top of page

Cyberpunk 2077'nin Kojima OD Paskalya Yumurtası Açıklandı

Cyberpunk 2077 gizli kamera hücreleri ve Paskalya Yumurtalarıyla dolu, ancak oyuncular Hideo Kojima'nın yaklaşan korku oyunu OD ile ilgili bir tane bulduklarına inanıyor.

Cyberpunk 2077 hayranları , 2020 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, Hideo Kojima'nın yakında çıkacak olan OD oyunuyla ilgili yeni bir Paskalya Yumurtası ortaya çıkardıklarını düşünüyor . Yaklaşan bu korku oyunu, Kojima Productions ile Xbox Game Studios arasındaki işbirliğinin bir sonucudur ve resmi olarak The Game Awards 2023'te açıklanmıştır. Ancak Cyberpunk 2077'yi yeniden ziyaret eden oyuncular , Kojima'nın minyatür karakterinin konuştuğu diyalogun oyun OD'nin gelişimini ima ediyor olabilir , bu da bu Paskalya Yumurtası teaserının en az üç yıl daha işe yaramayacağı anlamına geliyor.

Cyberpunk 2077 , ünlülerin ortaya çıkmasıyla ünlüdür; oyunun en ikonik olanı Keanu Reeves'in Johnny Silverhand'i canlandırmasıdır ve Phantom Liberty genişletmesi, Idris Elba'nın canlandırdığı Solomon Reed'in tanıtılmasıyla bu yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuna eklenmiştir. Cyberpunk 2077 , bu ünlülerin yanı sıra içerik yaratıcıları Jesse Cox ve CohnCarnage'ın yanı sıra müzik sanatçısı Grimes gibi diğer küçük ünlülerin konuk oyuncularıyla da dolu. Hideo Kojima'nın Cyberpunk 2077'deki kamera hücresi , kolayca gözden kaçabileceği için en gizemli olanı olabilir ve karakterinin şifreli diyaloğu OD'nin gelişimine yeni bir ışık tutacak gibi görünüyor.


Cyberpunk 2077'nin Kojima Paskalya Yumurtası Göründüğünden Daha Fazlası Olabilir

Cyberpunk 2077'nin Hideo Kojima Paskalya Yumurtasını bulmak için oyuncuların oyunun ilk perdesindeki The Heist ana görevi sırasında dikkatli olmaları gerekecek. Bu görev sırasında V ve Jackie, Yadigarı Yorinobu Arasaka'dan çalmak için Konpeki Plaza'ya sızarlar ve bunu yapmak için Militech temsilcileri olarak kılık değiştirirler. Oyuncular Konpeki Plaza'ya ilk girdiklerinde, kendilerine tahsis edilen odaya gitmeden önce isteğe bağlı bir içki almak üzere otelin barına yönlendirilirler ve barı keşfetmek için biraz zaman ayıran oyuncular, Hideo Kojima'nın model aldığı ve seslendirdiği Hideyoshi Oshima karakterini bulacaklar .

Oyuncular bir dakika durup Oshima'nın söyleyeceklerini dinlerlerse, onun gerçek hayattaki Kojima'nın tartışabileceği şeylere çok benzeyen bazı şeyler söylediğini fark edeceklerdir. Cyberpunk 2077 dünyasında beyin danslarının yapabileceklerinin sınırlarını zorlamak istediğinden bahsediyor ve beyin danslarında gerçek, ham insan duygularını yakalayıp iletmek için Tokyo'da bir ekiple çalıştığını söylüyor. BD'ler Cyberpunk 2077'nin evreniyle sınırlı kurgusal bir araç olsa da , Kojima'nın bu diyalogda tartıştığı ayrıntılar onun oyun geliştirme felsefesine uygulanabilecek gibi görünüyor.


Kojima'nın Cyberpunk 2077'deki Paskalya Yumurtası Aşırı Gelişimi Nasıl Alay Etmiş Olabilir?


Her ne kadar Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldüğünde bu kamera hücresini gören çoğu hayran, Kojima'nın karakterinin genel olarak modern çağda gelişen medya ve eğlence hakkındaki görüşlerinden bahsettiğini varsaymış olabilir. Ancak geriye dönüp bakma lüksü, OD'nin tanıtım fragmanı yayınlandıktan sonra izlendiğinde bu diyaloğa tamamen yeni bir anlam kazandırıyor. Bu Cyberpunk 2077 Paskalya Yumurtasında Kojima'nın karakterinin tartıştığı gerçek, ham insan duygularını yakalama arzusu, OD'nin The Game Awards 2023 fragmanında gösterilen görüntülere ürkütücü derecede benziyor .

Bu fragman, garip bir cümle okuyan bir dizi karakter arasında geçiş yapıyor ve son çekimde bir karakterin gerçekten dehşete düşmüş bir çığlık attığını göstermeden önce fragman devam ettikçe gözle görülür şekilde daha rahatsız edici görünüyor. Bu fragmanın ilerleme hızı ve tasvir ettiği sahneler, Kojima'nın Cyberpunk 2077 karakterinin kamera hücresinde tartıştığı şeylerle neredeyse tamamen örtüşüyor . Bu kamera hücresinde Kojima , geliştiricinin OD'de oyunculara sunacağı bazı temaları potansiyel olarak ima ederek, mutluluk ve melankoli gibi karmaşık duyguları ve altta yatan kaygıyı sakinleştirmek gibi bir arada sergilemek istediğini söylüyor .

Comments