Olur

Wilson Birlikte 90 Yemek Kazandı

Pastırma ve yumurta , 2 adet Yumurta ve 1,25 adet Et ile yapılabilecek kolay bir yiyecektir . Bu, faydalar sağlayan kolay bir yemektir ve Wilson'la Birlikte oynayanlar için ek yiyecek aldıkça daha da yüksek faydalar sağlar. Ve uzun bir yok olma süresine sahip olduğundan stoklanabilecek harika bir besindir.

Dünyayı dolaşarak açlıktan ölmeyin

İLGİLİ

Açlıktan Ölmeyin: En Kolay Dünya Özelleştirme Ayarları

Bununla birlikte, Crockpot'ta işlem yapmak 40 saniye sürüyor, bu da oyuncuların gün içindeki zamanını kolayca çıkmaza sokabiliyor, dolayısıyla bunu değerli kılmak için mümkünse yeterince şey yaparak bir gün harcamaya değer.


4

Etli Yahni


İçin en iyisi: Açlık

etli güveçten aç kalmayın

+12 Sağlık

+150 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Etli Yahni stoklamak için harika bir yemek seçeneğidir. Pişirmesi yalnızca 15 saniye ile, hızlı bir şekilde bir şeyler hazırlamaya ihtiyaç duyanlar için hızlı bir akşam yemeği seçeneği olabilir. Oyuncuların yalnızca 3 birim ete ihtiyacı olacak ve bu kadar yüksek ödüllerle bunu elde etmek inanılmaz derecede kolay olabilir.

Değeri çok yüksek olduğundan, açlıktan ölmeye yaklaştığınızda kurtarıcı bir lütuf olarak yemek için harika bir yemektir, özellikle de Wolfgang gibi hayatta kalmak için çaresizce tok kalmaya ihtiyaç duyan yüksek açlık oranlarına sahip karakterler için.


3

Adamotu Çorbası


İçin en iyisi: Açlık

mandrake mandrake çorbası aç kalmayın

+100 Sağlık

+150 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

6 günde yok oluyor

Mandrake Çorbası hem sağlığa hem de açlığa büyük faydalar sağlarken, pişirilmesi 60 saniye kadar süren ve son derece çabuk bozulan yapımı zor bir yemektir. Bununla birlikte, oyuncuların güveçte yalnızca 1 çiğ mandrake ve 3 dolgu maddesi kullanması gerekir , ancak bu oyuncuları uyutacaktır. Bu nedenle, oyuncuların çaresiz kalması durumunda bu harika bir öğe olsa da, hazırlanması sıkıcı bir yemek olabilir.

Ancak etrafta dolaşırken ve bir Mandrake bulurken ekstra bir tampona ihtiyaç duyan oyuncular için bu kesinlikle oyunun kurallarını değiştiren bir öğe olabilir. Adamotları Otlaklarda ve Mağaralarda bulunabilir ve genellikle birlikte gruplandırılırlar. Oyuncular bunları gün içinde seçerse ölürler ve daha sonra pişirilebilen bir öğe olarak kazanılırlar. Ancak oyuncular bu yaratıkları gece seçmeyi seçerlerse, köklerinden sökecekler ve oyuncuyu gündüze kadar takip edecekler.


2

Taze Meyveli Krep


İçin en iyisi: Açlık

Birlikte Açlıktan Ölmeyin Oynanışı

+60 Sağlık

+150 Açlık

+15 Akıl Sağlığı

10 günde yok oluyor

Wes 165 Açlık alıyor

Warly'ye özel bir başka ürün olan Taze Meyveli Krepler harika bir besin kaynağıdır. 1,5 birim meyve, 1 Tereyağı ve 1 bal ile yapımı biraz pahalı olsa da , malzemelere sahip olan oyunculara oldukça fazla buff sağlıyor.

Yapılması 40 saniye sürer ve yok olmadan önce yeterli bir süreye sahiptir, bu da oyuncuların şansı varsa onu stoklamak için iyi bir yiyecek haline getirir. Ve eğer oyuncular Wes oynuyorsa, Açlık'ta fazladan 15 puan alırlar, bu da söz konusu karakteri kullanarak oyunu tamamlayabilir veya bozabilir.


1

Uzun İskoç Yumurtaları


İçin en iyisi: Açlık

uzun kuşları aç bırakmayın yumurtalar viski yumurtaları pastırma ve yumurta

+60 Sağlık

+150 Açlık

+5 Akıl Sağlığı

15 günde yok oluyor

Tallbirds bazı oyuncular için başa çıkmak için biraz zorlayıcı olabileceğinden bu yemek tamamen buna değmeyebilir, ancak oyuncular ellerinden çıkarmak istedikleri birkaç İskoç Yumurtasıyla karşılaşırlarsa, bu harika bir tariftir.

Oyuncuların bu yemeği hazırlamak için yalnızca 1 Tallbird Yumurtasına ve güveçte bir sebzeye ihtiyacı var. Yapımı yalnızca 40 saniye sürüyor, bu o kadar da kötü değil ve oyuncuların karşılaşacağı, oyuncuların açlığına ve sağlığına çok fazla destek veren daha ucuz yemeklerden biri.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page