top of page

CDPR, Cyberpunk Mobil Oyununun Olasılığını ve Daha Fazla Witcher Yan Ürününü Konuşuyor

CD Projekt Red, bir Cyberpunk mobil oyunu ve The Witcher serisini temel alan daha fazla yan ürün olasılığı hakkında bazı yorumlar sunuyor.

Geliştirici, CD Projekt Red'in aktif olarak yeni mobil oyun fırsatlarını araştırdığını doğruladı. Bu açıklama, ana şirketin en son kazanç raporunun bir parçası olarak sunuldu; burada CD Projekt , büyük ölçüde Cyberpunk 2077 satışları ve Phantom Liberty genişlemesinin etkisiyle 2023 yılının tamamında kârda %39'luk bir artış olduğunu ortaya koydu. Polonyalı grup, dijital versiyonu 2014 yılında Android ve iOS cihazlara ulaşan The Witcher Adventure Game'e kadar uzanan bu cephedeki çabaları ile mobil oyunlara yabancı değil . Ancak şirketin nişteki performansı oldukça iyi ve başarılı. soğuk. Son zamanlarda CDPR, Gwent: The Witcher Card Game desteğini sonlandırarak ve iki yıldan kısa bir süre sonra The Witcher: Monster Slayer'ı kapatarak akıllı telefon oyun pazarından çekildiğinin sinyalini verdi . Ancak bu, CD Projekt Ortak CEO'su Adam Kiciński'nin şirketin son kazanç açıklamasında bunu doğrulaması nedeniyle tüm mobil hedeflerinin sona erdiği anlamına gelmiyor. Grubun fikri mülkiyet haklarını üçüncü taraf mobil geliştiricilere lisanslama olasılığını değerlendirip değerlendirmediği sorulduğunda yönetici, ilk olarak VGC tarafından bildirildiği üzere olumlu yanıt verdi . Kiciński, "Görüşmeler yoluyla buna benzer fırsatların peşindeydik" diye açıkladı. CDPR'nin bu konuda henüz açıklayacak önemli bir şeyi olmadığını ancak "zamanı geldiğinde" açıklayacağını belirtti.


Bugüne Kadar Yayınlanan Tüm CDPR Mobil Oyunları


Oyun

Yıl

Geliştirici

The Witcher Adventure Game

2014

CDPR, Can Explode

The Witcher Battle Arena

2015

CDPR, Fuero Games

Gwent: The Witcher Card Game

2018

CDPR

Thronebreaker: The Witcher Tales

2018

CDPR

The Witcher: Monster Slayer

2021

Spokko

Gwent: Rogue Mage

2022

CDPR

Roach Race

2022

CDPR, Crunching Koalas

Polonyalı grup şu anda kendisine Andrzej Sapkowski'nin The Witcher ve Mike Pondsmith'in Cyberpunk serilerini temel alan etkileşimli eğlence yaratma olanağı sağlayan iki değerli oyun yapım lisansına sahip . İlki şu ana kadar yedi mobil yan ürün alırken, ikincisi henüz bir tanesini bile ele almadı. Her iki IP'nin de üçüncü taraf mobil geliştiricilere lisanslanması, CDPR'nin yeni ana hat girişleri üzerinde çalışmaya devam ederken bunları kamuoyunun aklında tutmasına olanak tanıyabilir. Witcher 4 daha yeni aktif üretime girdi , bu da en erken 2027'ye kadar altın madalya kazanmasının pek mümkün olmadığı anlamına geliyor. Ancak çok daha kısa bir zaman ölçeğinde başka bir mobil yan ürünün üretilmesi mümkün olabilir.

Bu arada Cyberpunk 2077'nin devamı ön üretim aşamasında , yani en azından on yılın sonuna kadar gün ışığını göremeyecek gibi görünüyor. Bu arada franchise herhangi bir mobil yan ürün alsa da almasa da CDPR, bu tür olası projelerle kendisinin ilgilenmeye istekli olduğuna dair herhangi bir belirti vermedi.


Şirket, 2023 yılında en büyük mobil hiti olan Gwent'i desteklemeyi bile bıraktı , ancak sunucularının önümüzdeki yıllarda çevrimiçi kalması planlanıyor. Ancak bu hamle, oyunun gelir getirme potansiyelinin tükendiğini güçlü bir şekilde ortaya koydu. CDPR, mobil yan ürünlerin yanı sıra, Cyberpunk ve The Witcher IP'lerini video oyunlarının ötesine genişletmeyi planladığını , lisanslı masaüstü oyunları ve animasyon dizileri gibi daha fazla projenin yolda olduğunu ima ettiğini daha önce açıklamıştı.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page