top of page

Boruto: Two Blue Vortex 8. Bölüm: Himawari'nin Gizli Gücü

Himawari, Boruto TBV 8'de güçlerini sergiliyor.



  • Boruto TBV Ch. 8, aksiyondan ziyade sergilemeye odaklandı ve hayranların sabırsızlıkla bekleyeceği büyük açıklamalar sundu.

  • Shinju'nun Konoha'ya doğru hamlesi Jura, Hidari ve Himawari'nin gizli gücünü açığa çıkarmasıyla sonuçlanan bir hesaplaşmayla sonuçlanır.

  • Hayranlar, Himawari'nin Kuyruklu Canavar çakrasını ve bunu Boruto'da takip edecek yoğun savaşları keşfedecek yeni bir bölüm bekleyebilirler.


Boruto: Two Blue Vortex 8. bölüm bu ayın başlarında yayınlandı ve hayranların şu ana kadar devam serisinde gördükleri önceki bölümlerle karşılaştırıldığında kesinlikle oldukça farklı bir bölümdü. Genellikle Boruto bölümleri aksiyonla doludur, ancak bu hafta olayların anlatım tarafına daha fazla odaklanıldı. Yine de bu bölüm hayranlar için inanılmaz derecede heyecan vericiydi ve daha da önemlisi, ileriye yönelik çok büyük etkileri olacak bazı çok büyük açıklamalara yol açtı.


Boruto ve Shikamaru arasındaki bir konuşmadan Shinju'nun taşınmasına kadar Boruto: Two Blue Vortex 8. bölüm pek çok ilginç konuyu kapsıyor ve işler daha yeni başlıyor.


Boruto'nun Konoha'dan Kaçışı



Boruto: Two Blue Vortex 8. bölüm bir öncekinin kaldığı yerden devam ediyor. Hayranlar Boruto Uzumaki'nin Shikamaru ile sohbet ettiğini gördü. Hayranlar bir kez daha Shinju ile ilgili birçok açıklamayla karşılaştı. Güçleri, yetenekleri, yaratım süreçleri ve hedefleri üzerinde biraz duruldu. Aynı zamanda Kawaki'nin nihayet kısa uykusundan uyandığı görüldü. Uyanır uyanmaz Boruto'yu aradı çünkü savaşta onunla yüzleşmek istiyordu. Delta'nın da Kawaki'ye eşlik ettiği görülüyordu çünkü tek başına Uzumaki'ye karşı hiç şansı olmayacaktı.


Burada amaç Boruto'yu kesin olarak ortadan kaldırmak ve Kawaki'nin görevini başarıyla yerine getirmesiydi. Ancak Boruto Uzumaki'nin kendisi tam bir sensör ve Kawaki'nin nasıl hareket ettiğini biliyor. Ayrıca Shikamaru, Boruto'ya Kawaki'nin neyin peşinde olduğu ve bu durumdan nasıl kaçınılacağı konusunda güncel bilgiler verdi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Boruto Uzumaki zamanında uzaklaştı ve bu Kawaki için şüpheliydi. Kawaki, Shikamaru'nun Boruto'ya haber vermesi arasında bir bağlantı kurmasa da, zamanlama göz önüne alındığında oldukça şüpheli görünüyordu ve Boruto'nun onun kendisine doğru geldiğine dair hiçbir bilgisi yoktu. Yine de buna çok fazla dikkat etmedi ve bölümün ilk yarısının esas olarak odaklandığı yer burasıydı.


Boruto'nun önceki bölümünde hayranlar, konu Mitsuki'nin karakterine gelince epey bir gelişme gördü. Daha önce Kawaki'nin kendi güneşi olduğunu düşündüğü için Boruto'yu ortadan kaldırmak konusunda kararlı olan Mitsuki, artık kendi içine bakmaya başlamıştı. Boruto'nun sözleri onda derin yankı uyandırdı ve Ada'yla yaptığı konuşma Mitsuki'nin bir dereceye kadar değiştiğini gösteriyordu. Bu gelişmenin bundan sonra nereye varacağı hayranların bekleyip kendi gözleriyle görmesi gereken bir şey. Ne olursa olsun, hayranların yazarın bu hikayeyi bir yere yönlendirdiğini görmesi kesinlikle güzeldi.


Shinju Harekete Geçiyor



Oldukça kolay bir şekilde Boruto: Two Blue Vortex 8. bölümdeki en büyük kısım Shinju'nun hareketiydi . Hayranlar Shinju'nun inanılmaz derecede güçlü varlıklar olduğunu biliyor ve bu noktada serinin ana düşmanı onlar. Bölümün sonuna doğru nihayet hareket etmeye başladılar. Hayranların zaten bildiği gibi Jura'nın hedefi Naruto Uzumaki'ye ulaşmak. Yapmak istediği tam olarak budur ve Hidari'yi de yanına aldı. Hayranlar, erişim sahibi oldukları Pençe Grimes ve Pençe İşaretleri sayesinde Shinju'nun Konoha'ya yolculuğunu birkaç dakika içinde görebildi. Bu Pençe İşaretlerini kullanarak Konoha'nın hemen dışına çıkıp köye girdiler.


Ino anında bilinmeyen bir çakra kaynağının yanı sıra bilinen bir çakra kaynağı da tespit etti. Elbette çakranın bilinen kaynağı Sasuke Uchiha'ya aitti, bilinmeyen kaynağı ise Jura'dan başkasına ait değildi. İkisi de hemen köye girdiler ve Naruto'nun izini sürmeye başladılar.


Bu oldukça ilginçti çünkü Jura, Naruto'nun köyde olduğuna tamamen inanıyordu. Bunun nedeni Jura'nın Kuyruklu Canavarları kendi içinde hissedebilmesiydi, çünkü kendisi de bir Kuyruklu Canavarın ürünü olduğu için Canavarların kendisi de ona bağlı. Jura onun çakrasını kolayca hissedebiliyordu ve plan onun izini sürmekti. Bir Jinchuriki olan Naruto, Jura için basitçe bir radar görevi gördü, ancak burada işler mantıklı değildi. Hayranların zaten bildiği gibi Naruto, Daikokuten boyutunda mühürlenmiştir ve Kurama onun içinde bile mevcut değildir. Jura'nın onu Konoha'da takip etmesi hayranlara pek mantıklı gelmedi, ancak daha sonra işler daha iyi anlaşıldı.


Himawari'nin Büyük Sırrı



Boruto: Two Blue Vortex 8. bölümün sonuna doğru hayranlar büyük bir şok yaşadı ancak bundan önce Konoha shinobi hem Jura hem de Hidari ile aynı anda karşı karşıya geldi . Grubun en güçlüsü olan Kawaki onlara saldıran ilk kişiydi ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde Jura ve Hidari onu savuşturmayı başardılar. Aslında Jura onun hayatını bağışladı ve savaşta onu tamamen alt etti. Bu, hayranlara Shinju'nun gerçekte ne kadar güçlü olduğu konusunda bir hatırlatma görevi gördü. Bu aynı zamanda Kawaki'nin 3 yıllık zaman atlamasından sonra bile o kadar da güçlü olmadığının da bir göstergesi. Ne kadar büyümüş olursa olsun, Kawaki'nin hala gidecek yolu var ve şu anda Boruto'nun seviyesine yakın bile değil.


Bunun dışında bölümün en büyük kısmı, Jura'nın Himawari'yi fark ettiğinde tamamen şok olduğu sonlara doğru geldi. Jura, Kuyruklu Canavar çakrasını hissettiği yer olan Naruto Uzumaki'nin köyde olacağına inanıyordu. Ancak onun Himawari'den başkası olmadığı ortaya çıktı. Artık Himawari'nin içinde Kuyruklu Canavar çakrasının olduğu doğrulandı. Şimdi Himawari'nin bir sonraki bölümde diğer Konoha şinobilerinin yardımıyla hem Hidari'yi hem de Jura'yı savuşturması gerekiyor.


Bu hikayede oldukça ilginç bir gelişme ve açıkçası pek çok soruyu gündeme getiriyor. Hayranlar şu anda Himawari'nin Kurama'nın içinde olup olmadığından veya dokuz Kuyruklu Canavarın çakrasına sahip olup olmadığından emin değiller. Ne olursa olsun hayranlar bu soruların cevabını mutlaka birkaç hafta içinde bulacaklar.


Genel olarak Boruto: Two Blue Vortex 8. bölüm hayranlar için son derece heyecanlıydı ve ilk bölüm hikayeye pek bir şey katmayan gelişmelerle dolu olsa da ikinci bölüm kesinlikle heyecan vericiydi. Himawari'nin buradaki rolü beklenenden daha büyük ve bu, hayranların hikayenin üzerine inşa edilmesini sabırsızlıkla beklediği bir şey. Bundan sonra Boruto'da işler daha da heyecanlı hale gelecek ve görünen o ki seri nihayet bir kez daha hız kazanacak. Hayranların yapması gereken tek şey arkalarına yaslanıp yazarın önümüzdeki ay en önemli olay örgüsünden bazılarını ele almasını beklemek.


Boruto, Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . Boruto'nun bir sonraki bölümü olan Boruto: Two Blue Vortex 9. bölümünün yayın tarihi 20 Nisan 2024 olarak belirlendi.


Anime haberleri, Boruto haberleri, Boruto yeni sezon, Boruta hika

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments