top of page

Cyberpunk 2077: Her Yapının İhtiyacı Olan 10 Temel Avantaj

Yapı işçiliği, Cyberpunk 2077'nin deneyselliği ve keyfi için olmazsa olmaz bir unsurdur . Phantom Liberty ve Güncelleme 2.0'ın yayınlanmasından bu yana, Nitelikler ve Avantajlar , her zamankinden daha güçlü hale getirmek için yeniden işlendi ve elden geçirildi ve bu da nihai V'yi üretmeye daha fazla vurgu yapılmasını sağladı.


Oyuncular Cyberpunk 2077'ye yolculuklarına başlarken veya Night City ve Dogtown'da deneyimli olanlar için, Cyberpunk 2077'deki en önemli Perk'leri özellikle belirtmekte fayda var çünkü oyuncular Öznitelik Puanlarını sıfırlayamıyor ancak Perk'lerini sıfırlayabiliyorlar. Bu Perk'ler edinildiğinde, oyuncular Night City'de hayatta kalma konusunda daha iyi bir şansa sahip olacaklar .


10 Ağrı kesici

Savaşta Yavaş Sağlık Yenilenmesine İzin Verir

 • Nitelik Ağacı: Gövde

 • Gereksinimler: Vücutta 4 Nitelik Noktası

 • Açıklama: Savaşta yavaş Can Yenilenmesinin kilidini açar.

Savaş başladığında, oyuncuların onları iyileştirecek birkaç Sağlık Öğesi dışında hiçbir şeyleri kalmaz, bunlar kullanıldığında bekleme süresine alınır. Bunu durdurmak ve bir B planına güvenmek için, Ağrı Kesici Avantajı tam anlamıyla bir cankurtaran olacak. Ağrı Kesici, savaşta Sağlık Yenilenmesi'ni açar ve yavaş olsa da yine de etkilidir.

Bu Perk aktif olduğunda, oyuncular siper arkasında kalabilir ve onsuz yapabileceklerinden biraz daha fazla can kazanabilirler. Bu can bir iyileştirme eşyasından daha yavaş olabilir, ancak kesinlikle o bir veya birkaç mermiyi durduracaktır.


9 Bir Kişilik Ordu

Yakındaki Düşmanlara Bağlı Olarak Sağlık Yenilenmesini Hızlandırın

 • Nitelik Ağacı: Gövde

 • Gereksinimler: Painkiller Perk

 • Açıklama: Yakındaki her düşman için +%10 Can Yenilenme Oranı.

Oyuncular savaşta kendilerine yardımcı olacak yoldaşlara sahip olamadıkları için, Army of One onlar için olmazsa olmaz olacak çünkü yakındaki her düşman için Sağlık Yenilenme Oranını %10 artıracak. Çoğu karşılaşmada çok sayıda düşman olduğu için oyuncular Sağlıklarını kısa sürede geri alabilirler.

Bu Perk'teki temel sorun, oyuncuların Can Yenilenme Oranının, ceset düşürmeye başladıklarında düşecek olmasıdır. Yine de, oyuncular bunun gerçekleşmesi için yeterli hedefi ortadan kaldırdığında, tehdit en iyi ihtimalle önemsiz olacaktır.


8 Kaygan

Hareket Halindeyken Atış Yapmak Zorlaşıyor

 • Nitelik Ağacı: Refleksler

 • Gereksinimler: Reflekslerde 4 Nitelik Puanı

 • Açıklama: Ne kadar hızlı hareket ederseniz, düşmanların sizi vurması o kadar zorlaşır. Etki, Dashing, drodging, slip, sprinting ve vaulting sırasında artar.

Oyuncuları silahlı çatışmanın ortasında biraz daha hareket etmeye teşvik edecek olan Slippery Perk ile Neo gibi olun. Oyuncular hareketsiz durmak istemeyeceklerdir, çünkü bu onları Night City'de onları rahatsız edecek olan ezici ve zorlu düşmanlar için kolay bir hedef haline getirir.


Bunun yerine, Kayganlık Avantajı, oyuncunun hareket etmeye devam edebilecek kadar çevik olduğu sürece vurulmasını zorlaştıracaktır . İyi bir nişanla, oyuncular asla ayaklarını aynı noktada tutmak zorunda kalmayacak ve bol miktarda mermi uçup gidecektir.

7 Kas Hafızası

Koşarken Silahları Yeniden Yükle

 • Nitelik Ağacı: Refleksler

 • Gereksinimler: Kaygan Avantaj

 • Açıklama: Koşarken, kayarken ve atlarken silahlarınızı yeniden doldurmanıza olanak tanır.

Çoğu modern nişancı oyununda, koşmanın yeniden yüklemeyi iptal ettiğini görmek şaşırtıcıdır. Neyse ki, Kas Hafızası Avantajı Cyberpunk 2077'ye o modern hissiyatı getirecek ve V'nin koşarken yeniden yükleme yapabilmesi sayesinde her zaman hareket halinde kalmasını sağlayacak.

Silahı yeniden doldururken çevik hareketler yapma yeteneği, çatışmayı daha da zorlaştırıyor ve V'nin efsanevi bir paralı asker olmasını sağlıyor; çünkü hiçbir şey onları boş bir şarjörle uğraşmaktan alıkoyamıyor, hatta engellerin üzerinden atlaması gerektiği gerçeği bile.

6 Kısa çizgi

-20% Kaçınma ve Atılma Dayanıklılığı

 • Nitelik Ağacı: Refleksler

 • Gereksinimler: Kaygan Yetenek ve Reflekslerde 9 Özellik Puanı

 • Açıklama: Kaçınma ve atılma için -%20 dayanıklılık maliyeti. Atılma yeteneğini açar.

Atılganlık, savaşın geleceğidir ve bu yetenek bunu bilir. Atılganlık Yeteneği edinildiğinde, oyuncular savaşlar sırasında hareket hızında iyileştirmeler görecekler. Hareketli ve çevik kalmak, silahlı çatışmaları kazanmanın ve yakın dövüş silahlarını savurmanın anahtarıdır , bu nedenle güçlü bir savaş arzusu olan oyuncular bu Refleks Yeteneğine yatırım yapmak isteyecektir.

Kaçma için dayanıklılık maliyetindeki azalma güzel, ancak harcanan ekstra bir Perk Puanı'nın kaçma yeteneğini bir atılma ile değiştirecek olması bunu daha da iyi hale getiriyor. Atılma, oyuncuların daha uzak mesafelere, daha hızlı ve düşmanların tamamen ıskalama şansının daha fazla olmasını sağlayacak.


5 Araba korsanı

Araçlara Hack Atma

 • Nitelik Ağacı: Zekâ

 • Gereksinimler: Zekada 4 Nitelik Puanı

 • Açıklama: Araç hızlı hilelerini açar, uzaktan kontrolü ele geçirmenize, alarmları çalıştırmanıza ve hatta havaya uçurmanıza olanak tanır.

Hackleme herkes için değildir, özellikle de bazı oyuncular Sandevistan ile zamanı yavaşlatmayı tercih ettiğinde. Yine de, hızlı hackleme yapıları arzusunda olanlar için, Intelligence ağacına hızlı bir yatırım yapmak harika ödüller getirecektir. İlk edinilen Perk'lerden biri , araçlarda hızlı hacklemeler kullanmalarına izin verecek olan Carhacker'dır .

2.0 Güncellemesi araçlara taretleri tanıttığından, Carhacker, silahlara sahip çete ve polis araçları için çok eğlenceli olabilir ve V'nin bu araçları kendi emirlerini yerine getiren ölüm makinelerine dönüştürmesine olanak tanır. Üstelik, aracın uzaktan kumandalı olması nedeniyle güvenli bir bölgeden şaşırtıcı bir katliam gerçekleştirebilirler.4 Siberle İlgili Her Şey

+10% Siber Yazılım Değiştiricileri, -20% Siber Yazılım Kapasite Maliyetleri

 • Nitelik Ağacı: Teknik Yetenek

 • Gereksinimler: Teknik Yetenekte 9 Nitelik Puanı

 • Açıklama: Tüm siber donanım istatistik değiştiricilerine %10 artış. Deri Sistemi ve İskelet'teki siber donanım için %20 Siber Donanım Kapasitesi maliyeti.

Cyberware , Night City'nin DNA'sının ve Cyberpunk 2077'de en güçlü olmak isteyenlerin ayrılmaz bir parçasıdır . Bu nedenle, Teknik Yetenek'e yatırım yapmak ve Her Şey Siber'e ulaşmak oldukça önemlidir. Bu Avantaj elde edildiğinde, oyuncular, cyberware istatistiklerine %10 bonus ve Integumentary System ve Skeleton yuvaları için Cyberware Kapasitesi maliyetinde %20'lik büyük bir düşüş sayesinde Cyberware yeteneğinde büyük bir artış görecekler.

.

Integumentary System ve Skeleton cyberware slotları V için oldukça pahalıdır ve bu da idare edilmesini zorlaştırır. Bu nedenle, bu Perk, V'yi bir cyberpsycho'ya dönüştürmeden veya tam potansiyellerini sınırlamadan bu cyberware modüllerinin çalıştırılmasını kolaylaştırmak için bir bonus sağlayacaktır.


3 Chrome Anayasası

-%5 Deri Sistemi ve İskelet Siber Donanım Yuvalarını Doldurmak İçin Gelen Hasar

 • Nitelik Ağacı: Teknik Yetenek

 • Gereksinimler: Tüm Siber Avantajlar

 • Açıklama: Tüm Deri Sistemi ve İskelet siber donanım yuvaları doluysa gelen hasar %5 azalır.

Kalıcı bir hasar azaltma ve Integumentary System ve Skeleton cyberware slotlarına tam yatırım yapmak için bir sebep her zaman harika bir fikirdir. Cyberware, yapılar için olmazsa olmazdır ve oyuncular V için yeni Chrome'a ​​yatırım yaptıklarında, anında gelişmeyi göreceklerdir. İster daha iyi zırh ister ek bir özellik seti olsun, V güçlü bir cyberpsycho olabilir ve Chrome Constitution tarafından daha da desteklenebilir.

%5'lik bir hasar azaltma en etkileyici Yetenek gibi görünmese de, bu hasar azaltma en çok ihtiyaç duydukları anda hayatlarını kurtarabilir. Teknik Yetenek Niteliği ağacına yatırım yapmak her zaman akıllıca bir fikirdir ve bu Yetenek sadece bir başlangıçtır.2 Savaşa Tutkun

Etkisiz Hale Getirilen Düşmanlara Göre Sağlık Eşyalarını ve El Bombalarını Yeniden Yükle

 • Nitelik Ağacı: Teknik Yetenek

 • Gereksinimler: Teknik Yetenekte 4 Nitelik Puanı

 • Açıklama: Bir düşmanı etkisiz hale getirdikten sonra Sağlık eşyalarının ve el bombalarının anında %5 oranında yeniden şarj edilmesi.

Sağlık öğeleri Güncelleme 2.0'dan sonra farklı çalışıyor ve artık tek seferlik tüketilebilir öğeler değiller. Bunun yerine, oyuncular bir Sağlık öğesi ve bir el bombası kullanımı başına bir bekleme süresine sahip olacaklar. Bu nedenle, Glutton For War gibi bir şey, her bir öldürmenin hem Sağlık öğelerine hem de el bombalarına şarj ölçerlerinin %5'ini kazandıracağı için oyun tarzlarını gerçekten tamamlayacak.

Bu, oyuncuların kısa sürede ek bir iyileşme seçeneğine ve yıkıcı bir patlayıcı fırlatma yeteneğine sahip olacağı anlamına gelir. Bu iki yetenek her oyun için standarttır, çünkü her karşılaşma hacklenemez veya gizlilikle geçilemez.


1 Kedigillerin Ayak Hareketleri

Çömelirken Daha Hızlı Hareket Edin

 • Nitelik Ağacı: Harika

 • Gereksinimler: Cool'da 4 Öznitelik Puanı

 • Açıklama: Çömeldiğinizde: +%15 Hareket Hızı, +15 Azaltma Şansı.

​​​​​​Cyberpunk 2077'deki birçok durum gizlilik yoluyla halledilebilir. Çatışmaya girmek her zaman oyuncuların istediği bir seçenek değildir, bu nedenle gölge gibi gizlice dolaşma seçeneği Feline Footwork'ü mükemmel bir giriş noktası haline getirir. Bu Perk ellerindeyken oyuncular normalden %15 daha hızlı çömelecekler.

Bu makul bir miktar gibi görünmeyebilir, ancak pratikte fark yaratır. Oyuncular, düşmanlarla dolu sıkı örülmüş binalarda düşmanların yanından gizlice geçebilecek ve bu küçük hız patlaması onları çete üyelerinden oluşan bir orduya maruz kalmaktan kurtarabilir.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, karanlık bir gelecekte güç, gösteriş ve vücut modifikasyonu çılgınlığına kapılmış Night City kümekentinde geçen bir açık dünya aksiyon macera hikâyesidir.

Platform(lar)

PC , Xbox One , Stadia , PS4 , PS5 , Xbox Series S , Xbox Series X

Piyasaya sürülmüş 10 Aralık 2020

Geliştirici(ler) CD Projekt Kırmızı

Tür(ler) RPG , Aksiyon


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page