top of page

Dead Island 2 Sonunda Yakında Çıkıyor - Ama Çok mu Geç?

Dead Island 2'nin nihayet altın madalya kazandığı duyurusu ile oyuncular, geliştirme cehenneminde geçirdikleri onca zamandan sonra hala oynamaya değip değmeyeceğine yakında karar verecekler.


Deep Silver geçtiğimiz günlerde, sekiz yıllık geliştirme sürecinin ardından Dead Island 2'nin yalnızca yayınlanmayacağını, başlangıçta beklenenden bir hafta önce yayınlanacağını duyurdu . Bu duyuru, Dead Island 2'nin çalkantılı bir gelişme yaşadığı düşünülürse, daha da sürpriz oldu . Oyun, takımdan takıma sıçradı ve sonunda 2019'da yayıncı Deep Silver'ın şirket içi stüdyosu Dambuster ile istikrarlı bir geliştirici bulana kadar.

Dambuster, hiçbir zaman temelini bulamayacak bir oyunun gidişatını düzeltmek gibi gıpta edilemeyecek bir göreve sahipti. Böylesine uzun bir geliştirme döngüsü ve ufukta görünen gerçek bir çıkış tarihi ile, tüketicilerin oyunun genel içeriği ve kalitesi ile ilgili olarak neler bekleyebilecekleri hakkında sorular su yüzüne çıkmaya başlar. Önceki konsol neslinde başlayan ve selefinin yaklaşık on yıl önce çıkmış olduğu bir yaşam döngüsüyle, oyunun piyasaya sürüldüğünde eskimiş hissedip hissetmeyeceğini veya serinin umursayacak herhangi bir hayranı olup olmadığını merak etmek kalıyor artık.


Dead Island Farklı Zamanlardan Bir Oyun


Dead Island 2, açık dünya yorgunluğunun yerleşmeye başlamasından kısa bir süre önce, açık dünyaların norm olduğu 2014 yılında geliştirilmeye başlandı . Bunun da ötesinde, zamanın birçok açık dünya oyununda araçlar, hafif zanaat, yükseltme ağaçları ve sınıf özelleştirme - orijinal Dead Island'da yaygın olan her şey vardı . Bu tür oyun mekaniği o zamandan beri o kadar genişledi ki, herhangi bir fikri tamamen benzersiz bir şekilde ele almaktan başka herhangi bir şey, Dead Island'ın hala zombi oyunları ve açık dünya oyunlarında boğulan bir pazarda öne çıkmasını zorlaştıracak .

Orijinal Dead Island'ı 2011'de öne çıkaran dört oyunculu kooperatif veya RPG unsurları gibi şeyler bile , o zamandan beri yeniden düzenlendi ve sonraki on yılda daha iyi yapıldı. Tüm bu sorunlar, şu soruyu soran daha büyük bir sorunla sonuçlanıyor: Dead Island 2, 2023'te oyun dünyasına gerçekte ne sunuyor? Ne yazık ki, kısa cevap fazla değil gibi görünüyor.


Dead Island 2'nin İzleyicisi Hala Var mı?
Orijinal Dead Island, ilk fragmanı interneti süslediğinde viral bir sansasyon yarattı. Herhangi bir oynanıştan veya oyunun adının ve zombi vaadinin dışında ne olduğuna dair herhangi bir ipucundan tamamen yoksun olan Dead Island , tüm oyun manzarasının gözlerini sıkıca üzerine dikmişti. Ne yazık ki oyun için, piyasaya sürüldüğünde karışık bir tepkiyle karşılandı ve kısa sürede unutuldu, bu da mülkün ana şöhret iddiası olarak karavanı çevreleyen vızıltıyı bıraktı.

Bu, Dead Island 2'yi zor durumda bırakıyor, çünkü seriye olan ilgi 2015'te düşüktü ve şimdi 2023'te neredeyse tamamen ortadan kalktı. Bu ilgisizlik nedeniyle, Deep Silver'ın oyunun erken çıkış duyurusu pek karşılanmadı. Uzun süredir ölü olduğu varsayılan bir özellik olduğu için hayranlar veya oyun medyası tarafından beklendiği gibi heyecan.


Dead Island 2'nin Eksik Yayın Duyurusu Yardımcı Olmadı
Daha da kötüsü, manşetler ve tepkiler, ezici olma kumarını düpedüz alaycılığa çevirme eğilimindeydi. Birçok satış noktası ve tüketici, oyunun var olmasına bile şaşırdıkları konusunda yorum yaptı. Diğerleri, yalnızca Dead Island 2'yi değil, seriyi bir bütün olarak unuttuklarını ve mülkü yedinci konsol nesli için yalnızca bir dipnot olarak bıraktıklarını açıkça kabul ettiler . Dead Island'a olan kayıtsızlık, daha erken çıkış tarihini açıklayan söz konusu tweet ile daha da güçlü hale getirildi. Tweet şüphesiz 21 Nisan sürümüne ilgi uyandırmak için kullanılan bir tanıtım hilesi olsa da, tweet'in geliştirdiği daha geniş kültürel sohbetin Dead Island 2 olup olmadığı fikriyle daha çok ilgisi vardı.ne zaman değil serbest bırakılmalıdır. Yatırım yapan hayranları ödüllendiren bir sürpriz olması gereken şey, bunun yerine Deep Silver'ın çok az kişinin gerçekten umursadığını gösteren bir turnusol testine dönüştü.

Dead Island 2, tüm varlığı boyunca zor bir noktadaydı. Oyunun, tüm zamanların harika fragmanının mirasına ulaşamayan iddialı ama son derece kusurlu bir açık dünya zombi RPG'sinin devamı niteliğinde olması yardımcı olmadı. 2014'teki ilk duyurunun ardından sonraki sekiz yıl boyunca oyun geliştiriciden geliştiriciye sıçradığı için serinin kalan hayranları, daha sonra ortalıkta dolaşıyordu. sadece var ama iki ay içinde piyasaya sürülecek. Ölü Ada 2 demek yeterliSonunda oyuncuların eline geçtiğinde telafi etmesi gereken çok fazla iyi niyet var, ancak tarihsel bir merak yaşamak isteyenler dışında oyuna pek fazla el dokunacak gibi görünmüyor.5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page