top of page

Don't Starve En Zor Dünya Ayarları

Don't Starve'ın deneyimli oyuncuları, daha ilginç bir oyun deneyimi için oyunun zorluğunu artırmak amacıyla bu Dünya Özelleştirme ayarlarını kullanabilir.Don't Starve her zaman türün en başarılı ve popüler hayatta kalma oyunlarından biri olmuştur. Başarısının bir kısmı, Dünya Özelleştirme Ayarlarına bağlı olarak oyuncuların istediği kadar zor veya kolay olabilmesinden kaynaklanmaktadır. Buradaki seçenekler, çok sayıda DLC sayesinde yıllar içinde temel oyunun çok ötesine geçti.


Don't Starve'ın olağan veya varsayılan oynanış döngüsünde ustalaşmış oyuncular için bazı yeni zorlukların sonraki oyunlara renk katması gerekiyor. Bunun için Dünya Özelleştirme Ayarlarına teşekkür edebiliriz. Çünkü bu Dünya Kişiselleştirme Ayarlarının belirli bir ölümcül kombinasyonu, bu büyüleyici oyunu piyasadaki en zorlu hayatta kalma oyununa dönüştürecek.


10

Dünya Boyutu: DevasaSeyahat etmek, Don't Starve'daki oynanış veya hayatta kalma döngüsünün büyük bir parçasıdır . Bu nedenle, harita ne kadar büyük olursa, oyuncuların risk alması ve zamanlarını kurtuluş yerine çıkmaz sokakları veya potansiyel tuzakları keşfederek harcaması gerekecek. Ayrıca, daha büyük bir dünya boyutunun konumları işaretlemeyi veya ezberlemeyi daha zor hale getirdiği gerçeği de var.


Elbette oyuncular üsleri için daha fazla noktaya sahip oluyor ancak bu aynı zamanda daha sıkıcı üs inşasına ve dolayısıyla daha fazla kaynağa ihtiyaç duyulmasına da yol açıyor. Daha küçük dünya boyutları, kaynakların birbirine daha yakın konumlandırılması anlamına gelir ve oyuncuların konumları pratik olarak arka bahçelerine dönüştürmesine olanak tanır. Devasa bir dünya büyüklüğünde böyle bir seçenek mümkün olmayabilir.


9

Arazi Döngüsü: YokLand Loop, oyuncuların daireler içinde ne kadar dolaşacağını belirlemekten sorumlu Dünya Özelleştirme Ayarıdır. Yani oyunun herhangi bir anında oyuncular, keşifte çok az ilerleme kaydetmelerine izin vererek dünyanın onları çıldırttığını hissettiğinde, suçlu bu ayardır.


Bu ayar çoğunlukla daha tanıdık bir konuma geri dönebilecekleri yollar için geçerlidir. Ayrıca dünyayı, oyuncuların kendi kısayollarını oluşturmalarına olanak tanıyan bir küre haline getiriyor. Basitçe söylemek gerekirse, eğer arazi ve yollar döngüye girmezse, oyuncular çok daha sık geriye gitmek zorunda kalacak. Bu, akşam karanlığının oyunculara yetişmesi durumunda güvenliğe doğru daha çılgınca kaçışlara yol açabilir.


8

Mevsimler: Uzun KışOldukça açıklayıcı ve Game of Thrones bunu kurgusal olarak iyi araştırıyor. Kış genellikle hayvanların kış uykusuna yattığı zamandır, bu nedenle etrafta avlanacak çok fazla hayvan bulunmayabilir. Bitki örtüsü de kış aylarında etkileniyor ve oyuncuların elde etmesi gereken bazı kaynaklar kısıtlanıyor.


Tabii ki, daha uzun bir kış, oyuncuların nispeten kısa olan yaz aylarında uyanık oldukları her anın boşa gitmemesini sağlamak zorunda kalacakları anlamına geliyor. Kışa hazırlanmak için daha fazla zaman harcayacaklar . Ayrıca Donma durumu herkesin hızlı bir şekilde işini halletmesine neden olabileceğinden çok daha ölümcüldür.


7

Sezon Başlangıcı: KışDaha uzun kışlardan daha kötü olan ne? Peki, elinizde hiçbir kaynak yokken soğuk, acımasız sıfırın altındaki ortama atılmaya ne dersiniz? Kış aylarında başlamak , Don't Starve'da oyuncuların karakterlerine yapabileceği en acımasız şeylerden biridir .


Freezing'in devreye girmesi ve oyuncuların hayatını zorlaştırması yalnızca birkaç dakika sürer (havanın şiddetine bağlı olarak). Tabii ki, sadece normal bir kış mevsiminde değil, önceki ayar sayesinde daha uzun bir kış mevsiminde başlayacakları gerçeği de var. Bu tür bir başlangıç ​​sırasında sadece birkaç gün dayanmak zaten bir başarıdır.


6

Gündüz: Yalnızca GeceUzun bir kış mevsiminde başlamak yeterli değilse, o zaman oyuncular belki de gün ışığının sıcak kucaklamasından kalıcı olarak kurtulmak isteyebilirler. Çünkü kış dışında oyundaki en korkutucu koşullardan biri gecedir; pratik olarak her gün meydana gelir. Daha fazla canavar olduğu ve görünürlük tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğu için pek çok oyuncu bu süre zarfında dışarı çıkmıyor.


Dahası, karanlık zihinle oynama eğilimindedir ve oyuncunun karakterini korkudan delirtebilir. Güneş tarafından kurtarılma umudunun olmadığı, 7/24 böyle bir durumu hayal edin. Geceler de daha soğuk olduğu için oyuncuların mümkün olduğu kadar çok ısıtma sistemi kurması gerekecek. Uzun kışla birlikte; tüm dünya, buz çözme modu kadar yazın kısa süreli patlamalarına sahip bir buzdolabı da olabilir.


5

Hava Durumu: ÇokHava durumu, gökyüzünün aşağıdaki cılız ibadetçilerine (oyuncular da dahil) nasıl davranacağını belirliyor. Bu, yağmurdan kara (kış aylarında) kadar her şey olabilir. Şiddetine ve sıklığına bağlı olarak oyuncunun gününü veya keşfini mahvedebilir.


Birincisi, yoğun kar, sıcaklıkları önemli ölçüde düşürebilir ve oyuncuları daha iyi ısıtma çözümleri bulmaya zorlayabilir . Bunu "Çok" olarak ayarlamak aynı zamanda kış mevsiminde karın sonsuz şekilde yağmasını sağlayacaktır. Yani uzun bir kış boyunca karda herhangi bir eksiklik ya da kesinti olmaz. Yazın çile bitmiyor çünkü karın yerini yalnızca yağmur alacak, bu da oyuncu karakterin Akıl Sağlığını veya meşalelerini olumsuz etkileyecek.


4

Düdenler: EvetOyuncular sıklıkla mağaralarda obruklar bulabilirler ve bunlar aslında iyi Flint, Rocks ve Thelucite kaynaklarıdır. Ancak bu kaynakları elde etmek, oyuncuların çukuru tıkayan kayalara çarpmasını gerektirecektir. Bu kayaların birkaç darbe alması gerekir ve eğer bunu yaparlarsa Batiliskler genellikle alttan ortaya çıkar.


Genellikle altı kişilik takımlar halinde gelirler ve eğer oyuncular barış içinde taş toplamak istiyorlarsa onları öldürmek zorunda kalacaklar. En kötü yanı, bağlantısı kesilmiş obrukların bu Batilisk'leri yeniden ortaya çıkarması ve yol boyunca daha fazla zorluğun eklenmesidir.


3

Dokunma Taşları: HayırTouch Stone'lar oyunda kontrol noktası görevi gördüğü için oyuncular için kurtuluş niteliğindedir. Oyuncular ölürse genellikle en yakın Touch Stone'da yeniden doğarlar. Tabii ki, oyun dünyasında bunların daha sık ortaya çıkmasını sağlamak, oyuncuların daha fazla risk alabilmesi nedeniyle daha kolay oynanışa yol açar.


Ancak oyun dünyasında bunların hiçbirine sahip olmamak, uzun bir kış mevsiminde sürekli gece vakti başlamaktan muhtemelen daha acımasızdır. Bir ölüm ve oyuncular için oyun biter ve sıfırdan başlamak zorunda kalırlar.


2

Kaynaklar: Yok/Daha AzBoons'tan Tallbird'lere kadar her şey oyuncular tarafından kaynak olarak değerlendirilebilir. Sayılarını artırarak haritanın her yerine daha fazlasını serpmek kesinlikle hayatta kalmayı çok daha kolay ve güvenli hale getirecektir. Bunlardan hiçbirine sahip olmamak ölüm cezası anlamına gelir ve oyuncuların hayatta kalma konusunda yaratıcı veya daha becerikli olmaları gerekecektir .


Bu nedenle oyuncular, hepsini hiçbiri olarak ayarlamak yerine, Boons'tan Tallbirds'e kadar bu kaynakların "Daha Azını" tercih edebilirler. Bunların birçoğu üs oluşturmak ve hayatta kalmak için çok önemlidir, bu nedenle hepsini kapatmak Don't Starve'da anlamlı bir oturum anlamına gelmez .


1

Canavarlar: Çok sayıdaDon't Starve'daki canavarlar veya başarısız deneyler, oyundaki en sık ölüm nedenlerinden bazılarıdır. Örümceklerden başlayarak Deerclops'a kadar uzanan bu düşmanlardan bazıları, oyuncuları doğrudan öldürmekle kalmayacak , aynı zamanda bir karşılaşmadan sağ çıkmaları halinde Akıl Sağlığı ölçümlerini de etkileyecektir.


Oyuncular Don't Starve'daki en zorlu mücadeleyi istiyorsa, çoğunlukla agresif ve garip olan bu yaratıklardan daha fazlasını eklemek hiç de akıllıca değil . Krampus gibi bazıları oyunculara saldırmaz ancak bazı oyuncuların değerli eşyalarını ve istiflerini çalarlar. Tamamen şeytani.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page