top of page

Capcom, Dragon's Dogma 2'nin Sınırsız Kare Hızına Sahip Olacağını Doğruladı

Dragon's Dogma 2'nin yönetmeni Hideaki Itsuno, Dragon's Dogma 2'nin 30 fps'ye kilitlenmeyeceğini doğruladı.Dragon's Dogma 2'nin çıkışına yaklaşık bir ay kaldı ve şu ana kadar gördüğümüz tüm fragmanlar, önizlemeler ve oynanış görüntüleri hepimizi mükemmel bir devam oyunu alacağımıza inandırırken, oyuncuların aklına bir soru takıldı. Birkaç haftadır hayranlar. Geçen ay Dragon's Dogma 2'nin konsollarda 30 fps ile sınırlandırılacağı iddia edilmişti ve bu, bu nesilde şu ana kadar konsollarda 60 fps oyunlara alışmış olan hayranları hemen hayal kırıklığına uğrattı.


O zamanlar bu iddiaların arkasında gerçek bir ağırlık yokmuş gibi görünüyordu ve bu ayın başında PlayStation'dan gelen ve görünüşe göre 60 fps oynanışı gösteren yeni bir fragman, hayranların raporun sahte olduğunu ummasına neden olmuştu. Dragon's Dogma 2'nin yönetmeni Hideaki Itsuno, biraz bekledikten sonra sonunda hayranları bu sıkıntıdan kurtardı ve oyunun söylendiği gibi 30 fps'ye kilitlenmeyeceğini doğruladı.


Itsuno bu haberi Salı günü kişisel Twitter hesabı aracılığıyla açıkladı ve Dragon's Dogma 2'nin "sınırsız bir kare hızıyla yayınlanacağını" belirtti. Oyunun PC sürümü için bu oldukça bekleniyordu, ancak bir hayran tarafından konsollarda da sınırsız kare hızı olup olmayacağı sorulduğunda, Itsuno yanıt olarak tweet'ini beğendi . Varsa bir onay gibi geliyor.Bu, devam oyununu PS5 veya Xbox Series X'te oynayan Dragon's Dogma hayranlarının kulaklarına müzik gibi gelecek, ancak aynı zamanda Capcom'un hala hayal kırıklığı yaratan kaydetme sistemiyle devam ettiği görülüyor. Aynı raporda, kare hızı sınırı söylentisiyle Dragon's Dogma 2'nin yalnızca tek bir kaydetme yuvasına sahip olacağı ve bunun da otomatik kaydetmeler tarafından üzerine yazılacağı ortaya çıktı. Aynı anda birden fazla karakter oynamayı imkansız hale getirir ve aynı zamanda yanlışlıkla güçlü bir düşmana rastlarsanız ilerlemenizi kaybedeceğiniz anlamına da gelebilir.


Yine de, şikayet edilecek en büyük şey tehlikeli bir kaydetme sistemi ise, o zaman hayranların ellerinde oldukça müthiş bir oyun olacağını düşünüyorum. Bir hatırlatmaya ihtiyacınız varsa Dragon's Dogma 2 bu yılın sonlarında 22 Mart'ta PC, PS5 ve Xbox Series X için yayınlanacak. Bir aydan biraz daha uzun bir süre kaldı ancak lansmandan önce oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , İlk oyunun mekaniklerinde yapılan iyileştirmeler hakkında Hideaki Itsuno ve yapımcı Yoshiaki Hirabayashi ile yaptığımız röportaja göz atabilirsiniz .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page