top of page

Diablo 4 Cehennem Zamanı Komutanı Nasıl Bulunur?

Bu yazıda size Diablo 4'te Helltide Komutanı ile buluşmayı garanti eden birkaç Helltide etkinliği göstereceğiz.Diablo 4'ün 3. Sezonunun yayınlanmasıyla birlikte , oyunun ileri safhalarındaki oyuncular tarafından sevilen Helltides etkinlikleri artık bir saatlik bekleme süresine sahip değil, yalnızca 5 dakika ile sınırlı. Yeni sezonda Diablo 4 Sezonluk Yolculuk görevleri de eklendiğinden, bu görevlerden biri 6 Helltide Komutanını yenmeyi gerektirdiği için çok faydalı .


Helltide etkinlik seçeneklerinin çeşitliliği nedeniyle belirli bir mini patronu bulmak oldukça zor olabilir. Sonuçta bu boss her Helltide'da görünmüyor ve oyuncu etkinliğin her versiyonunu test edecek kadar güçlü olmayabilir. Neyse ki, birçok Helltide etkinliği Helltide Komutanı ile bir toplantıyı garanti ediyor.


Diablo 4'te Helltide Komutanı Nerede Bulunur?Diablo 4'te Helltide Commander'ı bulup yenmeden önce haritadaki Helltide etkinlik bölgelerinden birine gitmelisiniz. En azından World Tier 3'te olmanız gerektiğine dikkat edin. Daha önce de söylediğimiz gibi, etkinlikler arasındaki bekleme süresi yalnızca 5 dakikadır, bu süre zarfında etkinlik yeni bir bölgeye aktarılır, böylece onları neredeyse istediğiniz zaman bulabilirsiniz. Helltide olayları haritada kırmızıyla kaplıdır ve bunlardan yalnızca birkaçı size Helltide Komutanı'na karşı savaşma şansı verir.


İdeal olarak en az iki oyuncudan oluşan bir takıma sahip olmalısınız çünkü bazı görevleri tamamlamak ciddi çaba gerektirecektir. Ancak, daha yüksek Dünya Seviyelerinin eşiğini uzun süre geçtiyseniz , bir sonraki Helltide'ı kendi başınıza arayabilirsiniz.


Fırtına Çağırıcı


Bu Helltide etkinliği sırasında oyuncular, etkinlik alanındaki beş farklı kuklayı yok etmelidir. Elbette her zaman olduğu gibi seviyesi sizden üç kat daha yüksek olan onlarca düşmandan rahatsız olacaksınız , bu yüzden işiniz o kadar kolay olmayacak. Ancak bu şartı yerine getirdiğinizde etkinliğin orta kısmında bir Helltide Komutanı belirecek ve onu yenebilirsiniz.


Daha önceki sezonlarda bu mini patronun fanatiklerin ritüeli sırasında rastgele bir iblis olarak da ortaya çıkabileceğini belirtmekte fayda var. Ancak bu mekanizmayı 3. Sezonda henüz doğrulayamadık.


Portal İstilası


Bu etkinlik sırasında süre dolmadan yedi portalı yok etmelisiniz. Bu portallardan sürekli olarak güçlendirilmiş düşmanlar çıkıyor, bu yüzden zor anlar yaşayacaksınız. Ancak önceki durumda olduğu gibi tüm portalların yok edilmesi Cehennem Komutanı'nın gelişini sağlar.


Kixxarth, Cehennem Suikastçısı


Son olarak, güçlü bir düşman olan Kixxarth, diğer bazı Helltide etkinlikleri sırasında rastgele ortaya çıkabilir. Adı biraz farklı olsa da, ölümü Mevsimsel Yolculuk görevleri sayacına dahil edildiğinden aynı zamanda bir Cehennem Gelgiti Komutanı'dır.


Mini patron olmalarına rağmen Helltide Komutanlarının gücü bu etkinlikte diğer düşmanlardan çok da üstün değil. Basitçe söylemek gerekirse, patronun arkasında kalmanızı öneririz, böylece onu öldürmek pek sorun olmaz. Ancak bu yalnızca diğer tüm düşmanları öldürdüyseniz geçerlidir. Aksi takdirde bu cehennem ekibinin gücü sizi öldürmelerine izin verir.


Yani Helltide mücadelelerine hazır değilseniz oyuncu gruplarını bir araya getirmek iyi bir çözüm olabilir. Birincisi, patrona karşı zaferi garanti edebilirsiniz ve ikincisi, uygun etkinlik seçeneklerini ortaklaşa aramak size çok zaman kazandıracaktır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page