top of page

Cyberpunk 2077 Oyuncusu Oyunda 400+ Saat Sonra Farkına Vardı

Deneyimli bir Cyberpunk 2077 oyuncusu, oyunda yüzlerce saat geçirdikten sonra var olduğunu tamamen unuttuğu bir özelliği keşfeder.

Deneyimli bir Cyberpunk 2077 oyuncusu yakın zamanda NCPD'nin sanal çağrılar yoluyla V ile iletişime geçebileceğini öğrendiğinde şaşırdı. Bunların farkına varılması daha sonra sosyal medyada yayıldı ve oyunda yüzlerce saat geçirdikten sonra bile bu özelliği unutan veya görmezden gelen tek Cyberpunk 2077 oyuncusunun onlar olmadığını öne sürdü. NCPD Scanner Hustles, Cyberpunk 2077'nin yan içeriğinin büyük bir kısmını oluşturuyor . Bu günlerde çoğu oyuncunun onları keşfetmesinin yolu, böyle isteğe bağlı bir işin yakınındayken bir polis memurundan mesaj almaktır. Ancak Reddit kullanıcısı AlarmedAlpaca99'un artık doğrulayabileceği gibi, bu her zaman böyle çalışmadı. Yani, bu oyuncu yakın zamanda NCPD memurlarının V'ye sanal çağrı da yapabildiğini keşfetti ve bunu "en az 400 saatlik" oyun süresinden sonra şaşırtıcı bir açıklama olarak etiketledi. Daha kesin olmak gerekirse, NCPD yan konserlerinden birinin yakınındayken her zaman V'yi arayacaktır, ancak oyun bu çağrıları varsayılan olarak reddedecektir. Bunları etkinleştirmek için oyuncuların Cyberpunk 2077 ayarlarını açması ve ardından Oynanış altındaki Holocalls sekmesine gitmesi gerekiyor.Cyberpunk 2077'de NCPD Holocall'ları Etkinleştirme

  • Ayarlar > Oynanış > Holocalls'a gidin.

  • Aşağıdaki ekranda varsayılan olarak sessiz olan NCPD seçeneğini etkinleştirin.

Cyberpunk 2077, İyi Bir Nedenle Varsayılan Olarak NCPD Holocall'larını Devre Dışı Bıraktı

Aşağıdaki ekran, NCPD sanal çağrılarının sesini açmalarına veya varsayılan olarak etkin olan sabitleyicilerden gelenleri sessize almalarına olanak tanıyacaktır. Bu seçeneğin kendisi yalnızca Şubat 2022'de kullanıma sunulan Cyberpunk 2077 yaması 1.5'te tanıtıldı . Bundan önce, tüm NCPD Scanner Hustle'lar oyuncuya holocall aracılığıyla veriliyordu. Temel oyun bu tür 156 yan gösteri içerdiğinden, V'nin holosu esasen her zaman çalıyordu, en azından oyuncu oyunda düzinelerce saat harcayana kadar, en azından Night City'nin tüm bölgelerini keşfetmeye yetecek kadar.

Hayranların bu durumla ilgili şikayetleri, CD Projekt Red'i konser keşif mekaniğini yeniden düşünmeye iten şey oldu. Sanal çağrı geçişi 1.5 yamasında kullanıma sunulduğundan bu yana, 1.6 güncellemesinden sonra desteği durdurulan son nesil konsollar da dahil olmak üzere oyunun tüm sürümlerinde mevcut. Sonuç olarak, 2022'nin başından sonra oyuna giren birçok Cyberpunk 2077 oyuncusu , NCPD sanal çağrılarının var olduğunu öğrendiğinde şaşırabilir.

İlginçtir ki AlarmedAlpaca99 aslında bu grup arasında yer almıyor; Oyuncu, Scanner Hustle'ın sanal çağrılarını sosyal medyada paylaşacak kadar öğrendiğinde şaşırmasına rağmen daha sonra sinir bozucu çağrıların lansman sırasında bir olay olduğunu hatırladığını söyledi. Hayran, "O kadar uzun zaman oldu ve gizli bir seçenek vardı ki varlığını unuttum" diye açıkladı. Ancak bu özelliğin yeniden keşfedilmesinin sosyal medyada yarattığı ilgi, bazı Cyberpunk 2077 oyuncularının yakın zamana kadar bu kurulumdan habersiz olduklarını gösteriyor.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page