top of page

Bloodborne Yeni Emülatör Sayesinde Gelecekte PC'de Oynanabilir Olabilir

Bloodborne yakında PlayStation 4 emülatörünün yardımıyla gayriresmi olarak PC'ye geçebilir. 2015'teki çıkışından bu yana, geliştirici FromSoftware'in eleştirmenlerce beğenilen aksiyon RPG'sinin remastered PC versiyonunu isteyen hayranlardan eksiklik olmadı, ancak önceki raporlar bu taleplerin yayıncı Sony'yi bir porta yeşil ışık yakmaya ikna etmediğini iddia etti. Ancak, bazı kullanıcılar meseleyi kendi ellerine alıyor ve hatta oyuncuların yakında Bloodborne'u masaüstlerinde deneyimlemelerine olanak tanıyabilecek umut verici bir emülatörün ipuçlarını bile verdiler.

Bloodborne, uzun zamandır Soulslike türünün en ustaca örneklerinden biri olarak kabul ediliyor ve birçok hayran Lovecraftvari aksiyon RPG'sinin tüm sonraki FromSoftware projelerine eşit olduğuna veya hatta onları geçtiğine inanıyor. Ancak, PlayStation'a özel olması, hayranlarının büyük üzüntüsüne rağmen, erişiminin diğer çok platformlu oyunlara kıyasla sınırlı olduğu anlamına geliyordu. Dahası, güvenilir bir içeriden kaynak, hem FromSoftware'in hem de Sony'nin şu anda Bloodborne'u PC'ye taşıma planları olmadığını bildirdi , ancak yönetmen Hidetaka Miyazaki de bu fikre karşı olmadığını iddia etti.

alışmaya devam ederken, Bloodborne gibi oyunlardan da bazı örnekler alması gerekiyor.

Ancak yakın gelecekte resmi bir port masada olmasa da, PC oyuncuları yakında resmi olmayan bir emülatör kullanarak Yharnam'ın Viktorya tarzı sokaklarını temizleme şansına sahip olabilir. Çevrimiçi olarak mevcut nispeten yeni PlayStation 4 emülatörlerinden biri olan ShadPS4 geliştiricileri , Bloodborne'un PC'de çalıştığına dair umut verici bir klip yayınladı. Kısa video bir dakikadan az sürüyor ve oyunun önyükleme dizisini, başlık menüsünü ve biraz hatalı bir karakter oluşturma ekranını sergiliyor.


ShadPS4 Hala Bloodborne'un Hatalarını Gidermeye ÇalışıyorBu, PlayStation 4 emülasyonu açısından büyük bir adım olsa da, resmi olmayan port hala belirgin şekilde eksik ve 1.0 sürümü için hazır olmaktan çok uzak. Şu anda, karakter oluşturma ekranını geçmeye çalışmak oyunda hatalara yol açıyor ve ShadPS4'ün arkasındaki kişiler bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve yapılması gereken çok iş olduğunu kabul ettiler. Emülatörün geliştiricileri, kararlı bir sürüm için somut bir yayın penceresi sağlamadı, ancak hayranlar, PC'de en çok beğenilen PlayStation özel oyunlarından birini nihayet oynayabilmelerinin çok uzun sürmeyeceğini umuyorlar .

Bloodborne hayranları muhtemelen resmi olmayan emülatörlerin artan kapasitesinden memnundur, ancak Sony'nin telif hakkıyla korunan fikri mülkiyet haklarını ihlal edebilecek üçüncü taraf bir programın yayınlanmasını engelleyebileceğine dair endişeler hala var. Resmi olmayan emülatörlerin yasallığı da uzun zamandır bir sorun. Nintendo ve Yuzu'da olduğu gibi, büyük bir video oyunu geliştiricisinin hayran yapımı bir programı kapatması ilk kez olmayacak .

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page