top of page

Dahi Palworld Fikri Oyunun Kurallarını Değiştirecek

Bir Palworld oyuncusu, oyunu değiştirme ve aynı zamanda oyunun mevcut sorunlarından birini çözme potansiyeline sahip bir fikir öne sürüyor.

Bir Palworld oyuncusu, Pals için bir iş önceliği sistemi eklemeyi önerdi. Palworld'ün yıldızları, oyuncuların maceralarında yakaladıkları canavarlar olan Pals'tır. Dostlar savaşabilirken, savaşmanın yanı sıra yapabilecekleri çeşitli görevler de vardır.

Palworld, oyuncuların Pals'larına görevler atayabilecekleri bir hayatta kalma ve yönetim karışımıdır. Palworld'ün işe uygunluk sistemi sayesinde her Pal, oyuncu tabanında yalnızca belirli türdeki işleri yapmasına olanak tanıyan bir dizi özelliğe sahiptir. Palworld'de Pals'ın taşımacılık , kerestecilik ve hatta ilaç üretimi gibi görevlerdeki yeterliliğini tanımlayan 12 işe uygunluk özelliği vardır . Ancak zamanla Palworld oyuncuları, denetim olmadan bir Pal'ın genellikle tek bir göreve odaklanıp diğerlerini görmezden geldiğini keşfediyor. Bu sorunu çözmeye yardımcı olmak için bir Palworld oyuncusu, potansiyel olarak oyunun kurallarını değiştirecek bir fikir ortaya attı.


Palworld Player, Arkadaşların Çalışmasını Optimize Edecek Sistem Önerdi


Reddit kullanıcısı lord_angler, Palworld iş önceliği sisteminin nasıl görünebileceğini gösteren bir tablo oluşturdu . Grafik, birkaç Pal'ı ve onların seviyelerini ve Pals'ın Palworld'de neler yapabileceğini gösteren simgeleri gösterir . Grafik 1'den 5'e kadar sayılar atar; düşük sayılar yüksek öncelikli görevleri, yüksek sayılar ise düşük öncelikli görevleri gösterir. Ayrıca oyuncuların bir Arkadaşın belirli bir becerisini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan bir "X" düğmesi ve iş önceliği ayarlarını bir Arkadaştan diğerine yapıştırmak üzere kopyalayan bir düğme de içeriyordu.Yorumlarda OP, Palworld oyuncularının "işçilere ne yapacaklarını söyleyemeden fabrikalar kurmaları" nedeniyle bu eklemenin çok yardımcı olacağını savunuyor. Oyuncunun önerdiği sistem , halihazırda benzer oynanış özelliklerine sahip olan Rimworld ve Oxygen Not Integrated gibi diğer oyunlara atıfta bulunan Palworld topluluğundan olumlu tepki aldı . . Ancak bu sistem Pal'ları daha üretken hale getirecek olsa da oyuncuların arkadaşlarına fazla çalışmamaya dikkat etmeleri gerekiyor. Arkadaşlar çok çalışırlarsa akıl sağlıklarını kaybedebilirler . Akıl sağlığı düzeyi düşük olan bir Dost, depresyon ve yeme bozuklukları gibi sorunlar geliştirebilir.

Pocketpair, sorunları düzeltmek için yeni özellikler eklemeye ve Palworld güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. Ancak Palworld bir yönetim oyunu olmasına rağmen iş önceliği sistemi hala eksik . Ancak geliştiriciler önümüzdeki aylarda Palworld'e daha fazla içerik getirme sözü verirken , oyuncular bu özelliğin sonunda oyuna girip girmeyeceğini görmek için bekliyorlar.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page