top of page

Crusader Kings 3: Efsaneler Nasıl Yayılır

Crusader Kings 3'ün Legends of the Dead DLC'si ile oyuncular artık daha fazla başarı için efsaneleri yayabilir. İşte bunu nasıl yapacağınız.Crusader Kings 3'ün Legends of the Dead DLC'sinin en önemli özelliği elbette, vebaların aksine haritaya iyi nedenlerle yayılan Efsanelerin kendisidir. Efsaneler, düzinelerce benzersiz Legend Seeds'ten doğan ve yüksek bir bakım ücreti aracılığıyla diyara ve ötesine yayılan birçok farklı biçimde gelir.


Efsaneler yeterli sayıda baronluğa yayıldığında ve başka bir nakit enjeksiyonuyla, oyuncular Efsanelerinin kalitesini iki katına kadar artırabilir, onu Ünlü'den Şanlı'ya ve son olarak Efsanevi'ye taşıyabilirler. Oyuncular Efsanelerini tamamlamayı seçtiklerinde Efsane türüne ve kalitesine bağlı olarak çok sayıda ödül alacaklar.


Crusader Kings 3'teki Efsane TohumlarıBir Efsane başlatmak için oyuncuların bir Efsane Tohumuna ihtiyacı olacak ve Efsanelerin kendisi gibi bunlar da üç farklı biçimde gelir: Meşrulaştırıcı , Kutsal ve Kahramanca .


Efsane Tohumları elde etmenin, büyük işler yapmak veya Chronicler'ı onları araması için görevlendirmek gibi birçok yolu vardır, ancak birçok karakter, geldikleri bölge veya hanedanıyla ilgili en az bir Tohumla başlar. Legends of the Dead için en iyi başlangıç ​​hükümdarlarından bazılarının birden fazla benzersiz Seed'i vardır.


Crusader Kings 3'te Efsane Nasıl BaşlatılırEkilmeye hazır bir Efsane Tohumu ile oyuncuların büyük miktarda altına ve bazen de az miktarda Prestij veya Dindarlığa ihtiyacı olacak. Hükümdarın ayrıca belirli bir düzeyde şöhrete veya bağlılığa sahip olması da gerekir. Hatta bazı Efsanelerin ilk önce karşılanması gereken kendilerine özgü koşulları bile vardır. Bunların tümü ekranın sol alt köşesinde bulunan Efsaneler sekmesinde görüntülenir . L tuşuna basmak aynı zamanda Açıklama sekmesini de getirir.


Başlamak için gereken temel altının yanı sıra, oyuncuların Efsane tanıtıldığı sürece hatırı sayılır bir aylık bakım ücreti ödemeye de hazırlıklı olmaları gerekiyor. Neyse ki, bir Efsaneyi tanıtırken oyuncuya pek çok avantaj sağlanıyor ve bu bonuslar yine Efsane türüne bağlı.


Seçilen Efsane Tohumunun artı simgesine tıkladıktan sonra, oyunculara bir Efsane Kahramanı (kendileri veya uzun süre önce ölmüş atalar da dahil olmak üzere bir aile üyesi) seçme seçeneği sunulacak. Bu açılır menüde ayrıca Efsanenin üç seviyesini tamamlamanın ödüllerini de görebilecekler.

Crusader Kings 3'te Bir Efsane Nasıl Yayılır?Oyuncular Efsanelerini hazırlayıp çalışır hale getirdikten sonra, onu harita boyunca yaymaya başlamanın zamanı gelmiştir ve bu, Efsane Yayılma Şansını artırarak ve diğer yöneticileri destekçi olmaya ikna ederek başarılır. Bunu yapmanın ana yolu rastgele olaylardır ancak başka birçok yol da vardır.


Efsane Etkinlikleri ve Seçimleri


Efsanelerle ana etkileşim, oldukça sık ortaya çıkan rastgele olaylar aracılığıyla gerçekleşir. Bu Efsane etkinliklerinde oyunculara birden fazla seçenek sunulacak ve bunların hepsinin oyuncunun lehine olup olmayacağı belli bir şansa sahip olacak. Bazı seçenekler Efsane Yayılma Şansının artmasına veya hatta azalmasına izin verebilirken, diğer seçenekler komşu yöneticileri sahip olmaya ve sonraki destekçiler olmaya ikna etmeye yöneliktir. Efsanenin kalitesini artırma konusunda indirim alma şansı bile var.


Extol Yurt İçi Efsanesi - Tarihçi, Müzisyen ve Şair


Tarihçi, Müzisyen ve Şairin Saray Pozisyonlarının artık Extol Yurtiçi Efsanesi de dahil olmak üzere kendi görevleri var. Küçük bir aylık ücret karşılığında, sarayın bu üyeleri Efsane Yayılma Şansını artıracaktır. Ne kadar büyük bir destek sağladıkları Yeteneklerine bağlıdır . Bu seçenek aynı zamanda aylık oldukça pahalıya mal olacak.


Yurtdışındaki Efsaneyi Övün - Tarihçi, Müzisyen ve Şair


Tarihçiler, Müzisyenler ve Şairler için bir başka görev de Yurtdışındaki Efsaneyi Övmektir. Bu seçimle, her yıl bir vasalın veya komşu hükümdarın Efsanenin sahibi olma şansı vardır ve oradan onu tanıtmayı seçebilirler.


Bir kez daha, daha yüksek bir Yetenek başarı şansını artırır . Bu görevin aylık ücreti de mevcut olsa da Extol Domestic Legend seçeneğine göre çok daha azdır.

Faaliyetlerdeki Efsane Niyetini Yaymak


Özellikle Crusader Kings 3'te rol yapma değeri açısından Efsaneleri yaymanın en ilginç yollarından biri , etkinliklere katılırken Efsaneyi Yayma amacını seçmektir. İster büyük bir tura çıkın, ister bir turnuvaya katılın, oyuncular başkalarına efsanelerini anlatma veya belki de istedikleri efsanevi statüye güven kazandıracak beceriler sergileme şansına sahip olurlar.


Diğer Yöneticileri Destekçi Olmaya İkna Edin


Daha önce de belirtildiği gibi, komşu hükümdarlar ve vasallar çeşitli şekillerde Efsane destekçileri olabilirler, ancak oyuncular ayrıca karakterin üzerine tıklayıp doğrudan onlara sorabilirler. Çoğu durumda bunun başarılı olması pek mümkün olmasa da, oyuncular birkaç kolu bükmek için kancaları kullanabilir veya bunun yerine rüşvet kullanabilir. Bir karakterin, oyuncunun hükümdarı hakkındaki görüşü de kabul edilme olasılığını etkiler.


Crusader Kings 3'te Efsaneler Nasıl Yükseltilir ve TamamlanırBir Efsane gerekli sayıda baronluğa yayıldığında, oyuncular Efsanelerinin kalitesini artırmayı seçebilir ve bu da daha büyük ödüller kazandırır. Efsaneleri yaymak ucuz bir iş olmadığından oyuncuların Efsanelerini yükseltmek için bir kez daha ödeme yapması gerekecek. Prestij de sıklıkla gereklidir . Kalite seviyeleri aşağıdaki gibidir:


  • Ünlü

  • Şanlı

  • Efsanevi


Oyuncular, yarattıkları efsanenin kalitesinden memnun kaldıklarında, tamamla seçeneğine tıklayarak tüm ödülleri eve getirebilirler. Oyuncular , yeterli baronluğa yayabileceklerine inanmıyorlarsa veya artık maddi imkânlara sahip değillerse, bir Efsaneyi ilk seviye olan Şöhret'teyken bile tamamlayabilirler . Ancak bu ancak bir Efsanenin yaratılmasından 5 yıl sonra yapılabilir . Efsanenin başarısına bağlı olarak belirli değiştiriciler onlarca yıl boyunca devam edecek.


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page