top of page

Cities: Skylines 2 Bir Sonraki Güncellemede Kiralama Sisteminde Büyük Değişiklik Yapacak

The Cities: Skylines 2 geliştiricileri yakın zamanda vatandaşların Kiranın çok yüksek olduğuna dair sürekli şikayetlerini önlemek için Oyundaki Kiranın çalışma şeklini değiştireceklerini duyurdular. Cities: Skylines 2 geçen yıl karışık tepkilerle piyasaya sürüldü ve geliştirici Colossal Order o zamandan bu yana deneyimi geliştirmek için çok çalışıyor.

Orijinal Cities: Skylines 2015 yılında piyasaya sürüldü ve zamanının en iyi şehir kurma oyunlarından biri olarak kabul edilen bir hit oldu . Oyun 12 milyondan fazla kopya sattı ve Metacritic'te 85 puan aldı. Başarısı, aynı övgüyü elde edemeyen devam filminin yaratılmasına yol açtı.


Şimdi Colossal Order, Cities: Skylines 2'nin henüz resmi bir çıkış tarihi olmayan bir sonraki yaması hakkında daha fazla bilgi veren yeni bir geliştirici günlüğünü açıkladı . Değişiklikler arasında geliştiriciler, oyuncuların vatandaşlardan Kiranın çok yüksek olduğuna dair sürekli şikayet almasını önlemek için Rent'in çalışma şeklini elden geçirmeye karar verdi. Geliştiricilere göre, "bir binanın bakımının artık tüm kiracılar tarafından eşit olarak ödenmesi için sanal ev sahibini kaldırdılar" ve Kiranın hesaplanma şeklini değiştirdiler.

Geliştiriciler ayrıca bazı oyuncuları rahatsız eden “Yüksek Kira” mesajlarının bildirim parametrelerinde de değişiklik yaptı. Artık vatandaşlar sadece paraları çok düşük olduğunda ve kirayı ödeyemedikleri zaman şikayet edecekler ve bu da onları daha ucuz konut seçenekleri aramaya yöneltecek. Genel olarak oldukça karmaşık bir formül, ancak beklenen sonuç, Kiranın artık o kadar büyük bir sorun olmayacağıdır.

The Cities: Skylines 2 Geliştiricileri Hala Oyunun Karışık Alımını Düzeltmeye Çalışıyor

Yüksek kira , Cities: Skylines 2'nin piyasaya sürülmesinden bu yana yaşadığı tek sorun değil . Beğenilen öncülünden farklı olarak oyun, bazı oyuncular için çeşitli performans sorunlarıyla ve orijinal oyunda zaten bulunan içeriğin eksik olmasıyla piyasaya sürüldü. Bu , Cities: Skylines 2'nin karışık eleştiriler almasına yol açtı ve şu anda Metacritic'in eleştirmen puanına göre 74'te, ancak yalnızca 3,7 kullanıcı puanına sahip. Aynı olumsuz tepki, oyunun şu anda yalnızca %52 olumlu yoruma sahip olduğu Steam'de de görülebilir.

Bu yılın başlarında Cities: Skylines 2 bir başka engelle daha karşılaştı. Oyunun "Beach Properties" DLC'si oyuncu kitlesinde o kadar kötü karşılandı ki yayıncı Paradox Games, Cities Skylines 2'nin DLC'si için para iadesi teklif etti . Gelecek yamanın sonunda oyundaki en göze çarpan sorunlardan bazılarını çözeceğini ve oyuncuların en sonunda Cities Skylines 2'nin en iyi sürümünü yakında oynayabileceğini umuyoruz .

2 görüntüleme0 yorum

Bình luận


bottom of page