top of page

Cyberpunk 2077 Yaması 2.12 Yayınlandı

Cyberpunk 2077, önceki yamanın neden olduğu sorunları düzeltmeye ve genel performansı iyileştirmeye odaklanan en son güncellemesi olan Patch 2.12'yi yayınladı.

Cyberpunk 2077 , anahtar bağlama ve genel performansı iyileştirme gibi sorunları düzeltmeye odaklanan en son güncellemesi olan Yama 2.12'yi kullanıma sundu. Cyberpunk 207 7'nin önceki yamasınıtakip eden oyuncular tarafından çeşitli sorunlar bildirilmiştiYeni güncelleme PC ve Xbox dahil olmak üzere çeşitli platformları hedefliyor.

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir açık dünya aksiyon rol yapma video oyunudur. 2077 yılında distopik bir gelecekte geçen oyun, Cyberpunk serisini temel alıyor. Rol yapma, birinci şahıs nişancı savaşı ve sürükleyici hikaye anlatımının unsurlarını harmanlayarak oyunculara anlatıyı ve etraflarındaki dünyayı şekillendiren çok çeşitli seçenekler sunuyor. Cyberpunk 2077, ayrıntılı açık dünyası, karmaşık karakterleri ve derin anlatımıyla tanınsa da, lansman sırasında çeşitli platformlarda teknik sorunlar ve performans aksaklıkları nedeniyle ciddi eleştirilere maruz kaldı.

Cyberpunk 2077 2.11 güncellemesinin ardından oyuncular, CD Projekt Red'in 2.12 Yaması ile düzeltmeyi amaçladığı çeşitli sorunlarla karşılaştı. PC kullanıcıları için, dahil edilen dikkate değer düzeltmelerden biri, özellikle AZERTY klavye kullanan oyuncular için, tuş bağlama sorunlarının çözülmesidir. Artık kullanıcılar Radioport gibi işlevleri hatalarla karşılaşmadan düzgün bir şekilde yeniden bağlayabilir ve gövdeleri farklı anahtarlara bırakabilir. Ayrıca T tuşu, tüm klavye düzenlerinde görev hedeflerini değiştirmek için varsayılan tuş olarak atanmıştır.

Güncelleme aynı zamanda "P-Çekirdeklere Öncelik Ver" seçeneğiyle ilgili takılma sorunlarını da çözüyor. Ayrıca Razer Chroma özellikli cihazlarla ilişkili kilitlenme sorununu da gidererek etkilenen oyuncular için daha sorunsuz bir oyun deneyimi sağlıyor. Ayrıca, Işın İzleme etkinleştirildiğinde NPC saçlarının araçların içinde aşırı parlak görünmesini önlemek için bir düzeltme uygulandı. Xbox oyuncuları, oyunun sonsuz yükleme durumlarına girmesi veya belirli kayıtlar kullanıldığında çökmesi gibi sorunları hedefleyen düzeltmelerden yararlanacak. Güncelleme aynı zamanda tüm platformlarda daha iyi menü erişilebilirliği, güncellenmiş hızlı saldırı açıklamaları ve kontrol cihazı imlecinin gelişmiş görünürlüğü gibi iyileştirmeler de içeriyor ve özellikle Cyberpunk 2077 Steam Deck kullanıcılarına fayda sağlıyor .


Cyberpunk 2077 Yama 2.12 Notları


PC'ye özel


 • Artık Radioport'u düzgün bir şekilde yeniden bağlamak ve gövdeleri AZERTY klavyelerinde farklı bir tuşa bırakmak mümkün olacak. Görev değiştirme hedefleri artık tüm klavyelerde T tuşuna atanacak.

 • Keşif ve Savaş'taki eylemlere T tuşunu bağlamaya çalışmanın "Bağlama Başarısız" hatasıyla sonuçlanması sorunu düzeltildi.

 • Intel ile birlikte "P-Çekirdeklere Öncelik Ver" seçeneği etkinleştirildiğinde ortaya çıkan takılma sorununu düzelttik.

 • Razer ile birlikte, Razer Chroma özellikli cihazları kullanırken meydana gelen bir çökmeyi düzelttik.

 • Işın İzleme etkinleştirildiğinde NPC saçlarının araçların içinde aşırı derecede parlak görünmesi sorunu düzeltildi.

 • Ray Tracing etkinken Steam Deck'te meydana gelen bir çökme düzeltildi.Xbox'a özgü


 • Bazı kaydetmeler kullanılırken oyunun sonsuz yükleme durumuna girebileceği, Xbox'ta kapanabileceği veya kilitlenebileceği bir sorun giderildi.


Tüm Platformlar


 • Menüye, envantere, zulaya, sanal çağrılara ve hızlı seyahate erişememeye neden olan sorun düzeltildi.

 • Sonic Shock hızlı hack'inin açıklaması, 2.1'deki davranışında yapılan değişiklikleri doğru şekilde yansıtacak şekilde güncellendi.

 • Menülerde ve bilgisayarları veya tuş takımlarını kullanırken denetleyici imlecinin görünürlüğü iyileştirildi. Bu değişiklik öncelikle Steam Deck kullanıcılarına yardımcı olacak, ancak aynı zamanda kontrolcü kullanırken konsollara ve PC'lere de fayda sağlayacak.

 • Yeni Şafak Soluyor - Otomatik Dağıtım Sisteminden gelen bildirimi okumak için telefonu açmanın mümkün olmaması sorunu düzeltildi.

 • Şimdi Açıkça Görebiliyorum - Çöp bidonunu taşımak için gereken Gövde öznitelik kontrolü azaltıldı.

 • I Walk the Line - Sasquatch'in atlama saldırısı artık düzgün bir şekilde vuruş olarak kaydedilecek ve hasar verecek.

 • Fırtınadaki Biniciler - Takip sekansındaki düşman arabaları artık Panam'ın minibüsüne ateş edecek.

 • Nocturne Op55N1- Reed'i aramayı seçtikten sonra konuşmanın bazen tetiklenmemesi ve ilerlemenin engellenmesi sorunu düzeltildi.

 • Sonic Shock artık düzgün bir şekilde Gizli hızlı hack olarak sınıflandırılacak.

 • Night City'de ölümsüz düşman gruplarının ortaya çıkabileceği durumlar düzeltildi.

 • Renk Körü Moduna geçildikten sonra yetenek ekranındaki bazı öğelerin değişmemesi sorunu düzeltildi.

 • BioDyne Berserk artık Refleks Uyumlaması sayesinde Kritik Şansını düzgün bir şekilde artıracak.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น