top of page

Cyberpunk 2077'nin Çeteleri En Azdan En Güçlüye Doğru Sıralandı

CD Projekt Red'in Cyberpunk 2077'sinde Night City, bazıları diğerlerinden daha güçlü olmasına rağmen inanılmaz derecede tehlikeli çetelerle doludur.


Cyberpunk 2077 güçlü ve çoğu zaman korkutucu çetelerle dolu. Ancak bazıları göründüklerinden çok daha az güçlü, diğerleri ise V'nin hayal edebileceğinden daha ölümcül., oyuncuya Night City'nin karşı karşıya olduğu tehlikelerin yanı sıra bu berbat şehirdeki çok çeşitli çeteler ve şirketler hakkında bilgi veren çetelerin ve yan işlerin kullanılmasıdır.


Cyberpunk 2077'deki tüm çeteler korkutucu olsa da hepsi arzuladıkları güce sahip değil. V şehri süslediğinde birçoğu hala kendilerini geliştirmeye devam ediyor, diğerleri oyuncunun yardımıyla ikna ediliyor ve diğer çeteler onlarca yıldır sokaklarda başıboş dolaşarak masum insanların kalplerine korku salmalarına neden oluyor. Ancak korku her zaman güç anlamına gelmez ve bazen tanınmamak en iyi yoldur.

5 Şubat 2024'te Ritwik Mitra tarafından güncellendi: Cyberpunk 2077, video oyun tarihinin en felaket lansmanlarından birinin ardından aylarca/yıllarca meşhur kömürlerin arasında sürüklendikten sonra inanılmaz bir kurtuluşun tadını çıkardı. Neyse ki CD Projekt Red hatalarını kabul etti ve oyunu güncellemek, yeni içerik eklemek ve hatalarının çoğunu düzeltmek için yıllarını harcadı. Phantom Liberty'nin ve 2.0 Güncellemesinin gelişiyle Cyberpunk 2077 geri dönüşünü tamamladı ve bir kez daha hayranların beğenisine girdi. Hayranların göz atabileceği en iyi bilim kurgu RPG'lerinden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir ve Night City'deki muazzam ayrıntılar, oyundaki birçok çeteyle birleşerek bu şehir manzarasının canlı ve şiddetli bir şekilde hayata geçmesini sağlıyor.


Night City'deki Tüm Çetelere Genel Bakış

Çete Adı

Bölge

6. Cadde

Santo Domingo, Heywood

Aldecaldos

Çorak araziler

Hayvanlar

Batı Pasifika

girdap

Watson

Mox

Watson

Kumaş Pençeleri

Westbrook

Valentino'lar

Heywood

Voodoo Boys

Pasifik

Hayaletler

Çorak araziler

Barghest

Köpek kasabası

Çöpçüler

Hiçbiri


11 Mox


Aktif Konum(lar): Lizzie's Bar, Jig-Jig Caddesi, Kiraz Çiçeği Pazarı

 • Lider: Susie "Q"

 • Çete Gücü: 200-250

Mox, en iyi ahlaki değerlere ve hedeflere kolayca sahip olan daha küçük, daha yeni ve daha nazik çetelerden biridir, ancak onların kötü tarafına geçmek gerçek bir inişli çıkışlıdır. Çete , hayatını savunmasız kişileri, özellikle de seks işçilerini şiddetten ve tehlikelerden korumaya adayan striptiz kulübü sahibi Lizzie Borden'ın anısına kuruldu.


Ne yazık ki Mox'ların sayısının az olması ve koruma tarzı, onları güç ölçeğinde oldukça düşük olmaya zorluyor. Tehlikeli anlaşmalardan ve biraz şiddetten çekinmeseler de amaçları, hak etmedikleri sürece masum veya büyük insan gruplarını cezalandırmak değil.


Önemli Katılımlar

Corpo Lifepath'in başlangıç ​​görevi The Corpo-Rat , oyuncunun yolculuğuna Lizzie's Bar'da başladığını görüyor.
The Information'da V'nin Lizzie's Bar'ı ziyaret etmesi ve Evelyn Parker ile tartışması gerekiyor.

10 Hayvanlar


Aktif Konum(lar): Batı Pasifika

 • Lider: Sasquatch

 • Çete Gücü: 2.500-3.000

Hayvanlar, Night City'de esas olarak fedai ve koruma olarak çalışan bir çetedir , bu yüzden esas olarak kendilerini Arasaka'ya benzer şekilde mümkün olduğunca korkutucu göstermeye odaklanırlar . Oyuncu bir kulübe girmeye çalıştığında varlıklarının fark edildiği inkar edilemez olsa da, tam olarak çok fazla güce sahip değiller.

2.500 ila 3.000 arasında değişen çok sayıda üyeleri var. Günün sonunda barlarda ve kulüplerde daha güçlü çeteler için çalışıyorlar, koruyorlar ya da uğruna insanları dövüyorlar. Gözdağı verirken, kararları vermiyorlar ve hâlâ merdivenden yukarı çıkmaya çalışıyorlar.


Önemli Katılımlar

Beat on the Brat'taki en zorlu dövüşlerden birinde V, Animals'ın meraklı bir üyesi olan Rhino'ya karşı dövüşüyor.
I Walk the Line'da V'nin , Hayvanlar tarafından işgal edilen GIM'e sızması gerekiyor.

9 Çöpçüler


Aktif Konum(lar): Her Yerde... Ve Hiçbir Yerde

 • Lider: Çok sayıda

 • Çete Gücü: Bilinmiyor

Çöpçüler, adlarının gerektirdiğini yapar; ellerine geçen herkesin implantlarını toplarlar, böylece kısa sürede para karşılığında satabilirler. Kurbanlarının kim olduğunu pek umursamıyorlar ve kurumsal patronlardan masum seyircilere kadar herkese saldırıyorlar. Kimse güvende olmadığı için bu onları çok korkuluyor ve bir miktar güçlü kılıyor, ancak sonuçta tüm gücü elinde bulunduranlar onlar değil.


Kendilerine ait diyebilecekleri bir alan yok, bunun yerine avlanmak ve birinci sınıf bir kurban için sokaklarda dolaşıyorlar. Eğer iş Night City'nin tamamını yöneten tek bir çeteye gelirse , birçok oyuncu ve vatandaş bu çeteyi desteklemez çünkü onlar sonuçta sıradan hırsızlar ve katiller gibi sokaklarda dolaşırlar, bu çılgın yere ne olacağı konusunda hiçbir söz hakları yoktur.


Önemli Katılımlar

Lifepath önsözünden sonraki ilk görev olan Breaking Through'da V, Sandra Dorsett'i kurtarmak için bir Scav sığınağına sızıyor.
Disasterpiece'de V'nin Evelyn'i kurtarmak için bir Scav binasına sızdığı görülüyor.


8 Valentino


Aktif Konum(lar): Heywood

 • Önder: Gustavo Orta ve Zoe Alonzo

 • Çete Gücü: 6.000

Valentino'lar kesinlikle iyi biliniyor ve saygı duyuluyor. Yerel halkı eğlendirmek ve mutlu etmek için yaptıkları sokak partileri, drag yarışları ve diğer aktiviteleri nedeniyle Heywood'da şaşırtıcı derecede seviliyorlar . Güç eksikliğini saygı ve sayıyla telafi ediyorlar; tahmini çete büyüklükleri 6.000 kişi civarında.

Eğlenceli ve kendilerine sorun çıkarmayanlara karşı nispeten nazik olsalar da, çoğu kişinin görmek isteyebileceği türden bir güce sahip değiller. Yine de bağlılıkları ve sayıları onlarla uğraşmayı zorlaştırıyor.


Önemli Katılımlar

On a Tight Leash adlı gösteride V, Valentinos ve Arasaka arasında Militech'i suçlamak için yapılan gizli anlaşmayı içeren bir komployu ortaya çıkarır.
Heroes görevinde Jackie'nin cenazesi sırasında Valentinos'un lideri, çetenin bir üyesi aracılığıyla selamlarını iletir.


7 Aldecaldos


Aktif Konum(lar): Çorak Bölgeler

 • Lider: Saul Bright (ve muhtemelen Panam Palmer)

 • Çete Gücü: 10.000+ (Night City'de 500-600)

Çorak Toprakların sevgili Aldecaldos'u. Birçok oyuncu bu çeteye ve onun baş belası Panam Palmer'a bayılıyor. Bu çetenin Night City bölgesinde sadece 500-600 civarında üyesi varken, kenar mahallelerin küçük bir kısmına hakim durumda.

Şirketlere sorun çıkarmayı severler ve eğer kişi ödemeyi kabul ederse çoğu işi yapmaya hazırdırlar. Çok fazla araziye sahip değiller ve genellikle Night City'ye doğru genişlemekle ilgilenmiyorlar, bu da onların güç merdiveninin ortasında kalmalarına olanak tanıyor. Bu onlara çok yakışıyor gibi görünüyor.


Önemli Katılımlar

Panam ile yapılan çeşitli görevler, Aldecados'u büyük bir kapasiteye dahil ediyor; bunlara Otoyolun Kraliçesi de dahil .
V , I'll Fly Away'de Mitch'in ölen yoldaşı Scorpion'u patlayıcı bir şekilde uğurlayabilir .

6 6. Cadde


Aktif Konum(lar): Santo Domingo, Heywood

 • Lider: Will Gunner

 • Çete Gücü: 2.300

6. Cadde, yok etmeye yemin ettikleri şeye dönüşen oldukça ironik bir grup. NCPD reddettiğinde askeri tarzdaki çeteleri ayağa kalktı ve adalet için savaştı . Ancak girişimlerinde Santo Domingo'yu ele geçirirken kendilerini beğenmiş ve özverili hale geldiler .

Bu kadar alana sahip olmak, sahip oldukları tüm askeri eğitimin yanı sıra güçlü bir güç unsurunu da beraberinde getiriyor. Genişlemek ve daha fazla gücü ele geçirmek için tüm araçlara sahipler ve büyük olasılıkla bunu deneyecekler. Korkutucu olan şey, ne kadar acımasız olabildiklerine rağmen başarılı olabilmeleridir.


Önemli Katılımlar

Stadium Love'da V , 6th Street ile çatışmaya girebilir veya bir atış yarışmasına katılabilir. Tüm puanları alan oyuncular "Divided We Stand" adlı özel bir SMG alırlar.
Life's Work konserinde V'nin, 6th Street üyeleri tarafından korunan bir müşteriden özel yapım bir araba çalması gerekecek.

5 Hayaletler


Aktif Konum(lar): Çorak Bölgeler

 • Lider: Köpek Katili

 • Çete Gücü: 300-1.200

Wraith'ler Night City'nin içinde çok güçlü görünmeyebilir, ancak dışarıda onlardan korkuluyor, saygı duyuluyor ve ne pahasına olursa olsun kaçınılıyor. 300 - 1.200 kişiden oluşan bu sürgün göçebe çetesi şehrin dış mahallelerinde dolaşarak şiddetli baskınlar düzenleyerek terör ve yıkıma neden oluyor.

Night City'de öne çıkmasalar da, neredeyse tüm kenar mahallelere sahipler ve eğer bölgelerini genişletmeyi seçerlerse kesinlikle bir etki yaratabilirler. Korkunç kıyafetleri ve şiddet eğilimleriyle kesinlikle gözden kaçmıyorlar ve birçok oyuncu bu korkutucu çeteyle bazı korkutucu karşılaşmalar yaşadı.


Önemli Katılımlar

Big Pete's Got Big Problems adlı gösteride V, Pete'in onlarla çalışmasını engellemek için Wraith'lerin yaşadığı bir garaja girer.
Riders on the Storm'da V'nin Saul'u kurtarmak için bir Wraith kalesine sızması gerekiyor.

4 Voodoo Boys


Aktif Lokasyon(lar): Pacifica

 • Lider: Brigitte ve Wilky Laguerre

 • Çete Gücü: 50-250

Night City'de sinsi sinsi dolaşan çetelerin çoğu gaddar, şiddet yanlısı ve çoğu zaman o kadar gelişmiş ki öldürülmeleri neredeyse imkansız. Voodoo Boys ise tam tersi. Onlar , bu kadar teknoloji odaklı bir dünyada tehlikeli olmanın da ötesinde olan bilgisayar korsanları ve ağ dolandırıcılarıdır.

Görünürde görünmeyebilirler ama eğer isterlerse ve tüm becerilerini bir araya getirirlerse, bu tüm çeteler, şirketler ve siviller için yıkıcı olur çünkü fırsatları aslında sonsuzdur. Bilgilere sızabilir, bir insana kötü amaçlı yazılım yükleyebilir ve her türlü yıkıma neden olabilirler. Sonuçta V için Voodoo Boys en büyük tehdit olmasa da bu çete çoğu kişinin düşündüğünden daha fazla güce sahip.


Önemli Katılımlar

Oyuncular M'ap Tann Pelen'de Voodoo Boys ile yakın bir şekilde etkileşime giriyor .
Bir diğer ana görev olan Transmission'da V bir kez daha Voodoo Boys ile birlikte çalışıyor.

3 Girdap


Aktif Lokasyon(lar): Northside

 • Lider: Royce, Brick veya Patricia (oyuncunun eylemlerine bağlı olarak)

 • Çete Gücü: 1.300

Maelstrom oyundaki en saygın ve korkulan çetedir . Watson'ın çoğuna hakimler ve V'nin dahil olduğu hemen hemen her işte payları var gibi görünüyor. Night City'deki operasyonların çoğunu onlar yönettikleri için adları herkesin sayamayacağı kadar çok anılıyor ve hepsi bu, çünkü çok ölümcüller ve korkuluyorlar. o tuhaf ve köhne şehirde yaşayan herkes.

Maelstrom, oyundaki en güçlü çetelerden biridir ve 1.300 civarındaki bir nüfusla bile başa çıkmak kesinlikle zordur. Bunlar , vücutlarına güçlü ve yasa dışı siber yazılımlar yerleştiren , genellikle onları hızlı, ölümcül ve neredeyse durdurulamaz hale getiren, teknoloji aşığı makinelerdir . Eğer bu çete Night City'i ele geçirmek isteseydi çoğu kişi muhtemelen buna izin verirdi.


Önemli Katılımlar

İlk ana görevlerden biri olan The Pickup , oyuncuların Maelstrom ile son derece farklı sonuçlara yol açabilecek bir anlaşma müzakere etmesini sağlıyor.
Bu maceradaki olaylar , V'nin Maelstrom kulübü Totentanz'a gitmesiyle İkinci Çatışmanın nasıl oynanacağını yönetiyor.

2 Kumaş Pençeleri


Aktif Lokasyon(lar): Westbrook

 • Lider: Jun Azegami ve Marcus Ichida

 • Çete Gücü: 5.500

Tyger Claws'ın Cyberpunk 2077'deki en güçlü çete olması şaşırtıcı gelebilir , ancak en büyük ipucu onların kim tarafından finanse edildiğidir. Her şeyden önce, bunlar yaklaşık 5.500 ölümcül eğitimli suikastçıdan oluşan bir çetedir. İkinci olarak Westbrook, Japantown, Charter Hill, Watson, Kabuki ve Little China'nın sahibidirler. Üçüncüsü, tek ve tek Arasaka tarafından finanse ediliyorlar!

Ülkedeki en büyük şirket tarafından finanse edilen bir çete olmak, özellikle askeri düzeyde siber yazılımlara , silahlara, verilere ve güçlerinin hızla artmasına neden olan üst düzey işlere erişim elde ettikleri için, güce çılgınca bir destektir. Tyger Pençeleri radarın altından uçar ama inanılmaz derecede güçlüdür. Onlarla bir kez uğraştığınızda, tüm ekibiniz ve tüm şirketiniz bu günü son gününüz yapmaya hazır hale gelir.


Önemli Katılımlar

V, Balık burcundaki Tyger Pençeleri'nin üst kademesindekilerle etkileşime girer .
The Highwayman görevi tamamlandığında oyuncuları benzersiz bir Tyger Claw motosikletiyle ödüllendiriyor

1 Barghest


Aktif Konum(lar): Dogtown

 • Lider: Kurt Hansen

 • Çete Gücü: Bilinmiyor

Phantom Liberty'nin gelişiyle oyuncular Dogtown, NUSA ve Barghest etrafında dönen oyunda tamamen yeni bir maceraya atılabilirler. Bu çete, Pacifica'nın daha önce Savaş Bölgesi olarak bilinen bir bölümünü ele geçirdi ve burayı kurumsal kültüre karşı durmayı amaçlayan kanunsuz bir sığınağa dönüştürdü, ancak sonunda kendi iyiliği için fazlasıyla kaotik hale geldi.

Barghest'in lideri Kurt Hansen'in bu bölgedeki maceraları sırasında V'nin önünde duran iğrenç bir adam olmasının pek de faydası yok. Oyun, bu kanunsuz bölgedeki şiddet ve sefahat eylemlerinden keyif alan soğukkanlı suçlularla dolu, bu da V'nin bu yeni bölgeyi keşfederken onlarla başa çıkmasını oldukça zorlaştırıyor.


Önemli Katılımlar

Balls to the Wall'da oyuncular , kötü bir durumdan kurtarılması gereken çaresiz bir Barghest acemisiyle karşılaşırlar.
You Know My Name'de oyuncuların Barghest'in karargahı olan Black Sapphire'e sızdığı görülüyor.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page