top of page

Cyberpunk 2077 Geliştiricisi Neden Yeni Bir Game Plus Seçeneğinin Olmadığını Açıkladı

Cyberpunk 2077'nin baş görev tasarımcısı, geliştiricilerin neden New Game Plus modunu eklemediklerini açıkladı. Pek çok hayran muhtemelen günümüzün Cyberpunk 2077'sinin, stüdyo CD Projekt Red'in 2020'de piyasaya sürülen ve o zamandan beri çok sayıda yama, içerik güncellemesi ve hatta devasa bir güncelleme alan bilimkurgu aksiyon RPG'sinin kötü şöhretli sorunlu versiyonuyla kıyaslanamaz olduğunu düşünüyor. genişleme paketi. Ancak New Game Plus seçeneği, eklenen özellikler listesinde gözle görülür şekilde eksik kalıyor ve bir geliştiriciye göre, bunun uygulanmasının zor olmasının nedenleri var.

Felaket yaratan lansmanına rağmen Cyberpunk 2077 artık oyuncular ve eleştirmenler tarafından harika bir oyun olarak kabul ediliyor; bunun büyük ölçüde, piyasaya sürülmesinden yıllar sonra bile onu geliştirmeye devam eden geliştiriciler sayesinde olduğu ortaya çıktı. Oyunun arkasındaki ekip çabalarının çoğunu hataları düzeltmeye ayırırken, Cyberpunk 2077 ayrıca araç savaşı, yeni kozmetikler ve popüler animasyonlu Cyberpunk: Edgerunners animesinden ilham alan silahlar ve çeşitli özellikler ekleyen birkaç ücretsiz büyük güncelleme de aldı. erişilebilirlik seçenekleri. Devasa Phantom Liberty genişlemesinin yanı sıra sürekli iyileştirmelerle birlikte, oyuna ilişkin kamuoyunun görüşü yıllar içinde yavaş yavaş değişti ve Cyberpunk 2077'nin Mayıs 2024'te son derece olumlu kullanıcı incelemeleri almasıyla sonuçlandı.Bununla birlikte, yeni metro sistemi ve V'nin siber yazılım cephaneliğine yapılan yeni güçlü eklemelere rağmen , Cyberpunk 2077'nin büyük güncellemelerinde gözle görülür şekilde eksik olan bir şey New Game Plus özelliğiydi ve baş görev tasarımcısı Pawel Sasko bunun iyi bir nedenden dolayı olduğuna inanıyordu. DualShockers'a verdiği röportajda Sasko , Cyberpunk 2077 geliştiricilerinin nasıl gereksiz şişkinliklerden arınmış bir oyun yaratmak istediklerini anlattı ve oyundaki her öğenin kusursuz bir şekilde birbirine nasıl uymasını istediklerini vurguladı.

Cyberpunk 2077 Geliştiricileri Yeni Game Plus Moduna Sığamadı

Oyunun uyumlu tasarımı göz önüne alındığında Sasko, New Game Plus modu için geliştiricilerin kolektif vizyonuyla çelişmeyecek şekilde yer bulmanın zor olduğunu, bunun da özelliğin tam potansiyeliyle kullanılması için büyük değişiklikler gerektireceği anlamına geldiğini iddia etti.Baş görev tasarımcısı sonuçta sorunun New Game Plus'ın diğer oynanış unsurlarıyla uyumsuzluğundan kaynaklandığı sonucuna vardı ve Sasko ayrıca Cyberpunk 2077'nin tekrar oynanabilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulduğunu ve oyuncuları sonraki oyunlarında başka seçenekleri denemeye teşvik ettiğini belirtti.

Cyberpunk 2077'nin geliştirilmesi sona erdiğinde , New Game Plus modunun resmi olarak piyasaya sürülmesi pek mümkün görünmüyor. Ancak serinin geleceği, CD Projekt Red'in halihazırda Cyberpunk 2077 kod adlı Project Orion'un devamı üzerinde çalıştığını bilmenin cesaretini gösteren hayranlar için hala umut vaat ediyor .

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page