top of page

Demon Slayer'daki En İyi 10 Takım Kurma

Aksiyon dolu shonen anime Demon Slayer, işi doğru şekilde yapmak için genellikle takım çalışmasının gücüne odaklanır. İblisler, doğaları gereği, insanları avlamak için kendi güçlerine güvenen yalnız avcılardır ve iblis avcıları genellikle iblisleri tek başlarına avlarlar çünkü Corps bu canavarları avlamak için çok ince bir alana yayılmıştır. Ancak, serideki en iyi dövüşler, arkadaşlığın ve hatta aile bağlarının gücünü de içerebilen takım çalışmasına odaklanır.


Demon Slayer animesinin dört mevcut sezonunda , karakterler becerilerini birleştirmek ve dövüşleri kazanmak için birbirlerinin zayıflıklarını örtmek için memnuniyetle bir araya gelirler. Bunu çoğunlukla iblis avcıları ve müttefikleri yapar, ancak ara sıra iblisler takım çalışmasının ve sayıların gücünü kendileri için kullanmak üzere işbirliği yapabilirler. On belirli durumda, iki veya daha fazla karakter anime hayranlarına takım çalışmasının gerçek gücünün neye benzediğini gösterdi ve bu genellikle onlara zafer getirdi - veya en azından neredeyse getirdi.


 

10

Tanjiro ve Nezuko Bataklık Şeytanıyla Dinamik Bir İkili Olarak Savaştı

Bölümler: "Bir Şeytana Eşlik Eden Kılıç Ustası" ve "Muzan Kibutsuji"

Bataklık iblisine karşı verilen mücadele, Tanjiro'nun profesyonel bir iblis avcısı olmasından bu yana kız kardeşiyle birlikte dövüştüğü ilk seferdi. İkisi birlikte tapınak iblisiyle karşı karşıya geldiler, ancak bu bir dövüş bile değildi. Kamadolar, birkaç bölüm sonra bataklık iblisiyle karşı karşıya geldiklerinde takım çalışmalarını ilk kez kanıtladılar.


İki bölüm süren bu dövüşte Tanjiro ve Nezuko, bataklık suyundan yerden çıkabilen ve hatta kendisinin iki kopyasını çıkarabilen bir iblise karşı karşıya geldi. Tanjiro bu canavarla tek başına savaşmaya hazırdı, ancak sonra Nezuko tahta kutusundan çıkıp tekmeleriyle bataklık iblisini alt ederek herkesi şaşırttı.


 

9

Tanjiro ve Nezuko, Birleşik Cephe Olarak Susamaru'yla Savaştı

Bölümler: "Temari Demon ve Arrow Demon" ve "Together Forever"

Bataklık iblisiyle savaşta karşılaştıktan kısa bir süre sonra Tanjiro ve Nezuko Tokyo'ya gittiler ve burada iblis kralı Muzan Kibutsuji ile karşılaştılar . Bu yakın karşılaşmadan sonra Kamados, Leydi Tamayo ve Yushiro'yu tehdit eden Susamaru ve Yahaba adında iki iblisle daha karşılaştı.


O savaşta, Nezuko her zamankinden daha fazla zorlandı, hatta Susamaru'nun temari toplarından birine bacağını kaybetti. Bir süre, iki iblise karşı savaşmak ve savunmasız kız kardeşini korumak sadece Tanjiro'ya düştü. Yine de, Nezuko o sıradaki asgari savaş deneyimi ve eğitimi göz önüne alındığında, kardeşinin yanında savaşarak iyi iş çıkardı.


 

8

Susamaru ve Yahaba, Tanjiro ve Nezuko'nun Takım Çalışmasına Kendileriyle Yanıt Verdi

Bölümler: "Temari Demon ve Arrow Demon" ve "Together Forever"

Çoğunlukla, iblisler yalnız avcılardır, Tanjiro Kamado'nun da belirttiği gibi ve Aşağı ve Yukarı Ayların çoğu buna göre savaştı. Yine de, Susamaru ve Yahaba dahil olmak üzere birkaç iblis küçük takımlar kurmaya ikna edilebilirdi. Demon Slayer'ın saçma sapan bilgilerine göre, ikisi görev alanına giderken yolda sohbet bile etmiş ve arkadaş olmuşlardı.


Susamaru'nun rolü hücumda olmak, sert vuran temari topları ve çoklu kollarını kullanarak Kamados'a orta menzilli saldırılarla saldırmaktı. Bu arada Yahaba, ok tabanlı yeteneklerini kullanarak Susamaru'nun toplarını hızlandırdı ve onları havada farklı yönlere hareket ettirdi, bu da çevik Nezuko için bile onlardan kaçmayı zorlaştırdı.


 

7

Nezuko'nun Ateşi Tanjiro'ya Rui'ye Karşı Bir Şans Verdi

Bölüm: "Hinokami"

Tanjiro'nun shonen kahraman üçlüsü Mount Natagumo ormanına vardığında , Rui'nin küçük örümcek iblis klanına karşı hayatlarının mücadelesini vermek üzereydiler. Üçü, Rui, Baba iblisi ve geri kalanıyla savaşırken dağıldılar, ancak takım ruhu tamamen ölmemişti. Inosuke ve Zenitsu meşgulken, Tanjiro bir kez daha kız kardeşiyle bir araya geldi.


Alt Ay 5 Rui, Tanjiro'yu veya Nezuko'yu kolayca yenebilirdi. Bir noktada, Nezuko'yu çelik bir ağa bile hapsetmişti, ancak Nezuko'nun kendi iblis kan sanatını kullanarak onu ateşe vermesine ve Tanjiro'ya saldırma şansı vermesine hazır değildi. İşte o zaman Tanjiro, Hinokami Kagura'yı ilk kez kullandı ve neredeyse Rui'yi tek vuruşta yendi.


 

6

Giyu ve Shinobu, Rui'nin Örümcek Klanını Kısa Sürede Yendiler

Bölüm: "Sahte Aile"

Giyu ve Shinobu'nun "Pretend Family" bölümündeki takım çalışmasının oldukça gevşek olduğu doğru, zira savaş alanına vardıkları anda hemen dağıldılar. Ancak bu iki Hashira arkadaşın ortak bir düşmanı vardı, ikisi de günü kurtarmak için örümcek klanını yok etti. Her biri kolaylıkla kazandı ve Hashira'nın gücünü gösterdi.


Shinobu Kocho, Kız iblisle yüzleşti ve onu wisteria zehiri ve ince Nichirin kılıcıyla kolayca yendi. Bu arada, Tanjiro'nun Rui'ye karşı mücadelesini ele geçiren ve Su Nefesi ile Alt Ay'ı ortadan kaldıran Giyu Tomioka'yı salladı. Tanjiro yardım için minnettardı, ancak Shinobu'nun bir sonraki hamlesinin Nezuko'nun peşine düşmesini takdir etmedi.


 

5

Tanjiro, Inosuke ve Zenitsu Güçlerini Enmu'ya Odakladılar

Bölümler: "Hakaret" ve "İlerle!"

Mugen Treni hikaye örgüsünde, Tanjiro'nun üçlüsü, yepyeni bir görevde Alev Haşira, Kyojuro Rengoku ile buluştu. Bu dört avcı ve Nezuko, Alt Ay 1, Enmu ile mücadele etmek için büyük bir ekip oluşturdular, ancak ilk başta kolay olmadı. Enmu'nun uyku temelli güçleri onları tuzağa düşürdü ve sonra neredeyse uykularında öldürülüyorlardı.


Takım tekrar harekete geçtiğinde, üç ana kahraman Enmu'nun Mugen Treni'nin içinde ve dışında savaştı. Zenitsu, Nezuko'yu ve yolcuları korurken, Inosuke ve Tanjiro, Enmu'nun devasa iç organları üzerinde çalışmaya başladı, o iblisin bağırsaklarını parçaladılar, ta ki boynuna çarpıp yaralı Mugen Treni'ni raydan çıkarana kadar.


 

4

Tanjiro, Inosuke ve Zenitsu, Daki'ye Karşı İyi Mücadele Ettiler

Bölümler: "Dönüşüm", "Toplanma", "Üst Rütbeli Bir Şeytanı Yenmek" ve "Asla Vazgeçme"

Enmu'ya karşı verilen savaştan kısa bir süre sonra, Tanjiro'nun takımı Sound Hashira, Tengen Uzui ile birleşerek başka bir göreve çıktı. İlk kez, Tanjiro ve arkadaşları, mükemmel takım çalışması ve yıkıcı hareketler gerektiren devasa bir tehdit olan bir Yukarı Ay iblisiyle karşı karşıyaydı. En azından savaşın erken safhasında, Tanjiro'nun takımı teslim etti.


Tanjiro, Zenitsu ve Inosuke birlikte iyi savaştılar, Daki'nin obi kemer saldırılarını uzak tutmak ve Yukarı Ay'ın savunmasında zayıf bir nokta aramak için hareketlerini birleştirdiler. Zamanla, Daki ve Gyutaro üstünlük sağladılar, ancak Demon Slayer'ın üç kahramanının çabalarını ne kadar iyi koordine ettikleri hala etkileyici.


 

3

Daki ve Gyutaro Yenilmez Kardeş/Kız Kardeş Takımını Kurdu

Bölümler: "Dönüşüm", "Toplanma", "Üst Rütbeli Bir Şeytanı Yenmek" ve "Asla Vazgeçme"

Eğlence bölgesi için verilen savaş, iki takımın birbirleriyle savaşmasının bir örneğiydi ve Demon Slayer hayranlarını sonuna kadar meşgul eden kaotik ve tahmin edilemez bir çatışma yaratmıştı. İlk başta, Tanjiro ve diğerleri Daki'yi tamamen sayıca geride bıraktıklarını düşündüler, ancak sonra Daki'nin ağabeyi Gyutaro onun bedeninden çıktı ve 5'e 1 mücadeleyi 5'e 2'ye çevirdi.


Gyutaro'nun ortaya çıkışı her şeyi değiştirdi ve sadece ateş gücünü kız kardeşininkine eklemesi yüzünden değil. Daki ve Gyutaro hayatta olduğu sürece, ikisi de aynı anda başlarını kaybetmedikleri sürece başları kesilerek ölmeyeceklerdi. Bu, saldırılarını doğrudan koordine etmeseler bile, her birini pratik olarak öldürülemez hale getirdi.


 

2

Tengen Uzui, Suma, Hinatsuru ve Makio, Gyutaro ile Savaşırken Etkili Bir Shinobi Takımıydı

Bölümler: "Toplantı"

Çoğunlukla, Daki ve Gyutaro ile savaşmak Tanjiro, Nezuko, Inosuke, Zenitsu ve Tengen'e kalmıştı, ancak bu savaşta çağırabilecekleri daha fazla müttefikleri vardı. Akaza ile tek başına savaşan Kyojuro Rengoku'nun aksine, Tengen dört kişilik bir ekibin parçasıydı ve yardım istemekten fazla gururlu değildi. Üç kunoichi karısı Hinatsuru, Suma ve Makio, kocalarını her an desteklemeye hazırdı.


Özellikle Hinatsuru, Gyutaro'yu en büyük ve en zorlu silahını, aynı anda çok sayıda kunai bıçağı fırlatabilen bir dizi kutuyu kullanarak şaşırttı. Bu yan saldırı, Tengen'e gerçek Üst Ay 6'ya karşı kısa bir süreliğine üstünlük sağlamak için yeterli zaman kazandırdı ve onun ve üç karısının birbirlerine ne kadar güvendiğinin güzel bir örneğiydi.


 

1

Tanjiro ve Genya, Hantengu'ya Tereddüt Etmeden Karşı Koydular

Bölümler: "Haşira Olmayacak Mısın?"

Kılıç ustası köyü için genel savaş, Üst Ay 5 Gyokko ve Üst Ay 4 Hantengu dahil olmak üzere birçok katılımcıyla kaotik bir savaştı. Bu iki iblis yan yana savaşmadı, ancak Hantengu'nun kolunda bir numara vardı. Her biri benzersiz bir duygu ve silaha sahip birkaç başka beden oluşturabilirdi.


Böylece Hantengu, Gyokko'nun yardımı olmadan bile Tanjiro'yu sayıca geride bırakmıştı. Neyse ki Tanjiro asla yalnız değildi. Yeni arkadaşı Genya Shinazugawa, tekrarlayan aksiyonlar ve hatta Tanjiro'ya destek olmak için çift namlulu bir av tüfeği kullanarak onun yanında cesurca savaştı. Tanjiro'nun şaşkınlığına rağmen Genya , Hantengu'ya baskıyı sürdürmek için yarı-diğer klişeyi bile benimsedi , Tanjiro'nun daha önce hiç görmediği bir şeydi bu.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page