top of page

Cyberpunk 2077 Sınırlı Disket Sürümü 1 Nisan'da Duyuruldu

Cyberpunk 2077 geliştiricisi, bir 1 Nisan şakası olarak oyunun sınırlı bir Floppy Sürümünü ortaya çıkararak, hayranları arasında komik sohbetlere yol açtı.

Cyberpunk 2077, 1 Nisan Şaka Günü vesilesiyle sınırlı sayıda Floppy Edition'ı duyurarak pek çok hayranını eğlendirdi. Bu hamleyle Cyberpunk 2077 , her yıl 1 Nisan'da hayran kitlesine şaka yapma geleneğini sürdüren diğer birçok oyuna katılıyor. 1 Nisan Şaka Günü'nde tuhaf oyun duyuruları görmek hayranlar için yeni bir şey değil. Bu uygulama, geliştiricilerin ustalık kazandığı bir şeydir ve oyuncular için gülünç ama unutulmaz anlarla sonuçlanır; örneğin Among Us geliştiricilerinin sınırlı bir süre için At Modu eklediği zaman gibi . Ancak bir 1 Nisan Şakası şakasının oyun içi bir etkinlik şeklini alması her zaman mümkün değildir. Bazen bu, sahte haberlerin klasik bir karışımıdır.Cyberpunk 2077 hayranlarına böyle bir haber geldi ve oyunun sınırlı sayıdaki Floppy Edition'ı resmi web sitesinde görücüye çıktı . Geliştirici, duyuru sayfasında Floppy Edition'ın "retrofütüristik bir deneyim" sunduğunu ve PC oyun kurulumunun başlı başına bir ritüel olduğu günlere selam verdiğini belirtti. Devam edersek, gönderi şaka yollu bir şekilde disketteki oyunun 97.619 adet 3,5 inçlik diskete çevrileceğini ve kurulum için "2 ay aralıksız disket değiştirme" gerekeceğini ortaya koyuyor. Son olarak, gönderi aynı zamanda istek listesi bağlantısı olarak gizlenen bir 1 Nisan Şakası mesajının bağlantısını da içeriyor.

Cyberpunk 2077'nin resmi Twitter hesabında hayranlar şakayı sürdürdü ve bu da bir dizi komik sohbete yol açtı. Bir kullanıcı bunu koleksiyonu için istediğini söylediğinde resmi hesap, Cyberpunk 2077'nin Floppy Sürümü'nü barındırmak için "yerden tavana" odanın tamamını doldurmaları gerektiğini söyledi . Başka bir kullanıcı şaka yaptı, "Şansımı bilseydim [sic] 93538 diskinde başarısız bir sektör olurdu." Geliştirici-hayran etkileşiminin sosyal medyadaki düzeyi de, resmi Pokemon GO'nun oyunlarıyla ilgili yeni bir güncelleme için yaptığı farklı bir 1 Nisan Şaka Günü gönderisine benziyordu.CDPR'ın Cyberpunk Serisinde Sırada Ne Var?


Şakanın dışında geliştirici CDPR, serinin etrafındaki heyecanı yavaş yavaş yeniden canlandırmaya çalışarak sıkı bir çalışma içerisindeydi. Geliştirici, çok beğenilen bir DLC olan Phantom Liberty'nin çıkışıyla Cyberpunk 2077'yi başarılı bir şekilde kullandıktan sonra , gözünü serideki bir sonraki büyük lansmana dikti.

Yakın zamanda yapılan bir güncellemede CDPR, Cyberpunk 2077'nin devam oyununun mevcut durumunu ve yapım aşamasındaki diğer geliştirme aşamasındaki oyunları paylaştı. Polonyalı oyun geliştiricisi ayrıca bir sonraki Cyberpunk oyununun üzerinde CDPR geliştiricilerinin ikinci en büyük biriminin çalıştığını, bunun üzerinde yalnızca çıkış tarihine nispeten yakın olan The Witcher devam filminin bulunduğunu açıkladı. CDPR'ın Cyberpunk 2077'nin piyasaya sürülmesinden sonra iyileştirilmesi konusunda gösterdiği katıksız kararlılığa dayanarak , devam filminin de aynı miktarda ilgi ve özen göreceğini varsaymak güvenli bir bahis gibi görünüyor.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page