top of page

BioShock 4 Cesaret Verici Güncelleme Alıyor

BioShock 4 geliştiricisi Cloud Chamber işe alımları artırıyor. Bu gelişme,2K'nın son maliyet azaltma çabaları ışığında BioShock 4'ün geleceği konusunda endişe duyan hayranlar için cesaretlendirici bir güncelleme görevi görüyor.

Uzun süredir devam eden hikaye odaklı FPS-RPG melezleri serisinin dördüncü oyunu ilk olarak Aralık 2019'da duyurulmuştu. O zamandan beri proje hakkında pek fazla bilgi paylaşılmamış olsa da, bazı belirsiz BioShock 4 ayrıntıları zaman zaman Cloud Chamber'ın iş ilanlarından çıkarılabiliyordu .


BioShock 4 Üretimi Hızlanıyor Gibi Görünüyor

Geliştiricinin resmi web sitesinde, ilk olarak Wccftech tarafından fark edildiği üzere, 31'den az olmayan yeni listeleme ortaya çıktı. Cloud Chamber Kıdemli Sinematik Tasarımcısı Jeff Spoonhower, LinkedIn'de işe alım çılgınlığını vurguladı ve endüstri profesyonellerini , "harika bir proje" olarak tanımladığı dördüncü BioShock oyununda çalışma şansı için açık pozisyonlara başvurmaya davet etti .LinkedIn'in herkese açık verileri, Cloud Chamber'ın mevcut çalışan sayısının 200'ün biraz üzerinde olduğunu gösteriyor. Bu, BioShock Infinite'in 2009 civarında aktif üretime girdiğinde Irrational Games'in olduğu kadar büyük. Ancak AAA oyun geliştirme döngülerinin yüksek kaliteli varlıklara ve donanım geliştirmelerine olan sürekli artan ihtiyaç nedeniyle nasıl uzadığı göz önüne alındığında , Kanadalı-Amerikan stüdyosunun projeyi uzaktan karşılaştırılabilir bir zaman diliminde tamamlamak için güvertede daha fazla elemana ihtiyacı olacağı açık. Yakın zamanda başlayan bu işe alım çılgınlığı bu yönde bir adım gibi görünüyor.

Kabul edelim, BioShock Infinite yaklaşık yarım on yıl boyunca geliştirme sürecindeydi ve tüm hesaplara göre BioShock 4 için bekleyiş daha da uzun olacak . Bunun bir nedeni de Cloud Chamber'ın oyundan henüz hiçbir materyali sergilememiş olması ve bu da projenin piyasaya sürülmeye hazır olmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor. Yeni paylaşılan iş ilanlarının içerikleri bu bakış açısını destekliyor, çünkü birçoğu iki baş seviye tasarımcısı ve bir kıdemli yazar dahil olmak üzere kıdemli pozisyonlar için ilan veriyor. Oyun altın seviyesine yakın bir yerde olsaydı bu rollerin hiçbirinin doldurulması gerekmeyecekti.


Şu anki duruma göre, oyun formülünün daha fazlasını deneyimlemek isteyen BioShock hayranları büyük ihtimalle ilk dozlarını Judas'tan alacaklardır . BioShock yaratıcısı Ken Levine tarafından kurulan bir stüdyo olan Ghost Story Games'in ilk oyunu, uzun zamandır ikonik serinin manevi halefi olarak lanse ediliyor. Take-Two Interactive yakın zamanda Judas'ın Mart 2025'te sona erecek olan mevcut mali yılında piyasaya sürülmesinin planlandığını doğruladı. BioShock 4'e gelince , 2K'nın geçmiş performansı, merakla beklenen projenin oyun tanıtımı ile piyasaya sürülmesi arasında en az bir yıllık bir boşluk olacağını gösteriyor.


1 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page