top of page

Coral Island: Çiftlik Nasıl Düzenlenir?

Başlangıçta göz korkutucu görünse de çiftlik binalarınızı Mercan Adası'na taşımak tamamen mümkündür; bu görevi nasıl başaracağınız aşağıda açıklanmıştır.Çiftliğinizi organize etmek Mercan Adası'nın en sevindirici unsurlarından biri olarak karşımıza çıkıyor . Ancak aile şirketiniz genişledikçe, yeni ekipman, hayvancılık ve makineler için alan yaratacak şekilde elemanların yeniden konumlandırılması ihtiyacı ortaya çıkar. Ancak çiftliğin yeniden düzenlenmesi uygulanabilir mi ? Neyse ki Mercan Adası , çiftlik binalarını ayarlamak ve eşyaları değiştirmek için Stardew Vadisi'ni anımsatan bir yöntem sunuyor . Bu kılavuzda bu yaklaşımı derinlemesine inceleyecek, bu konuda her şeyi öğrenecek ve çiftliğin yeniden düzenlenmesi için en uygun stratejileri ortaya çıkaracaksınız .


Çiftlik Binaları Nasıl Taşınır?Çiftliğinizdeki binaları yeniden konumlandırmak için Starlet Kasabasının Marangozu Dinda ile konuşun . Çiftliğinizi yeniden düzenlemenize yardımcı olabilir. Mağazasına girdikten sonra yapıların yerini değiştirme menüsüne erişmek için " Çiftlik Binalarını Düzenle " talebinde bulunun. Çiftliğinizin düzenini değiştirmenin 300 Jeton tutarında bir ücrete tabi olduğunu unutmayın .


Şu anda çiftlik evinizin yerini yeniden düzenlemek veya ayarlamak mümkün değildir . Çiftlik merkezinin konumu sabit kalıyor ve onu değiştirme seçeneği yok. Yapabileceğiniz en fazla şey iç ve dış tasarımını özelleştirmek .


Çiftlik Nesneleri ve Makineleri Nasıl Taşınır?Nesneleri ve zanaat makinelerini taşımak için üzerlerindeki kazmayı kullanın . Kazmayla yapacağınız tek bir saldırı bu eşyaları envanterinize geri döndürecektir. Daha sonra, döşemelerin her cihaz veya öğe için gerekli alanla aynı hizada olmasını sağlayarak bunları yeni bir konuma yerleştirebilirsiniz.


Kazma yöntemi ağaçlar, mahsuller ve bitkiler dışında yapısal olmayan tüm nesnelere uygulanır . Yeri değiştirilebilecek tek tohum normal bir ağacın tohumudur. Ancak bu durumda bile tohum olgunlaşıp fidan haline gelmeden önce onunla etkileşime girmelisiniz.


Bir tarım makinesini taşımadan önce kapalı olduğundan emin olun . Aktif olarak öğe üretirken veya işlerken bir aleti hareket ettiremezsiniz.


Tohumlar, Bitkiler ve Ağaçlar Nasıl Taşınır?Plantasyonların yeniden düzenlenmesine yönelik bir geçici çözüm, Mimar Masasının kullanılmasını içerir . Bu araç, tohumları, bitkileri, ağaçları ve hatta toprağı yeniden düzenlemek için devlerin yardımını almanızı sağlar. Ancak Dinda'nın hizmetlerinden farklı olarak devler sizden parça başına 50 Mercan Parası alıyor. Bu nedenle, ne kadar çok eşya taşırsanız, ortaya çıkan maliyet de o kadar yüksek olur.


Masrafları azaltmak için Mimar Masası kullanımının en aza indirilmesi tavsiye edilir . Bunun yerine çiftliğinizin mevcut düzenini bir sezon boyunca tolere edin ve sezon geçişinden önce yapısını ayarlayın. Bu kısa aralık sırasında ürünleriniz doğal olarak solacak ve istenilen yere yeni tohumlar ekme fırsatı sunacaktır.


3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page