top of page

Disney Lorcana Into The Inklands Ruby/Sapphire Başlangıç ​​Destesi Kılavuzu

Ducktales ve Moana bu savaş odaklı başlangıç ​​destesinde bir araya geliyor.Disney Lorcana'nın ikinci genişletmesi Into the Inklands, setin Disney Öğleden Sonra temalı kartlarının yanı sıra temel mekaniği Locations'ı göstermek için oluşturulmuş bir çift başlangıç ​​destesi içeriyor. Ruby/Sapphire Deck, Plenty of Pluck, genişleme paketinin en çok beklenen serilerinden biri olan Ducktales'in mücadele odaklı, sinerji dolu bir vitrinidir.


Çok sayıda harika kombinasyon ve kart etkileşimi içeren desteleri seviyorsanız ve bunları savaş alanında rakiplerinizle karıştırmaktan çekinmiyorsanız, bu sizin için başlangıç ​​destesi olabilir.


Yakut/Safir Deste ListesiDisney Lorcana'nın Into The Inklands Ruby/Sapphire Başlangıç ​​Destesi Listesi

Cogsworth - Konuşan Saat (x2)

Della Duck - Durdurulamaz Anne (x3)

Dewey - Gösterişli Yeğen (x2)

Duke Weaselton - Küçük Zaman Sahtekarı (x2)

Flintheart Glomgold - Yalnız Hilekar (x2)

Pisi Balığı - Aklın Sesi (x3)

Büyükanne Tala - Kadim Hikayelerin Bekçisi (x3)

Gyro Gearloose - Cihaz Vurgusu (x1)

Heihei - Kazara Kaşif (x3)

Huey - Bilgili Yeğen (x1)

Kakamora - Tehditkar Denizci (x3)

Louis - Sakin Yeğen (x3)

Hizmetçi Marian - Keyifli Hayalperest (x2)

Maui - Yükselen Yarı Tanrı (x3)

Minnie Mouse - Her Zaman Şık (x2)

Moana - Doğuştan Lider (x1)

Moana - Kararsız Yolcu (x3)

Scrooge McDuck - Dünyanın En Zengin Ördeği (x1)

Scrooge McDuck - Para Çantaları Amca (x2)

Simba - Kavgacı Yavru (x1)

Webby Vanderquack - Hevesli Ördek (x3)

Ejderha Ateşi (x2)

Seyahat (x2)

Maui'nin Balık Kancası (x1)

Sümer Tılsımı (x2)

Kasa Kapısı (x2)

Agrabah - Pazar Yeri (x3)

Motunui - Cennet Adası (x2)Toplamda, bu güverte şunları içerir:


  • 46 karakter, dört eylem, beş öğe ve beş konum.

  • 47 adet mürekkeplenebilir kart, 13 adet mürekkeplenebilir kart.


Anahtar KartlarSümer TılsımıBu deste, Pervasız, Destek ve Kaçış Önleyici karakterlerle doludur; bu, verimli mücadele yoluyla tahta kontrolüne odaklanmak üzere tasarlandığı anlamına gelir . Rakibinizin tahtalarını kontrol etmek için karakterlerinizi feda ettiğinizde, Sümer Tılsımı size ücretsiz bir kart vererek düşmanlarınıza ateş etmek için her zaman daha fazla cephanenizin olmasını sağlar.


Bu destede 18 adet üç maliyetli kart var, ancak Sümer Tılsımı tartışmasız en önemlisi . Eğer oyunu erkenden devreye sokabilirseniz, akıllıca takaslar yaparak rakiplerinizi geride bırakmanız muhtemeldir . Açılış elinizde bu karta öncelik vermek ve geç çekerseniz de kendinizi bu kartla oynamaya hazırlamak iyi bir fikirdir. Hem Scrooge McDuck, Uncle Moneybags hem de Scrooge McDuck, Dünyanın En Zengin Ördeği, öğeleri indirimli, hatta ücretsiz olarak oynamanıza yardımcı olabilir ve rakibiniz onu yok etmeyi başarırsa Gyro Gearloose, Gadget Expert onu tekrar zirveye çıkarmanıza izin verebilir. tekrar oynanacak desteniz. Bu öğe, bu destenin hayatta kalması açısından o kadar önemlidir ki, mümkün olduğunda onu oynamaya öncelik vermelisiniz.


Hizmetçi Marian - Keyifli HayalperestHizmetçi Marian, Keyifli Hayalperest mütevazı olabilir, ancak doğru oynanırsa bu destenin temel stratejisi için bir dönüm noktasını temsil edebilir , tahta kontrolünden uzaklaşmanıza ve bilgi için başlamanıza ve ilerlemeye başlamanıza olanak tanır. The First Chapter'daki hafife alınan bir Ametist kartı olan Scar, Mastermind'a çok benzer şekilde, Maid Marian'ın oyun içi etkisi vardır; bu da rakibinizi şaşırtabilir, size onların tahtasıyla ücretsiz olarak takas yapma ve iyi ifade edilmiş bir karakter oluşturma şansı verir. bu bir sonraki dönüşte arayışa başlayabilir.


Hizmetçi Marian, rakibinin matematiğini boşa çıkardığı için çalışıyor . Eforlu karakterlerinin sizinkinden biriyle eşit bir takas yapmaya zorlandığını düşündüklerinde, Hizmetçi Marian'ın Asil Doğan Leydi yeteneğini kullanarak onlara meydan okuyabilir ve karakterinizi hayatta tutabilirsiniz. Elbette bu, Hizmetçi Marian değer kazanmadan önce mücadeleyi başlatabilecek bir karaktere ihtiyacınız olduğu anlamına gelir, ancak hepsi makul Güç değerlerine sahip 11 adet 4 maliyetli karakter vardır, bu nedenle önceki turda bir şeyler elde etmek zor değildir. Bu, Mücadeleyi alabilir.


Dört manalık karakterinizin Hizmetçi Marian'ın hedeflediği her şeyi defedebilmesini sağlamak için ikinci veya üçüncü virajda Huey veya Dewey gibi bir Destek karakteri çıkarmayı da deneyebilirsiniz, ancak bir Maui, Yükselen Yarı Tanrı neredeyse her zaman işe yarayacaktır. Maui, Hizmetçi Marian'la iyi bir sinerji oluşturuyor çünkü onun üç veya daha az güce sahip her şeyi defetmesine ve yeniden savaşmak için hayatta kalmasına izin veriyor.


Kasa Kapısı/ Konum PaketiMahzen Kapısı başka bir yüksek etkili öğedir, ancak Sümer Tılsımı'ndan farklı olarak tam potansiyeline ulaşmak için birkaç özel karta dayanır. Öncelikle bir Lokasyona ihtiyacınız var. Bu güvertede beş tane var; ikisi Motunui, Island Paradise ve üçü Agrabah, Marketplace. Pervasız rakiplere, Simba, Scrappy Cub gibi düşük İrade gücüne sahip arayışçılara ve onu bulabilirseniz diğer tüm konumlarınızı hazırlayacak olan Doğuştan Lider Moana'ya öncelik vererek mümkün olduğunca çok karakteri o konuma taşımak isteyeceksiniz. Her görev yaptığında bağlı karakterler.


Voyage, iki karakteri ücretsiz olarak aynı konuma taşımanıza olanak tanıyan mükemmel, düşük maliyetli bir aksiyon kartıdır ve Vault Door devreye girdiğinde paha biçilmez bir araç haline gelir. İdeal olarak, Vault Door'u, karakterleriniz göreve başladıktan sonra, ancak bir konumu oynamadan önce , Vault Door onu koruyamadan konumun sürgün edilmediğinden emin olmak için Vault Door'u kurmak isteyeceksiniz . İyi bir oyun çizgisi, tahtanızı bazı karakterlerle oluşturduktan sonra dörtte Vault Door oynamak, ardından karakterinizi oraya taşımak için herhangi bir konum artı beşinci virajda Voyage oynamak olacaktır. Oyunda hâlâ üç karakteriniz varsa üçüncü karakteri hareket ettirmek için fazladan bir mürekkebiniz olacak. Her iki Scrooge'un da Vault Door'u indirimli, hatta ücretsiz olarak almanıza yardımcı olabileceğini unutmayın.


Bu zor bir iş, ancak her iki Vault Door'un da oyuna dahil edilmesi, tüm konumlarınızın ve karakterlerinizin +2 dirence sahip olacağı anlamına gelir ve bu, rakibinizin üstesinden gelmesi inanılmaz derecede zor bir şey olur. Elinizde yalnızca bir tane olsa bile, bu Agrabah'a 5 İrade Gücü ve +1 Direnç verir, bu da rakibinizin onu ortadan kaldırmak için çok fazla kaynak ayırması gerektiği anlamına gelir. Bu arada karakterleriniz +1 Direnç avantajıyla rakiplerinize meydan okuyabilir. Bunun gibi Mücadele odaklı bir deste için Resist büyük bir fark yaratabilir .


Ejderha ateşiBunu söylemekten nefret ediyorum ama eski Dragon Fire'ın bu deste listesine dahil edilmesi onu güç tablosunda tam bir aşamaya taşıyor. Yeni başlangıç ​​destesindeki The First Chapter alışılmadık kartları için çok heyecan verici olmasa da, bu oyun tarzı için inanılmaz derecede yararlı bir araçtır. Rakibinizin oynadığı her kartı ortadan kaldırarak tahtayı kontrol etmek istiyorsunuz ve Dragon Fire, aksi takdirde meydan okunması zor olan yüksek değerli bir hedeften kurtulmanıza olanak tanıyor . Beşinci turda tahtanın kontrolünü zaten ele geçirdiyseniz Dragon Fire, rakibinizin oynadığı her şeyi otomatik olarak ortadan kaldırmanıza ve karakterlerinizle özgürce bilgi toplamanıza olanak tanır.


Eğriniz iyi görünüyorsa ve mürekkep hokkanıza ekleyecek çok sayıda kartınız varsa, açılış elinizde bir Dragon Fire tutmaktan korkmayın. Eninde sonunda her zaman işinize yarayacak basit, sorulmayan bir temizleme aracıdır.


Açılış Eliniz ve Mulligan'a Ne Zaman GideceğinizBu deste için açılış elinizi değerlendirirken şunları aklınızda bulundurun:


  • Mürekkep Haznenizi Yapabilir misiniz? Mürekkeplenmeyen 13 karttan oluşan bu deste, şanssız bir çekiliş yapmanız durumunda erken durma riskiyle karşı karşıyadır . Bir elin mürekkepsiz şeylerle dolu olmasını ve oynayacak hiçbir şeyin olmasını istemezsiniz, bu nedenle neyi attığınıza ve açılış elinizde ne tuttuğunuza dikkat etmelisiniz. Dragon Fire veya Della Duck, Durdurulamaz Anne gibi mürekkeplenemeyen bazı kartları elinizde tutmakta sorun yoktur, ancak çok fazla boyanamayan karta sahip bir elin oyunun başlarında sorunlarla karşılaşması kaçınılmazdır.

  • Kartlarınız sinerji oluşturacak mı? Bu deste, hepsi birlikte çalışan birçok küçük kart grubundan oluşur. Başlangıç ​​elinizde iki Ördek yeğeni varsa, özellikle de bunlardan biri Huey ise, üçüncü ördeği aramak için her şeyi bir kenara atmaya değer olabilir. Maui ve Maui'nin Balık Kancası ile başlarsanız, bir Heihei aramak muhtemelen faydalı olacaktır. Doğuştan Lider Moana, Locations'la, Cogsworth Reckless karakterlerle ve Scrooge ise eşyalarla uyumlu. Açılış elinizde sinerji oluşturmak için bu fırsatları arayın .

  • Eğri Üzerinden Paketlere Öncelik Verin. Aynı doğrultuda, açılış eliniz doğrusal bir eğri yerine birlikte çalışan kartların etrafında şekillenmelidir. Destedeki en pahalı kartın maliyeti beş mürekkeptir , bu nedenle eğri oynayacak bir kart bulmakta veya elinizi çok fazla pahalı kartla kum torbasına koymakta asla sorun yaşamazsınız. Açılış elinizde her turda oynayacak bir kartınızın olduğundan emin olmak yerine, birlikte iyi çalışan kartlarınızın olduğundan emin olun.


Yakut/Safir Oyun TarzıDucktales ve Moana'daki karakterler, konumlar ve öğeler için bol miktarda Pluck var, ancak bu alçakgönüllü, Mücadele odaklı değer destesiyle başarılı bir oyun çizgisi bulmak için keskin bir göze ve biraz şansa ihtiyacınız olacak. Rakibinizi yenmek için, avantajlı takaslar yapmaya ve etkileşimlerinizden son damla değere kadar yararlanmaya odaklanmanız gerekir . Bu, doğru kartları birlikte oynamak ve bazen doğru sinerjiyi elde edene kadar geri durmak anlamına gelir.


Bu destedeki üç öğe, Maui'nin Balık Kancası, Mahzen Kapısı ve Sümer Tılsımı, stratejinizin temel taşı olacak . Açılış elinize hangisini alırsanız alın, maçı nasıl oynayacağınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olmalıdır. Tılsım, mürekkep hokkanızı daha agresif bir şekilde meydan okumanıza ve oluşturmanıza olanak tanır, bu da tahtayı kontrol edebileceğiniz ve rakibinizden daha fazla kaynak geliştirebileceğiniz anlamına gelir. Büyük Saldırı değerlerine sahip pervasız kartlar, Sümer Tılsımı oyundayken daha güçlü olurken, Simba ve Duke Weaselton, Small-Time Crook gibi çevik arayışçılarınız oyunu kapatmak için ayrılmalıdır.Bir Mahzen Kapısına İnmek, Konumlar geliştirmek ve karakterlerinizin, ya taşıma ücretini ödeyerek ya da Feribota Yolculuk'u kullanarak oraya taşınmasını sağlamak anlamına gelir. Konumlar arasında hareket ettiğinde rakiplerinizin bazı bilgilerini tüketebilen Heihei dışında, Moana ve Vault Door destede Konumlara önem veren tek kartlardır. Ancak bu kartlardan herhangi biri aynı anda bir Konum ile oyunda olduğunda, her şey Konumlarla ilgilenir . Çekilişte ortaya çıktığında bu avantajdan yararlanın, rakiplerinizi çok zor durumda bırakacaksınız.


Bu, etkili bir şekilde oynamak için çok fazla pratik ve bazı şanslı çekilişler gerektiren bir destedir, ancak onunla ne kadar çok zaman geçirirseniz, akıllı oyun hatları için o kadar fazla fırsat bulacaksınız. Kullandığım nispeten uygun maliyetli stratejilerden biri Simba, Maui ve Maui's Fishook'u birleştirmek. Maui hayatta kaldığı sürece Balık Kancasını kullanarak her turda ücretsiz olarak Simba Evasive'i verebilirsiniz. Bu bilgi motorunu dördüncü tur gibi erken bir zamanda başlatabilir, ardından Simba skor tablosunda hızla ilerlerken kaynaklarınızın geri kalanını tahtayı kontrol etmeye adayabilirsiniz.


Scrooge McDuck'ın her iki versiyonu da bu destedeki pahalı eşyaların oyuna dahil edilmesine yardımcı olabilir , bu nedenle bu karakteri mümkün olan en kısa sürede tahtaya çıkarmak genellikle iyi bir fikirdir. Çok fazla Konum sinerjisi bulamasanız bile Agrabah, her turda bilgi kazandıran ve beş İrade gücü olan 3 maliyetli bir karttır. Rakibinizi basitçe mevcut olarak yavaşlatabilir, çünkü onu ortadan kaldırmak için kaynak ayırmaları gerekecektir, bu da genellikle karakterlerini Meydan Okumaya açmak anlamına gelir. Konum sinerjileri harikadır, ancak aynı zamanda rakibinizle etkileşimi zorlamanın ucuz bir yoludur.


Zayıf yönlerBol miktarda Pluck, 5 maliyetli kartlarla sınırlıdır ve karakterlerinin büyük çoğunluğu üç veya daha az Güç'e sahiptir, bu nedenle uzun ileri geri maçlar için oluşturulmuş herhangi bir deste, sonunda bu desteden daha değerli olacaktır . Yüksek İrade Gücüne sahip altı, yedi ve sekiz değerindeki kartlar karşısında, bu destenin çok az cevabı var. Ayrıca karakterlerinin çoğu yalnızca bir veya sıfır bilgi değerine sahip olduğundan, agresif bir oyun tarzı için donatılmamıştır, bu nedenle daha aksiyon odaklı kontrol destelerinin altına da gizlice giremeyecektir.


Bu destenin en büyük zayıflığı kendi değişkenliğidir . Birbirinden farklı pek çok küçük sinerji paketi varken tutarlı ve güvenilir bir şekilde çalışan bir strateji bulmak zordur. Bazen rakibinizin tahtasından uzaklaşabilir ve bunu yaparken bol miktarda kart çekebilirsiniz, ancak bazen hemen geride kalırsınız ve asla geri dönmenin yolunu bulamazsınız. Bu, genel olarak TCG'ler, ancak her kartın sınırlı kopyaları ve bir bulmacanın birden fazla parçasını bulmaya dayanan pek çok stratejiyle, bu deste, kendi odaklanma eksikliği karşısında bocalama eğilimindedir.


1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page