top of page

Cyberpunk 2077'nin Masa Oyunu Orijinalin Perspektifini Nasıl Değiştiriyor?

Gelecek vaat eden bir Cyberpunk 2077 Kickstarter masa oyunu, kaynak materyalin temel unsurlarından birini heyecan verici bir şekilde tersine çeviriyor.

Hem video oyunu hem de ona ilham veren masaüstü RPG'ler olan Cyberpunk 2077 , isyan ve kendine bir miras oluşturma fikirleri etrafında inşa edilmiştir. Aslında bireyselliğe ve karakter gelişimine odaklanmak, Cyberpunk 2077 ve benzeri RPG'lerin önemli bir parçasıdır , ancak yakında çıkacak bir Cyberpunk masa oyunu tam tersi bir yaklaşımı benimsiyor.

Cyberpunk 2077 dünyası benzersiz ve akılda kalıcı karakterlerden oluşan zengin bir dokuya sahip olsa da oyun çoğunlukla bunlardan yalnızca biriyle ilgileniyor: V'nin kendisiyle. Bu oyuncu-karakter, hikayesine Morgan Blackhand veya Johnny Silverhand gibi bir "Gece Şehri Efsanesi" olmaya çalışarak başlıyor ve hikayeleri Silverhand engramının kurulumunun ardından çok daha fazla ölüm kalım meselesine dönüşse de, yine de tamamen Yalnız paralı yaşam tarzı. Bununla birlikte, Night City'deki pek çok çete ve grup küçümsenecek bir şey değil ve Cyberpunk 2077: Gangs of Night City - The Board Game bunu hatırlatmayı amaçlıyor.


Cyberpunk: Edgerunners animesi bile bireyselliğe odaklanıyor; baş karakter David Martinez ve arkadaşları herhangi bir büyük organizasyonla tam olarak uyum içinde değil.

Cyberpunk Masa Oyunu Kaynak Malzemeye Farklı Bir Açıdan Yaklaşıyor

Cyberpunk 2077: Gece Şehrinin Çeteleri Dünyayla İlgili Her Şey

Cyberpunk evreninde her biri benzersiz hedeflere, estetiğe ve "iş" yapma yöntemlerine sahip birçok güçlü çete vardır . Westbrook'un metodik Tyger Claws'ından Pacifica'daki korkutucu Voodoo Boys'a kadar Night City'de bir tür organize suç birimi tarafından kontrol edilmeyen tek bir blok yok ve V bu grupların çoğu için bağımsız bir yüklenici olarak çalışırken, hiçbirinde kilit oyuncu değiller. Gangs of Night City'nin işleri farklı yaptığı nokta burasıdır ve oyuncuların aşağıdaki çeteler üzerinde tam kontrol sahibi olmasına olanak tanır:

  • Tyger Claws

  • Valentinos

  • Maelstrom

  • Voodoo Boys

Gangs of Night City , Cyberpunk 2077'nin çete savaşını simüle ederek bir ila dört oyuncunun stratejik bir hakimiyet oyunu oynamasına, şehir üzerindeki kontrollerini genişletmesine ve sokak itibarlarını oluşturmasına olanak tanır. Her çetenin, ayrıntılı figürlerle temsil edilen kendi Netrunner'ları, Technie'leri ve Solo'larıyla birlikte benzersiz özellikleri vardır. Judy Alvarez ve Goro Takemura gibi karakterlerin de aralarında bulunduğu ünlü Edgerunner'lar da benzersiz yeteneklere sahip özel birimler olarak görev yaparak kiralanabilir. Oyuncular polislerden, şirketlerden ve NetWatch'tan kaçarken birbirleriyle rekabet etmek için kaynaklarından yararlanmak zorunda kalacaklar.


Gangs of Night City ayrıca oyuncuların Johnny veya V'yi kontrol etmelerine olanak tanıyan tek oyunculu bir moda da sahip olacak.

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City, Kaynak Materyalin En İyi Özelliğine Sahip Çıktı

Cyberpunk 2077'nin hikayesi harika , ancak oyunun (ve bu konuda TTRPG'nin) gerçek gücü, içinde bulunduğu dünyadır. Mike Pondsmith ve CD Projekt Red, yoğun, dokulu, ayrıntılı bir evren yaratmayı başardı. çekici ve karmaşık ama daha da önemlisi inandırıcı. Night City'nin gerçek bir yer olduğu, oyuncular oyunu kapattıktan veya rakamları ve belgeleri topladıktan çok sonra bile varlığını sürdürdüğü hissi var. Bu unutulmaz, somut dünya, Cyberpunk 2077'yi bu kadar özel kılan şeydir ve bu nedenle Gangs of Night City, oyunun pek çok hayranı için muhtemelen mükemmel bir seçim olacaktır.

Gangs of Night City, Cyberpunk 2077'nin zaman zaman yeterince kullanılmayan çetelerine daha derinlemesine bir bakış sunmayı vaat ediyor ; bu, kaynak materyalin bu yönünü seven herkese hitap edecek bir önerme. Masa oyunu, Cyberpunk 2077 medyasının diğer parçalarının mükemmel bir alternatifi olmayabilir , ancak neonlarla dolu distopyanın daha geniş tarihi ve sosyal dinamikleriyle ilgilenenler için kesinlikle bir zevk olacaktır.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page