top of page

Dead Rising Deluxe Remaster PC'de Tartışmalı Bir Özelliğe Sahip

PC'deki Dead Rising Deluxe Remaster, serinin hayranlarında bazı endişelere yol açabilecek tartışmalı Denuvo ile çıkacak. Dead Rising serisinin kendisi, dört ana oyun ve yan ürünlerinin yanı sıra daha az bilinen filmlerden kaynaklanan büyük bir takipçi kitlesine sahip. Dead Rising Deluxe Remaster hayranları heyecanlandırmış olsa da, Denuvo'nun mevcut olacağının keşfi bir sorun olabilir.

Yaklaşan Dead Rising Deluxe Remaster için fragmanlar ve bilgiler oyunun PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC'ye geleceğini doğrularken, birçok hayran oyunla ilgili tüm mevcut haberleri taradı. Bonuslar ve yeni mekanikler birçok oyuncu için hit gibi görünse de, bazı PC oyuncuları sadece Denuvo'nun dahil edilmesi nedeniyle ikinci kez düşünüyor olabilir.


Dead Rising Deluxe Remaster'ın Steam sayfası, oyunun üçüncü taraf DRM Denuvo'yu içereceğini doğruluyor. Geliştiriciler, Denuvo'nun sağladığı güvenlik nedeniyle yazılımı çok beğense de , teknolojiyi kullanan diğer oyunları içeren son olaylar, Denuvo'nun sunucularında sorun çıktığında sağladığı güvenlik önlemlerinin oyuncuların erişilebilirliğini ve sahipliğini sınırlayıp sınırlamadığı konusunda bazı endişeleri gündeme getirdi. Oyun 19 Eylül 2024'te piyasaya sürüldüğünde, Dead Rising Deluxe Remaster'ın oynanabilirliğinin Denuvo tarafından nasıl etkileneceğini öğrenmek sadece birkaç ay sürecek. Diğer oyuncular, güvenlik önlemini kullanan diğer oyunlarda yavaşlama ve gecikme gibi olumsuz deneyimlerini bildirdiler.

Daha Önce Denuvo Kullanmış Bazı Capcom Oyunları

  • Resident Evil Village

  • Street Fighter 6


Capcom dışında, Persona 5 Royal'ın Mayıs başında oynanamaz hale gelmesi buna bir örnekti. Denuvo o sırada sunucu kesintisi olmadığını iddia etse de, birçok hayran tepki gösterdi ve oyunun oynanamamasından korsanlık karşıtı yazılımı sorumlu tuttu. Oyunun çevrimiçi işlevselliği olmadan başlatılması gibi geçici düzeltmeler erişime izin verse de, birçok oyuncu bu geçici çözümün bir çözüm olmadığına inanıyordu. Çevrimdışı oynama her oyunun belirli özelliklerini sınırlar ve bu, oyunlarını tam olarak deneyimlemek isteyenler için biraz memnuniyetsizliğe neden olabilir.

Ancak, önceki raporlar yakında yeni Denuvo teknolojisinin gelebileceğini belirtiyor . Mevcut yazılımdan ne kadar farklı olacağı belirtilmedi, ancak bazı hayranlar eskisinden daha az sorun çıkaracağını umuyor. Kabul ediyorum, sunucu tarafındaki sorunların da önce ele alınması gerekiyor. Dead Rising Deluxe Remaster'ın mevcut veya yeni Denuvo teknolojisini kullanıp kullanmayacağı henüz doğrulanmadı, ancak bazı hayranlar bunun deneyimlerini nasıl etkileyebileceği konusunda endişelerini dile getiriyor. Umarız oyun piyasaya sürüldüğünde deneyim sorunsuz olur ve oyuncular Capcom ve Dead Rising'i açmaz .

0 görüntüleme0 yorum

댓글


bottom of page