top of page

Civ 6'nın Aquitaine'li Eleanor'u Açıklandı

Civilization 6, inanılmaz derecede benzersiz dünya liderlerine ev sahipliği yapıyor, ancak çok azı, Gathering Storm'un Eleanor of Aquitaine'i kadar ilgi çekici.  • Civilization 6, her karakter için farklı oyun deneyimleri sunan, kendi bonusları ve gündemleri olan 60'ın üzerinde benzersiz lidere sahiptir.

  • Aquitaine'li Eleanor, Civilization 6'nın göze çarpan bir lideridir ve özel sadakat manipülasyon yetenekleriyle hem İngiltere'ye hem de Fransa'ya liderlik etme kapasitesine sahiptir.

  • Eleanor'un pasifist stratejisi, düşman şehirlerine barışçıl bir şekilde hakim olmak ve oyunda zaferi garantilemek için sadakat mekanizmalarını manipüle etmeye odaklanıyor.


Civilization 6, 60'tan fazla farklı dünya liderine ve onların alternatif kişileri de dahil edilirse 80'den fazlasına ev sahipliği yapıyor. Her ne kadar bazı uygarlıklar liderleri paylaşsa da, her bir figürün kendine özgü lider bonusları ve bir yapay zeka oyuncusu tarafından kontrol edildiğinde nasıl davranacaklarını belirleyen kendi lider gündemi vardır. 60'tan fazla liderin yer aldığı Civilization 6'nın kadrosu biraz kalabalık gelebilir ancak Firaxis, her oynanabilir karakteri öne çıkarmak için oldukça tutarlı bir iş çıkardı; ancak elbette bazıları diğerleri kadar eşit değil.


Civilization 6'nın kadrosunun kesinlikle favorileri var. Abraham Lincoln'ün eşsiz yakın dövüş saldırı stratejilerinden Yongle'ın birdenbire daha fazla yiyecek veya inanç üretme yeteneğine kadar, Civilization 6 , tıpkı günümüzde nadiren seçilen bazı zayıf karakterlerin yanı sıra, çok sayıda aşırı güçlü lidere de ev sahipliği yapıyor. Her ne kadar çok güçlü olmasa da, Aquitaine'li Eleanor kesinlikle eski kampa ait ve Civilization 6'daki diğer liderlerden farklı olarak bir strateji sunuyor .


Aquitaine'li Eleanor, Civilization 6'nın En Eşsiz Liderlerinden BiridirAquitaine'li Eleanor Hem İngiltere'ye Hem de Fransa'ya Liderlik Edebilir


Şubat 2019'da oyuna eklenen Aquitaine'li Eleanor, İngiltere ve Fransa olmak üzere iki ülkeye liderlik edebilen ilk Civilization 6 lideriydi. Şu anda Aquitaine'li Eleanor, birden fazla ülkeyle kullanılabilecek iki liderden biri; Çin ve Moğolistan'ın Kublai Kahn'ı ise diğer tek lider. 12. yüzyılın en zengin kadınlarından biri olan Aquitaine'li Eleanor, 82 gibi etkileyici bir yaşta ölmeden önce Aquitaine Düşesi, Fransa Kraliçesi ve İngiltere Kraliçesi olarak uzun ve görkemli bir yaşam sürdü.


Eleanor, 15 yaşında Aquitaine Düşesi oldu ve Civilization 6 aslında buna bazı incelikli selamlar veriyor. Fransa'yı Aquitaine'li Eleanor olarak yönetirken, karakter modeli İngiltere'yi yönettiği zamana göre gözle görülür derecede daha genç, çünkü gerçek hayattaki mevkidaşı 30 yaşına kadar İngiltere'nin Kraliçe Eşi olmadı. Ancak Eleanor'un kıyafetleri hangi Medeniyet olursa olsun aynı kalıyor. Onun için mücadele ediyor, şapkası değişiyor, İngiliz yinelemesi güllerden bir taç takıyor, Fransızca versiyonu ise altın bir taç takıyor.


Aquitaine'li Eleanor, Pasifist Taktiklerle Başarılı Oldu


Ancak görsel tasarımı ve iki farklı Medeniyeti kontrol etme yeteneği harika olsa da, bunlar Eleanor of Aquitaine'in en göze çarpan özelliği değil. Oyuncular teknik olarak Eleanor ile her türlü zaferi elde edebilecek olsa da, o tam bir pasifistin elinde kesinlikle gelişiyor. Eleanor, ilk olarak Civilization 6'ya , yeni bir sadakat mekaniği ekleyen bir genişletme olan 2018 Rise and Fall DLC genişletmesini aldıktan yaklaşık bir yıl sonra eklenmişti .


Oyuncuların nüfusu çok mutsuz olursa veya bazı kararlar onların isyan etmesine neden olursa, oyuncuların şehirleri sadakatlerini azaltacaktır. Bir şehrin sadakati büyük ölçüde azalırsa, nüfus hükümeti devirebilir, oyuncuyu devirebilir ve sonuçta herkesin sahip olabileceği özgür bir şehir ortaya çıkabilir.


Aquitaine'li Eleanor'u bu kadar tehlikeli bir lider yapan şey, bu sadakat mekaniğini manipüle etme yeteneğidir. Eleanor'un Lider Bonusu Aşk Mahkemesi, oyuncunun yakındaki düşman kontrolündeki şehirlerin sadakatini tur başına bir azaltmasına olanak tanır. Bu, dokuz kare içindeki herhangi bir şehri etkiler ve bu puan değeri, Eleanor'un kendi şehirlerindeki her Büyük Çalışma için bir puan artar.


Tüm sadakatini kaybeden ve Eleanor'un dokuz karesi yakınında bulunan, oyuncu kontrolündeki herhangi bir şehir, özgür bir şehir olmaz, bunun yerine yönetimi doğrudan Eleanor'a devreder. Bu Lider Bonusunu verimli bir şekilde kullanmak, tatmin edici derecede barışçıl hakimiyet zaferlerine yol açabilir.


1 görüntüleme0 yorum

Comentários