top of page

Daniel Radcliffe, Hangi Harry Potter Filminin Favorisi Olduğunu Açıkladı

Harry Potter filminin yıldızı Daniel Radcliffe, Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın Gary Oldman'la birlikte oynadığı zaman sebebiyle serideki en sevdiği film olduğunu söylüyor.


Daniel Radcliffe sonunda hangi Harry Potter filminin en sevdiği film olduğunu doğruladı ve Harry Potter filminin kendine göre adil bir hayran payı olsa da, oyuncunun cevabı yine de beklenmedik bir seçim olarak geldi.


JK Rowling'in Harry Potter romanlarının film uyarlamaları, tüm zamanların en sevilen filmlerinden bazılarıdır, bu yüzden bir favori seçmek zor olabilir. Efsanenin seçebileceği sekiz filmi var (ya da son yıllardaki Fantastik Canavarlar yan ürünleri sayarsak on tane ) ve dünya çapında sayısız Potter meraklısı, her bir bölümün kendi başına bir başyapıt olduğunu iddia edecek. Bantlı gözlüklerin ve şimşek izinin arkasındaki başrol oyuncusu Radcliffe, Wired ile yaptığı röportajda kendi favori Potter girişini ortaya çıkardı . Radcliffe, bunun en popüler görüş olmadığını kabul ederken, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın serideki en sevdiği filmdi, "Aslında beşincisini seviyorum."


Radcliffe, Phoenix'in kendisine idollerinden biri olan efsanevi Gary Oldman'la birlikte oynama şansı verdiği için grubun zirvesine çıktığını söyledi . Oldman ilk olarak büyücülük dünyasının üçüncü filmi Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nda Sirius Black olarak göründü . Sirius filmde Azkaban firarisi olarak önemli bir rol oynasa da, ekranda geçirdiği zaman azdı ve sahnelerinin çoğu Radcliffe'i içermiyordu. Ancak Phoenix'te yeniden ortaya çıktığında , Sirius Harry için bir akıl hocası ve baba figürü rolünü üstlendi. Filmin sonunda Sirius trajik bir şekilde ölmeden önce , Radcliffe ve Oldman ekranda birçok duygusal ve ilgi çekici sahneyi birlikte paylaşmaya başladı.


Radcliffe, "O noktada biraz daha yaşlıydım, bu yüzden bunu daha fazla takdir edebildim." Dedi.


Radcliffe geçmişte Oldman'ın övgülerini söylemekten çekinmedi. Potter destanının kadrosu Richard Harris, Maggie Smith ve Alan Rickman gibi tecrübeli oyuncularla doluyken, Radcliffe'i sette yıldız etkisinde bırakan tek ünlü Oldman oldu . Aslında Radcliffe'e bir Harry Potter yeniden başlatmasında kimi oynayacağı sorulduğunda , Oldman'ın rolü üstlenmesinden dolayı, Sirius'u en iyi yarışmacılarından biri olarak listeledi.Radcliffe, Phoenix'in "çoğu insanın favorilerinden biri olarak bahsettiği biri değil" olduğu için cevabının sürpriz olabileceğini kabul etti . Gerçekten de, tüm ana hat Harry Potter filmleri çoğunlukla olumlu eleştirel tepkiler alırken , franchise'ın beşinci girişi diğerlerinden daha ılık bir karşılama aldı.


Phoenix , Rotten Tomatoes'da "yalnızca" %77 toplam eleştirmen puanı alarak, serinin en kötü incelenen filmi olarak Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 ile berabere kaldı . En çok incelenen giriş, %96 eleştirmen puanı alan ve sıklıkla izleyicilerin favorisi olarak kabul edilen Deathly Hallows: Part 2 oldu . Bu noktada Radcliffe tamamen aynı fikirde değildi. Kesinlikle Phoenix'in yapmayı en sevdiği Potter filmi olduğunu söylese de, izlemeyi en sevdiğinin hala "muhtemelen sonuncusu" olduğunu söyledi.


Radcliffe'in favorileri de dahil olmak üzere sekiz Harry Potter filminin tamamı şimdi HBO Max'te yayınlanmaya hazır.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント