top of page

CDPR, Sonraki Witcher ve Cyberpunk Oyunlarına İlişkin Güncellemeyi Paylaşıyor

CD Projekt Red, yapım aşamasındaki bir sonraki Witcher ve Cyberpunk oyunlarının durumunu açıklayarak hevesli hayranlara iştah açıcı bir güncelleme sunuyor.

Polonyalı oyun geliştiricisi CDPR, aralarında The Witcher ve Cyberpunk'ın da bulunduğu oyun serilerinin geleceğine ilişkin durum güncellemelerini paylaştı . Hayranlar arasında beklentiyi körükleyen CDPR , yol haritasında bir sonraki oyun serisini içeren mevcut çalışma hattını paylaştı. Ekim 2022'de CDPR, yeni bir IP'nin yanı sıra birden fazla Witcher ve Cyberpunk projesi üzerinde birlikte çalışma planlarını açıklamıştı. O zamandan bu yana bu yolda istikrarlı bir şekilde ilerledi ve bu arada Phantom Liberty adlı Cyberpunk 2077 için büyük bir DLC'yi başarıyla piyasaya sürdü. Hayranları gelişmelerden haberdar etme politikasını sürdüren şirket, planladığı oyunların her biri için periyodik olarak durum güncellemelerini paylaşıyor. CDPR, resmi Twitter hesabında gelecekteki sürümlerinin en son durumunu, tam olarak The Witcher oyununu, bir Cyberpunk 2077 devam filmini ve Hadar kod adlı yepyeni bir IP'yi paylaştı . Witcher serisinin yeni bir üçlemeyi başlatacak bir sonraki ana oyunu Project Polaris şu anda ön yapım aşamasında. Aynı durum Witcher evreninin bir başka oyunu olan Project Sirius için de geçerli. Öte yandan Cyberpunk 2077'nin devamı olan Project Orion ve orijinal Witcher oyununun yeniden yapımı da konsept aşamasında. Üstelik Hadar şu anda en eski haliyle, "IP konsept aşamasında" gibi görünüyor.Buna ek olarak CDPR, geliştiricilerin çoğunluğunun (tam olarak 403) şu anda bu yıl üretime girmesi beklenen Witcher devam oyununa atandığını paylaştı . Diğer yandan, 47 geliştirici Cyberpunk 2077'nin devamı üzerinde çalışırken, bunlardan 37'si Project Sirius üzerinde çalışmakla görevlendirildi. Bu arada, sadece 20 geliştirici yeni IP Hadar üzerinde çalışmakla meşgul. Bu projeler arasında Project Sirius, Project Orion ve Hadar doğrudan CDPR tarafından yürütülürken, diğerleri üçüncü taraflarca geliştiriliyor.Bu Witcher ve Cyberpunk'ın Geleceği Açısından Ne Anlama Geliyor?


CDPR'nin yol haritasının son durumuna bakıldığında Witcher'ın devamı ve üçüncü taraf Witcher oyunu diğer projelere göre gelişim açısından önde görünüyor. CDPR kuvvetlerinin büyük bir bölümünün bir sonraki büyük Witcher oyunu üzerinde çalışıyor olması, bunun geliştiricinin bir sonraki büyük oyunu olacağını neredeyse doğruluyor. Aynı şekilde, konsepti hâlâ çözülmekte olan Cyberpunk 2077'nin devamı, CDPR'nin son zamanlarda Project Orion için işe alımları artırmasına rağmen çizginin daha gerisinde olmalı . Devam edersek, Hadar görünüşten birkaç yıl uzakta görünüyor.

CDPR, son yılların en popüler iki oyun serisinin haklarına sahiptir. Doğal olarak geliştirici tarafından geleceklerine ilişkin herhangi bir ayrıntı paylaşıldığında heyecan ve spekülasyonlarda artış yaşanıyor. Ortaya konan iddialı planlara dayanarak, CDPR'nin bu sözleri nasıl yerine getireceğini ve oyunlarının hayranların büyük beklentilerini karşılayıp karşılamayacağını görmek ilginç olacak .

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page