top of page

Cyberpunk 2077'nin Gelecekteki Sinematik Odaklanması Witcher İçin Ne İfade Edebilir?

Cyberpunk 2077'nin devamı sinematiklere özel bir vurgu yapacak ve bu da The Witcher serisinin iddialı geleceğini etkileyebilecek bir şey.

Hayranlar, halkın gözüne yeniden girmek için uzun ve çetin bir mücadelenin ardından nihayet Cyberpunk 2077'nin devamı olan Project Orion kod adıyla heyecanlanacak konumdalar . Ancak Cyberpunk 2077'nin devam filminde sinematiğe yapılan vurguya ilişkin son ayrıntılar, CD Projekt RED'in diğer büyük IP'si hakkında bazı soruların ortaya çıkmasına neden oldu.

Project Orion'un iş ilanlarına göre CD Projekt RED, Cyberpunk 2077'nin devamına daha sinematik bir açı , yani 'film ve oyunun benzersiz bir birleşimi' verebilecek bir Baş Sinema Tasarımcısı arıyor . Bu, Cyberpunk'ın sinematiklerden sapmasına zıttır , ancak yine de büyük ölçüde oyunun yaratıcı kararlarının çoğundan kaynaklanan bir şeydir. Keanu Reeves ve Idris Elba gibi ünlülerin oyuncu kadrosuna alınması, hipergerçekçi bir tasarım yaklaşımı ve hikaye ile karakterizasyona yapılan büyük miktardaki çalışma, Project Orion'un başlığın içeriğini sinematiklerle güçlendirmeye odaklanması için sağlam bir örnek oluşturuyor - gerçi Witcher bunu yapmalı mıydı ? aynı odak noktası tartışmaya açık.


Project Orion'un Sinematik Açısı The Witcher Serisi İçin Çok Şey Anlamlı Olabilir

The Witcher 4'ün bu yılın sonlarında üretime girmesi ve Project Orion ile aynı Unreal Engine 5 üzerinde çalışmasıyla , The Witcher'ın bir sonraki oyun serisinin Cyberpunk'ın yeni sinematik tarzından biraz etkilenmesi ihtimali oldukça yüksek. odak. CD Projekt'in bu alanda inkar edilemez derecede iddialı olduğu ve her iki franchise için de uzun yıllar geleceğe uzanan devasa planların olduğu belirtiliyor. Bu nedenle, Project Orion'un sinematik yönetmenliğinin en azından The Witcher serisini etkileme potansiyeli çok büyük.


CD Projekt RED'in Maliyetleri Yakında Düşmeyecek

The Witcher 4, film kalitesinde sinematik bolluğuna tam olarak yönelmese bile , oyunun görsel bir artışa ulaşması çok muhtemel. Yalnızca Unreal Engine 5'i kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda geliştirme ekibi, üretime hazır 403 geliştiriciyle hedef boyutunu çoktan aşmış durumda. CD Projekt'in 2023 Mali Yılı Kazanç Konferansına göre bu, şu anda Project Orion üzerinde çalışan sayının 8 katından fazla. Bunların hepsi The Witcher 4'ün Cyberpunk 2077 düzeyinde hipergerçekçi bir dönüşüme uğradığına işaret eden işaretler .

Bu nedenle, daha fazla sinema olsun ya da olmasın, Cyberpunk'ın kazandırdığı hırs artışı ve onun kurtuluş eğrisi, maliyetleri tavana vuracak şekilde ayarlandı. GamesIndutry.biz tarafından bildirilen 316 milyon dolarlık lansman öncesi bütçeye ek olarak Cyberpunk'ın feci lansmanını kurtarmak için yaklaşık 125,9 milyon dolar gerekti . Bu muazzam rakamlar, oyunun çıkış sırasındaki felakete rağmen milyonlarca satışla elde ettiği büyük başarı ile açıklanıyor. Pek çok kopyanın iadesi yapıldı, ancak gelirde bir azalmaya yetmedi. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda, bir sonraki Witcher oyununun sinematik yaklaşımı ne olursa olsun The Witcher 3'ün bütçesini gölgede bırakacağı neredeyse kesin .Cyberpunk, Witcher 4'e Ünlülerin Kadrolarını Alması İçin İlham Verebilir

Project Orion'da büyük, filme bitişik sinematiklere odaklanma, doğal olarak daha fazla ünlünün rol alması beklentisini beraberinde getiriyor. Ünlülerin oyuncu kadrosu Cyberpunk 2077'nin pazarlamasının büyük bir parçasıydı . Keanu Reeves, özellikle 'Nefes kesicisin!' diyerek oyunu herkesin bildiği bir isim haline getirdi. E3 2019'dan meme. Bir başka büyük isim olan Idris Elba da DLC Phantom Liberty için büyük bir çekim kaynağıydı . Bu kadro kesinlikle bütçeye ağır bir darbe vursa da karşılığını vermediğini söylemek zor.

Project Orion'un sinematikleri sayesinde getirilen A-lister'ların sayısı muhtemelen artacağından The Witcher 4'ün bu yönde etkilenmesi oldukça muhtemel. Franchise bu konsepte yabancı değil; Henry Cavill, Netflix'in The Witcher şovunda rol alıyor (yerini başka bir büyük yıldız olan Liam Hemsworth aldı), ancak oyunların kompozisyonunda bu ünlü faktörü daha az var. Ancak Cyberpunk, The Witcher 4'te ünlü oyuncu kadrosuna kapıyı sonuna kadar açtı ve öyle görünüyor ki Project Orion bu etkiyi daha da artıracak.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page