top of page

Diablo 4: Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır

Savaş sırasında eylemleri koordine etmek için uygun iletişim başarının anahtarıdır, bu nedenle Diablo 4'te sesli sohbeti nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz.Modern oyun endüstrisi, oyuncular arasındaki iletişim için düzinelerce üçüncü taraf hizmeti sunsa da, oyun içi sesli sohbet hala bir avantajdır ve Diablo 4 bu işlevselliğe gururla sahiptir. Serinin oyunculara bu özelliği sunan ilk oyunu olan Diablo 4 , sesli sohbeti olabildiğince kolaylaştırmak için mümkün olan her şeyi yapıyor. Sonuçta, savaş sırasında eylemleri koordine etmek için uygun iletişim , bu oyun içi özelliğin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeydir. Kolayca bir ses kanalı seçebilir veya sessiz modu etkinleştirebilirsiniz; size bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.


Diablo 4'te Sesli Sohbet Nasıl KullanılırÖncelikle Diablo 4'te sesli sohbeti kullanmak için üç ses kanalından birine katılmalısınız: Hiçbiri , Parti ve Klan . Bunu iki şekilde yapabilirsiniz:


İlk yol, gruba katılmak, Sosyal menü sekmesini seçmek ve Sesli Sohbet düğmesine tıklamaktır.


İkinci yol ise Klan menüsüne gidip ekranın sol alt köşesindeki Ses'e tıklamaktır.


Hangi şekilde olursa olsun kendinizi aynı sesli sohbet kanalı menüsünde bulacaksınız. Adından da anlaşılacağı gibi Hiçbiri, konuşamayacağınız veya başkalarının söylediklerini duyamayacağınız sessiz modu etkinleştirir. Parti kanalı, grubunuzun üyeleriyle iletişim kurmanıza olanak tanır. Ve aynı prensibe göre Klan kanalı klan üyeleriyle konuşmanıza izin verir ancak bunun bir sınırlaması vardır. Klan liderleri bu özelliği yeni gelenler veya belirli klan üyeleri için engelleyebilir; bu nedenle bunu aklınızda bulundurun ve böyle bir durumda paniğe kapılmayın.


Artık bir kanal seçtiğinize göre bir sonraki adım tercih ettiğiniz sesli sohbet modudur. Bunun için Seçenekler'i açın ve Ses sekmesine gidin. Ardından Sesli Sohbet Modunu bulun ve seçeneklerden birini seçin:


  • Konuşmak için bas . Bu seçenek, seçilen kanaldaki tüm konuşmaları dinlemenizi sağlar, ancak diğer oyuncuların sizi duyabilmesi için atanmış tuşu basılı tutmanız gerekir (bunu Kontrol menüsünde atayabilirsiniz).

  • Mikrofonu aç . Bu seçenek, mikrofonunuz ses dalgalarını algıladığında sesinizi çalacaktır.


Ses sekmesinden bahsetmişken, burada oynamanız gereken pek çok ayarın bulunduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin, grup sohbetlerine otomatik bağlantıları etkinleştirebilir, sesli sohbetin ses düzeyini ve odağını ayarlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz; böylece dikkat etmeye değer olursunuz.


Diablo 4'te sesli sohbetin nasıl kullanılacağı hakkında bilmeniz gereken tek şey bu . Son olarak, bu özelliği kullanmak için mikrofon kullanmanın bir ön koşul olmadığını da ekliyoruz. Bu olmadan herhangi bir modu etkinleştirebilir ve diğer oyuncuların konuşmasını dinleyebilirsiniz .


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page