top of page

Diablo 4'ün Yazılı Olmayan Kuralları Açıklandı

Diablo 4 topluluğu, oyunun şu ana kadarki sezonlarından öğrenilen ideal stratejileri temel alarak oyuncuların başarılı olmasına yardımcı olacak bir dizi kural oluşturdu.



  • Daha hızlı seviye atlamak ve daha fazla XP bonusu için her zaman aktif bir İksire sahip olun.

  • Sırların ve hızlı seyahat ara noktalarının kilidini açmak için Sanctuary dünyasını baştan sona keşfedin.

  • Başlangıçta çok fazla Temel Beceriye yatırım yapmaktan kaçının ve bunun yerine bir veya iki Temel Beceriyi geliştirmeye odaklanın.


Diablo 4'ün İnşaat Sezonu adlı üçüncü sezonuna girmesiyle oyuncular oyun ve ideal olarak nasıl oynanması gerektiği hakkında iyi bir fikir edindiler . Her ne kadar Diablo 4, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen üç sezon boyunca sınıf dengesi ve mekanik yenilemeler açısından bazı değişikliklere uğramış olsa da, genel oynanış döngüsü büyük ölçüde aynı kaldı. Sonuç olarak, Diablo 4 hayranları topluluğu, Sanctuary'de bulunan tehditlerle mücadele ederken mümkün olan en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak için oyuncuların uyması önerilen bir dizi yazılı olmayan kural geliştirdi.


Bu yazılı olmayan kuralların çoğu, Diablo 4'ün beş sınıfından hangisini oynamayı seçerlerse seçsinler, oyuna katılan tüm oyunculara geniş çapta uygulanacaktır . Her sınıf, kendine özgü oynanış stili için kendi yazılı olmayan kurallarıyla birlikte gelecek olsa da, evrensel başarı için kılavuz görevi görmesi gereken birkaç genel kural hâlâ vardır. Diablo 4 oyuncularının bu kurallara uyması gerekli değildir , ancak bunların akılda tutulmasında fayda vardır ve oyuncuların oyunun son üç sezonu boyunca takip ettiği başarı formülünün bir parçası olmuştur.


Diablo 4'ün Başarı İçin Yazılı Olmayan Kuralları



Her Zaman Aktif Bir İksiriniz Olsun


Bir oyuncunun Ebedi Diyar'da mı yoksa Mevsimsel Diyar'da mı oynadığına bakılmaksızın , yeni bir karakterin seviyesini yükseltmek biraz zaman alabilir ve çoğu Diablo 4 oyuncusu, en iyi ganimeti bulmaya başlamak için mümkün olan en kısa sürede oyun sonuna ulaşmak isteyecektir. Bu nedenle, seviye atlama sürecini hızlandırmanın kolay bir yolu, bir İksiri her zaman aktif tutmaktır, çünkü tüm İksirler, sağladıkları diğer güçlendirmelerin yanı sıra, aktif oldukları sürece ek %5 XP bonusu verir. Oyuncular The Alchemist'i ziyaret ederek İksirler üretebilirler ancak Sanctuary'yi keşfederken toplayabilecekleri uygun malzemelere sahip olduklarından emin olmaları gerekecektir.


Sanctuary Dünyasını İyice Keşfedin


İksir yaratmak için gereken kaynakları toplamanın yanı sıra, Diablo 4'teki Sanctuary haritasını keşfetmenin çok sayıda faydası vardır . Diablo 4'ün serinin ilk açık dünya oyunu olması nedeniyle Blizzard, oyuncuları , bir oyuncunun yarattığı tüm karakterlere kalıcı istatistik artışları sağlayan Lilith Altarları gibi sırları ortaya çıkarmak için haritayı dolaşmaya zaman ayırmaya teşvik etti. Harita etrafında belirli bir noktaya ışınlanma yeteneğine sahip olmak, oyuncuların zamanlanmış olaylara ulaşabilmesini sağlamak için çok önemli olabileceğinden, oyuncuların farklı konumlara hızlı seyahat için gereken tüm ara noktaların kilidini açmak için haritanın her köşesine ulaşması da önemlidir. Dünya Patronları gibi.


Çok Fazla Temel Beceriye Yatırım Yapmayın


Birçok Diablo 4 oyuncusunun yeni bir karaktere başlarken yaptığı yaygın bir hata, Temel Becerilere erkenden çok fazla puan yatırmaktır. Diablo 4 sınıfının Beceri Ağacının farklı düğümleri , oyuncular belirli sayıda Beceri Puanı yatırana kadar açılmayacak olduğundan, oyunun erken seviyelerinde Temel Becerilerin kilidini açmak için Beceri Puanlarını kullanmak cazip gelebilir . Ancak en iyi uygulama, bir Temel Beceri seçmek ve onu Temel Beceri düğümü mevcut olana kadar yükseltmektir; bundan sonra oyuncular, yoğun bir şekilde yatırım yapmak için bir veya iki Temel Beceri seçebilir.


Diablo 4'te Altını Akıllıca Harcayın


Yenilen düşmanlardan düşen altınları toplamak Diablo 4 oyuncuları için tatmin edici bir deneyim olabilir , ancak çoğu oyuncunun bu altını hemen harcamak yerine saklaması daha iyidir. Sanctuary'nin çevresinden toplanan altınları kullanarak tüccarlardan yeni zırh ve silahlar satın almak iyi bir fikir gibi görünse de, oyuncular bunun yerine bu altını, ideal donanımlarına Efsanevi Unsurlar basmak için kullanabilecekleri oyun sonuna kadar saklamalıdır . Diablo 4'ün oyunun başında ve ortasında yeni ekipman almak oldukça yaygındır, bu nedenle bir tüccardan ekipman almak için altın harcamak yerine, keşfederken bulunan en güçlü ekipmanı kullanmak daha iyidir.



23 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments