top of page

CDPR, Tek Oyunculu Oyunlarda Mikro İşlemlerin Yeri Olmadığını Söyledi

CD Projekt Red , mikro işlemlere ilişkin genel duruşunu yinelerken, hâlâ belirli bir kullanım senaryosunu düşündüğünü kabul ediyor.

Üst düzey bir CD Projekt Red yetkilisi, stüdyonun tek oyunculu oyunlarda mikro dönüşümlerin yeri olduğuna inanmadığını kaydetti. Bu hamle, şirketin oyunlardan para kazanma konusundaki uzun süredir devam eden duruşunu etkili bir şekilde yinelese de CD Projekt Red , gelecekte mikro dönüşümleri uygulama olasılığını tamamen göz ardı etmiyor.

Polonya'nın Varşova merkezli stüdyosu, uzun süredir mikro dönüşüm içermeyen tek oyunculu oyunların savunucusu. Ayrıca, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt'ın piyasaya sürülmesinden önce de her büyük lansman öncesinde bu duruşunu kamuya açık bir şekilde yineleme konusunda önemli bir geçmişe sahip . Bazıları bu türden tekrarlanan güvencelerin gereksiz olduğunu düşünse de, yakın zamanda yaşanan Dragon's Dogma 2 tartışması , birçok tüketicinin tek oyunculu oyunlarının mikro işlemlerden arınmış olmasını derinden önemsemeye devam ettiğini gösteriyor.

The Witcher geliştiricisine gelince , şirket bu tür para kazanma uygulamalarına başvurmak yerine tek oyunculu oyunların tek bir fiyatı olması gerektiği konusundaki inancını sürdürüyor. Bu, grubun en son konsolide mali raporunun yayınlanmasının ardından yakın tarihli bir yatırımcı Soru-Cevap oturumunda bunu söyleyen CD Projekt CFO'su Piotr Nielubowicz'e göre. Oturum transkriptine göre Nielubowicz, "Tek oyunculu oyunlarda mikro dönüşümler için bir yer görmüyoruz, ancak çok oyunculu projelerde gelecekte bu çözümü kullanacağımızı da göz ardı etmiyoruz" dedi. StockWatch tarafından sağlanmıştır .

Witcher Çok Oyunculu Spin-Off'unda Mikro İşlemler Olabilir


Yöneticinin yorumları , Orion kod adlı Cyberpunk 2077'nin devamı niteliğindeki oyunda mikro dönüşümlerin olmayacağına dair dolaylı bir güvence daha verdi. Aktif üretime yeni giren dördüncü The Witcher oyunu Project Polaris için de aynı şey geçerli . Aynı zamanda Nielubowicz, The Witcher'ın çok oyunculu yan ürünü Project Sirius'un mikro dönüşümlere sahip olma olasılığının hala masada olduğunu açıkça ima etti.​

Tek oyunculu oyunlarda mikro dönüşümlere yer görmüyoruz ancak gelecekte çok oyunculu projelerde bu çözümü kullanacağımızı da göz ardı etmiyoruz.

CFO ayrıca stüdyonun The Witcher çok oyunculu oyununa üçlü A projesi olarak yaklaştığını da açıkladı. Bu, özellikle büyük bütçeli çok oyunculu oyun geliştirmenin sürekli artan maliyetleri nedeniyle, Project Sirius'un mikro dönüşümler içerme olasılığını makul bir şekilde artırıyor. Şu anda Sirius'un bir canlı servis oyunu olup olmadığı belli değil, ancak Nielubowicz Soru-Cevap oturumu sırasında işbirliği unsurları içereceğini ima etti.

CDPR'nin şu anda üzerinde çalıştığı iki oyun daha var: 2007 The Witcher'ın yeniden yapımı ve ilk orijinal IP'si olarak tanımlanan Project Hadar. Her ikisi de şu anda ön üretim aşamasında ve en erken on yılın sonuna kadar gün ışığını göremeyebilirler. Aynı zamanda, CEO Adam Kiciński'ye göre CDPR, mevcut IP'lerini mobil geliştiricilere lisanslama olanağına açık olmakla kalmıyor, aynı zamanda aktif olarak bu olasılığın peşinde koşuyor. Potansiyel bir Cyberpunk mobil oyunu, CDPR'nin nişteki performansı göz önüne alındığında, böyle bir oyun harici olarak geliştirilecek olsa bile, görünüşte mikro dönüşümler içerecektir.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page