top of page

Cyberpunk 2077'nin Devam Orijinalin Crafting Sistemini Nasıl Sarsabilir?

Cyberpunk 2077 büyük bir seri olma yolunda ilerliyor ve Project Orion hikayenin bir sonraki bölümünü oluşturuyor. Cyberpunk 2077 Project Orion'un ne kadar değişeceği tam olarak belli olmasa da, birkaç önemli iyileştirmeden etkileneceği kesin ve bu da ideal bir devam deneyimiyle sonuçlanacak: selefinin genişletilmiş, yinelenen ve gösterişli bir versiyonu.


Ve Cyberpunk 2077'nin tüm güçlü yönlerine rağmen geliştirilecek çok yeri var. Kötü şöhretli lansman durumu bir yana, Cyberpunk'ın rol yapma deneyimini baltalayabilecek bazı donanım ve ilerleme sorunları var. Örneğin, oyun yağmacı-ateşçi yaklaşımını benimsiyor ve hemen hemen her fırsatta oyunculara teçhizat yağdırıyor; bu belki de yağmacı-ateşçi türünün hayranları için hoş bir özellik olsa da, daha fazlasını arayanlar için o kadar çekici değil. Bilenmiş RPG. Silah modlarının genellikle istatistikler ve oynanış üzerinde önemli olmayan etkileri olduğundan, oyunun donanım ve kişiselleştirme kullanımı da zaman zaman biraz sönük hissedebilir. İşlenebilir teçhizatın yanı sıra silah ve zırh modları, oyunun ganimet ve envanterle ilgili genel sorunlarını besliyor.

Project Orion, Cyberpunk 2077'nin İşçiliğini Yenileyebilir

Cyberpunk 2077'de İşçilik Ezici Olabilir

Cyberpunk 2077, oyuncuların halihazırda sahip oldukları ekipmanlar için güçlü silahlar, modlar, kıyafetler ve doğrusal yükseltmeler oluşturmasına olanak tanıyor ancak bu sistem, olabileceği kadar karmaşık veya tatmin edici değil. Bunun en büyük nedeni, oyunun yukarıda bahsedilen eşya ekonomisidir: Düşman NPC'lerin sağa ve sola üst düzey ganimetler bırakması nedeniyle, üretim teçhizatı gereksizdir. Yalnızca işçilik yoluyla elde edilebilecek silahlar, modlar veya kıyafet parçaları yoktur, dolayısıyla sistemle etkileşime geçmek için gerçek bir teşvik yoktur.

Sonuç olarak, zanaatkarlık tamamen pratik olmaya indirgenmiştir. Cyberpunk 2077 oyuncularının üretebileceği pek çok şey var , ancak çoğu oyuncu yalnızca aşağıdaki nedenlerden dolayı üretim yapacak:

  • Daha fazla cephane veya şifa öğesi oluşturmak için

  • XP kazanmak için

  • Bileşenleri satılabilir öğelere dönüştürmek ve girdaplar yapmak

  • Sattıkları veya kaybettikleri teçhizatı yeniden üretmek için

Bu tür sürünen, tekrarlayan oyun döngüsünü eğlenceli bulmak mantıksız değil - birçok sevilen hayatta kalma ve simülasyon oyununun oynanış temellerine benziyor - ancak tatmin edici bir işçilik mekaniği yapmıyor. Üretimin temel nedeni daha fazla mühimmat elde etmekse, o zaman oyun için bileşen üretmek yerine daha fazla cephane dağıtmak muhtemelen daha iyi olacaktır. Benzer şekilde, eğer bir oyuncu yalnızca XP veya girdaplar kazanmak için üretim yapıyorsa, o zaman sistem anlamsız ganimetleri nakde çevirme yöntemine indirgenir ve XP için öğütme veya öğeleri bir satıcıya satmayla aynı amaca hizmet eder. Bu çerçeve , Cyberpunk 2077'nin devam filminin geliştirebileceği bir çerçevedir .

Orion Projesi için Üretimin Geliştirilmesi

Project Orion'da işçiliğin nasıl iyileştirilip genişletilebileceği CD Projekt Red'in geliştirme ekibine bırakılmalıdır; stüdyo, sistemi olduğu gibi bırakmaya veya oyunun genel vizyonuna uymuyorsa tamamen kaldırmaya karar verebilir. Bununla birlikte, Crafting departmanında Project Orion'u Cyberpunk 2077'den daha iyi hale getirebilecek bazı genel ince ayarlar ve düşünceler var .

Öncelikle, işçiliğin oyunun üst dünyasında bulunmayan daha özel ödüllere yol açması gerekiyor. Oyuncuların üretebileceği her şey açık dünyada da bulunabiliyorsa, o zaman sistemi kullanmak veya ilgili becerilere, işçilik bileşenlerine vb. yatırım yapmak için yeterince güçlü bir teşvik yoktur. Benzer şekilde, zanaatkarlık, oyuncuların Cyberpunk 2077'nin en iyi donanımlarına rakip olacak, gerçekten benzersiz öğeler yapmalarına olanak tanıyarak daha ileri, daha derin özelleştirmeye giden bir yol olabilir . Bu şekilde, Project Orion'da işçilik yaratıcılığı teşvik edebilir ve sistemi hem dışsal hem de içsel olarak ödüllendirebilir hale getirebilir.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page