top of page

Dikkat Edin, PC Oyuncuları: Steam Dolandırıcıları Palworld ve Helldivers 2'yi Hedef Alıyor

Steam dolandırıcıları, tüketicileri berbat taklit ürünler satın almaları için kandırmak için hem Palworld hem de Helldivers 2'nin son zamanlardaki başarısını kullanıyor.  • Dolandırıcılar, tüketicileri kandırmak için Steam'deki Helldivers 2 ve Palworld gibi popüler oyunları sahte listelerle hedef alıyor.

  • Steam, kullanıcıları olası dolandırıcılıklardan korumak için sahte listeleri kaldırdı.

  • Steam'in zaman zaman yaşadığı denetleme sorunlarına rağmen oyuncular, inceleme bölümündeki sahte oyun listeleri konusunda diğerlerini uyarma konusunda dikkatli davranıyor.


Steam'de muazzam bir başarı elde eden Helldivers 2 ve Palworld , tüketicileri yanlış ürünü satın almaları için kandırmaya çalışan dolandırıcıların hedefi haline geldi. Bir oyun toplulukta ses getirmeyi başardığında, her zaman kalitesiz bir proje yaratarak ya da zaten var olan bir oyunu gizlemek için bir Steam listesini düzenleyerek bu heyecandan yararlanmaya çalışan birileri vardır. Neyse ki, internet konusunda bilgili kullanıcılar genellikle meşru olmayan listeleri hemen fark ederler.


X (eski Twitter) kullanıcısı @Wario64, Helldivers 2 için üç Steam listesinin görsellerini paylaştı ; bunlardan ilki 39,99$ fiyatla, diğerlerinde ise büyük indirimler var:


Ürünlerden birinin SteamDB listesine bakan bir kullanıcı, oyunun Açıklamasını ve Mağaza Adını Helldivers 2 olarak değiştirirken , ilk başlık olan Figurality'nin üzeri çizildi ve kırmızıyla işaretlendi. Oyunu ararken kullanıcıları Helldivers 2 olarak listelenen bir sayfaya yönlendirmesine rağmen Steam, Figurality'nin platformdan kaldırılması nedeniyle dolandırıcılığa hızlı bir şekilde tepki verdi .


Steam'de Moderasyon Sorunu VarBenzer bir örnek , oyuncuların Pokémon benzeri yaratıkları yakalamasına ve onları tamamen özelleştirilebilir bir temelde çalıştırmasına olanak tanıyan sürpriz hayatta kalma oyunu Palworld'de de yaşandı . u/Maximum_Quartermain tarafından oyunun Reddit'inde paylaşılan , gerçek oyunun hemen altında %95'lik keskin bir indirime sahip ikinci bir Palword'ün listesi bulunuyor . Ürünün SteamDB'si incelendiğinde benzer bulgular ortaya çıkıyor; orijinal başlık olan Çalınan Mantarlar ve açıklamanın üzeri çizilip değiştirildi. Steam de bu hileli oyunu kaldırdı.


Oyuncuları kandırmak için mevcut ürünlerin açıklamalarının değiştirilmesi nadir görülen bir durum olsa da, konu platform aracılığıyla satılan içeriğin denetlenmesi olduğunda Steam'in küçük bir sorunu var . Pek çok başarılı oyun, marka bilinirliği ve reklamdan para kazanmak isteyen ucuz taklitçilerin tuzağına düştü. Neyse ki, Steam kullanıcıları genellikle bu gibi sorunları hızlı bir şekilde tespit ediyor ve inceleme bölümünde dolandırıcılıkla ilgili uyarılar bırakıyor.


Helldivers 2 ve Palworld'ün İkisi de Sürpriz HitPalworld ve Helldivers 2 için sahte Steam listeleri talihsiz olsa da, her iki oyunun da sürpriz başarısına işaret ediyor. Oyunlar, kulaktan kulağa yayılmadan ve sosyal medya pazarlaması yüz binlerce oyuncuyu her iki oyuna da getirmeden önce küçük bir tantanayla yayınlandı. Helldivers 2 , Steam'in yanı sıra PlayStation 5'te de mevcutken Palworld, Xbox One ve Xbox Series X/S'de de oynanabiliyor .


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires