top of page

Crunchyroll Funimation'ı Kapattıktan Sonra ABD'de 60.000 Saatten Fazla Anime Kayboldu

Funimation'ın hizmet süresinin sona ermesinin ardından, Crunchyroll'a geçiş sırasında toplam 60.000 saatin üzerinde animeye karşılık gelen 150'den fazla seri kayboluyor.Funimation'ın hizmet süresinin sona ermesinin ardından hayranlar Crunchyroll'a geçişte 200'e yakın anime ve canlı aksiyon filminin ve dizisinin eksik olduğunu görüyor . Bu rakamsal maliyetin toplamı 60.000 saatin üzerinde animeye tekabül ediyor ve bunlar 4 Nisan itibarıyla devredilmedi.


Funimation'ın 2 Nisan'daki hizmet sonu, hayranların yıllardır yavaş yavaş taşınmaya hazırlayan kardeş hizmeti Crunchyroll'a büyük bir hayran geçişini temsil ediyordu. Buna rağmen, Steins;Gate , Angel Beats , Durarara!! gibi ABD'li hayranlar için altyazılı veya dublajlı (ve bazen her ikisi de) en popüler anime dizilerinden bazıları. , Eureka Seven , Saiki K.'nin Felaket Hayatı ve daha fazlası takip etmedi. Şu anda Crunchyroll'a aktarılmamış 192 Funimation teklifinin bir listesinin analizi , canlı aksiyonlar ve Funimation'ın diğer lisansörlerden alt lisans verdiği diziler göz ardı edilerek, animenin toplam çalışma süresinin 60.000 saatin üzerinde olduğu ortaya çıkıyor.


Funimation'daki Birçok Anime Crunchyroll'da Yok Kaldı


Bu serilerin anime izleyicileri açısından bazı kayıpları, serileri için büyük önem taşıyan bir zamanda ortaya çıkıyor. Örneğin, Funimation, Monogatari'ye Aniplex of America'dan alt lisans vermişti; bu, duyurulan Monogatari'nin Sezon Dışı ve Canavar Sezon devamları göz önüne alındığında, Koyomimonogatari ve Bakemonogatari Bölüm 13 göz önüne alındığında Crunchyroll'un platformu kapatmadan önce neden benzer anlaşmalar yapmadığı konusunda pek çok hayranı öfkelendirmişti. -15 henüz taşınmadı. Benzer şekilde, 4. Sezon Crunchyroll'un İlkbahar 2024 anime serisinin bir parçası olarak platforma gelmesine rağmen Black Butler 1-3 . Sezonları artık ABD'de kullanılamıyor.


Crunchyroll, Lisans Anlaşmaları Bekleyen Funimation'a Daha Fazla Anime Aktarabilir


Hareket eksikliği, şirketlerin Crunchyroll yerine Funimation ile yaptığı lisans anlaşmalarıyla açıklanabilir. Crunchyroll'un bu dizilerden bazılarını önümüzdeki haftalarda veya aylarda taşımaya çalıştığı şu anda belirsiz - ancak oldukça muhtemel -. Pek çok Dragon Ball filmi henüz geçiş yapmamış olsa da Crunchyroll, Dragon Ball kataloğunu Fransa ve İngiltere'nin 800'den fazla bölüm almasıyla hızla uluslararası düzeyde genişletti . Yine de Crunchyroll, ücretli Blu-ray'lerin dijital kopyaları için tazminat planı gibi doğrudan kendi kontrolü altında olan şeyler nedeniyle bazı izleyiciler tarafından eleştirildi ve birçoğu süreci zor ve tutarsız olarak tanımladı.


Funimation'ın gün batımı, Crunchyroll'un 2024'teki karışık tepkisine katkıda bulunuyor. Birçok anime yaratıcısı, tarihteki en büyük anime kutlamalarından biri olan Mart ayındaki Crunchyroll Anime Ödülleri'ne heyecanla karşılık verdi. Bununla birlikte Nisan ayında, Funimation'ın sona ermesi ve giderek artan sayıda animenin prömiyerlerinden önce internete sızdırılması konusunda hayal kırıklığı yaşandı ve şu ana kadar en az beş tanesi rapor edildi.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page