top of page

Cyberpunk 2077'nin Devam Filmi 'Film ve Oyunun Benzersiz Birleşimini' Sağlayacak

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CDPR, serinin bir sonraki oyununa sinematik çekicilik katabilecek tecrübeli bir kişiyi işe almak istiyor.

Geliştirici CD Projekt Red'in (CDPR) iş listesine göre Cyberpunk 2077'nin devamı yüksek bir sinematik bölüme sahip olabilir. Geliştirici, Cyberpunk 2077'nin devamı için film ve oyunu tek bir türde birleştirmeyi planladığı için bir sinema uzmanı arayışında gibi görünüyor .

Cyberpunk 2077'nin kötü şöhretli lansmanından ve sonunda Phantom Liberty DLC ile satın alınmasından bu yana , CDPR yoluna devam etti ve odağını serinin bir sonraki büyük adımına kaydırdı. Ekim 2022'de Polonyalı geliştirici, kod adı Project Orion olan bir devam oyunu planlarını doğruladı. Ve şimdi, görünüşe göre bir sonraki Cyberpunk oyunu için personel alımını artırdı .

Aktif bir iş ilanından da teyit edildiği üzere CDPR, Cyberpunk 2077'nin devamını "film ve oyunun benzersiz bir birleşimi" haline getirmeye yardımcı olacak bir Baş Sinema Tasarımcısı işe almak istiyor . İşin gerekliliklerinden birinin AAA oyun geliştirmede sekiz yıllık deneyim olduğu göz önüne alındığında , şirketin Project Orion'un önemli bir alanına emektar katkısı yapabilecek birini işe almak istediği açıktır. İş tanımına göre CDPR, ilk olarak 2022'de duyurulan yeni Boston ofisinde bu rol için işe alım yapıyor


Cyberpunk 2077'nin devamı, orijinal oyunun sinematik çekiciliğini ikiye katlayacak


Her ne kadar Cyberpunk 2077 heyecan verici bir olay örgüsüne sahip olsa ve popüler Hollywood ünlüleri Keanu Reeves ve Idris Elba'yı başrollerde oynasa da, pek de sinematik oyunlardan biri olmaya aday değil . Death Stranding ve Alan Wake 2 gibi yapımlar onu yalnızca bir farkla geçmekle kalmıyor, aynı zamanda sinematik açıdan da rakip filmlere rakip oluyor.

Bu açık, CDPR'nin ilk oyun için sinematik çekicilikten ziyade sürükleyiciliğe öncelik verme kararına bağlanabilir. Geliştiriciler, Cyberpunk 2077'deki ara sahneler için yeni bir "Sahne Sistemi" sunarak oyuncuların ara sahneler sırasında sabit bir kamera yerine serbestçe hareket edebilen bir kameraya sahip olmalarını sağladı. Bu, ara sahnelerde daha fazla özgürlüğe izin verse de, The Witcher 3: Wild Hunt gibi diğer CDPR oyunlarıyla karşılaştırıldığında daha az sinematik ara sahneye sahip olmak anlamına gelen bir ödünleşimdi

Bütün bunlardan sonra Cyberpunk 2077'nin devamı için CDPR'nin oyunun bu kısımlarında farklı bir yaklaşım benimsediği görülüyor . Project Orion'un öncelikler listesinde sinema kalitesinin daha da yükseldiği görülüyor ve devam filminde orijinaline göre daha fazla film benzeri an olacak.

2 görüntüleme0 yorum

Comentarios