top of page

Cyberpunk 2077 Devam Projesi Orion Hakkında Şu ana Kadar Tüm Söylentiler ve Sızıntılar

Her ne kadar piyasaya sürülmesinden çok uzak olsa da, CDPR'nin Cyberpunk 2077'sinin heyecanla beklenen devamı olan Project Orion hakkında spekülasyonlar şimdiden dönüyor.

Beklemek dayanılmaz olabilir ama Cyberpunk 2077'nin devamı geliyor. CD Projekt Red'in devamı bir süre daha gelmeyebilirken, oyun şimdiden söylentiler ve heyecanla çevrelenmiş durumda. Gelişme henüz duyurulmasına rağmen Cyberpunk 2077'nin devamı hakkında çok fazla tahmin var. Yeni oyun motoru ve işçilik sistemi gibi bazı ayrıntılar doğrulanırken, diğerleri daha gizemli. Bu gizemli hava, Project Orion kod adlı devam filmi hakkında spekülasyonlara yol açıyor.

Cyberpunk'ın renkli bir geçmişi var. Cyberpunk: 2077'nin ilk fragmanı 2013'te yayınlandı; Oyunun nihayet piyasaya sürülmesi 7 yıl daha sürdü. Oyun piyasaya sürülmesinin ardından, bir dizi güncelleme onu güvenilir bir şekilde oynanabilir hale getirene kadar, aksaklıklar ve çökmeler de dahil olmak üzere büyük teknik zorluklar yaşadı. Yine de oyun, 1980'lerin sonlarındaki masa üstü RPG oyunundan uyarlanan inanılmaz derecede zengin bir dünyadan yararlandı. Cyberpunk ayrıca muhteşem bir şekilde oluşturulmuş grafikleri ve özelleştirilebilir baş karakteriyle de bir nimet oldu. Bu güçlü yönler, Cyberpunk'ın bugüne kadarki en başarılı satış sürümlerinden birini deneyimlemesini sağladı.


Orion Projesinin Şu ana Kadar Bilinen Detayları

Geçtiğimiz yılın eylül ayında Cyberpunk'ın tek DLC'si Phantom Liberty'nin piyasaya sürülmesinin ardından bir sonraki Cyberpunk oyunu hakkında bilgi alma iştahı arttı . Onaylanan bir detayın motorla ilgili olduğu belirtildi.


Cyberpunk Oyun Motoru Değiştirildi

Project Orion , Epic Games ve CD Projekt Red ortaklığının bir parçası olarak Unreal Engine 5 üzerinde çalışacak . Bu kesinlikle Cyberpunk devam filminin hissini etkileyecektir ve Unreal 5'in dünya bölümü ve geometri araçlarının güvenilirliği göz önüne alındığında, geliştirme sürecini bile hızlandırabilir. Project Orion, CDPR'ye ve Cyberpunk 2077'nin geliştirilmesine ev sahipliği yapan Polonya'nın aksine, CD Projekt Kuzey Amerika şubesi tarafından Amerika Birleşik Devletleri ve Vancouver'da da geliştirilecek .


Cyberpunk 2077 Oynanışındaki Düzenlemeler

Söylentiler ve sızıntılar, Project Orion'daki değişikliklerin yeni oynanış öğeleri içereceğini öne sürüyor. CDPR tarafından Orion'un geliştirilmesi için yakın zamanda yayınlanan bir iş ilanında yeni bir üretim sisteminin tanıtımına atıfta bulunuluyor. Cyberpunk 2077 zanaatkarlık sistemi, kıyamet sonrası estetiğini bu kadar çekici kılan şeyin bir parçası olsa da , tamamen yeni bir zanaatkarlık sistemi, Cyberpunk evreninde tamamen farklı bir dünyayı göstermenin harika bir yolu olabilir .

Kıdemli Sinema Tasarımcısı için bir CDPR iş ilanı, Orion'un etkileşimli diyalog sahnelerinin yanı sıra etkileşimli olmayan ara sahneler de içereceğini ima ediyor. Bu, Cyberpunk 2077 ve Phantom Liberty'deki ara sahnelerin önemiyle tutarlı olacaktır ve dünya inşasının ve hikayenin Orion için de aynı derecede önemli olacağını ima etmektedir.

PC Gamer'la yapılan bir röportaja göre Orion, The Witcher'ın evrimini taklit etmeye çalışacak . Bu röportajda Anlatı Direktörü Igor Sarzyński, The Witcher'ın taksitlerindeki ilerleme gibi Orion için de Cyberpunk'ta halihazırda işe yarayan şeyleri geliştirecek iyileştirme alanları olduğunu iddia etti . Orion için bu unsurlar arasında "karakter ilerlemesi, NPC etkileşimi ve optimizasyon" yer alıyor. Bu yönler Orion'da keskinleşmeye hazır görünüyor.

" The Witcher oyunlarını ve her bölümde ne kadar değiştiklerini düşünün. Burada da benzer bir gelişme istiyoruz." -Project Orion anlatı yönetmeni Igor Sarzynski

Orion Projesi Hakkında Diğer Söylentiler

Diğer söylentiler ise daha da gizemli. Örneğin Cyberpunk 2077 Quest Direktörü Pawel Sasko, yakın zamanda yapılan bir hissedar toplantısında Project Orion'un üçüncü şahıs modunu içerip içermeyeceğinin henüz görülmediğini belirtti . Bu, etkinleştirildiği takdirde oyun üzerinde derin bir etkiye sahip olacak ve Cyberpunk'ın önceki sürümlerinden farklı bir ton oluşturacaktır . Diğer oynanış değişikliklerinin de Orion'un bir parçası olduğu söyleniyor. Reuters ile yaptığı röportajda CDPR Ortak CEO'su Adam Badowski, konsept ekibinin Cyberpunk devam oyununa çok oyunculu unsurları dahil etmeyi düşündüğünü iddia etti . Project Orion'a nelerin dahil edileceğine bakılmaksızın, geliştiricilerin Cyberpunk'ın kalbini canlı tutarken orijinali geliştirmeye çalıştıkları açık . Umarız Orion'un , piyasaya sürülmesi çok uzak olsa bile, 2077'den daha sorunsuz bir sürümle karşılaşır .

5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page